16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dane o aktywności fabryk w Chinach nie spełniły oczekiwań.  Rynki Azji i Pacyfiku są przeważnie wyższe

Dane o aktywności fabryk w Chinach nie spełniły oczekiwań. Rynki Azji i Pacyfiku są przeważnie wyższe

Aktywność fabryk w Chinach spadła poniżej oczekiwań, spadając drugi miesiąc z rzędu

Oficjalna produkcja w Chinach Indeks PMI W listopadzie wyniósł 48, poniżej granicy 50 punktów, która oddziela wzrost od spadku.

To mniej niż prognozowali analitycy ankietowani przez Reutera, którzy oczekiwali odczytu na poziomie 49. PMI za październik wyniósł 49,2.

Odczyty PMI są sekwencyjne i reprezentują miesięczne zmiany w działalności fabryki.

– Abigail Ng

Miesięczny wskaźnik inflacji w Australii wykazuje lekkie spowolnienie

Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w Australii w październiku spadł do 6,9% rok do roku, z 7,3% we wrześniu. indeks miesięczny przez Australijskie Biuro Statystyczne.

Wzrost cen mieszkań, żywności i napojów bezalkoholowych oraz transportu wpłynął na wzrost ogólnego wskaźnika CPI.

Bilibili Pop bierze udział w porannej sesji w Azji

Notowane akcje Hongkongu Bilibili W Sabah Asia po firmie wzrosła o 12,7%. Pobiła ona prognozy przychodów za trzeci kwartał roku.

Przychody netto wyniosły 5,79 miliarda juanów (809,8 miliona dolarów), co oznacza wzrost o 11% w porównaniu z tym samym okresem w 2021 roku. Refinitiv Eikon szacował przychody na 5,52 miliarda juanów.

Straty netto zmniejszyły się do 1,7 miliarda juanów, a średnia miesięczna liczba aktywnych użytkowników wzrosła o 25% rok do roku.

Akcje spółki notowane są w Stanach Zjednoczonych W ciągu nocy wzrosły one o 22%, podczas gdy akcje w Hongkongu ostatnio rosły o 8,47%.

– Abigail Ng

Dane o produkcji przemysłowej w Korei Południowej i Japonii były gorsze od oczekiwań

Produkcja przemysłowa w Korei Południowej i Japonii spadła w październiku.

Japonia pierwotna produkcja przemysłowa Według sondażu Reutera, w październiku spadł o 2,6% miesiąc do miesiąca, powyżej oczekiwań na spadek o 1,5%.

Odczyt oznaczał drugi z rzędu spadek po spadku o 1,7% w poprzednim miesiącu.

Korea Południowa Produkcja przemysłowa Zmniejszyła się również o 3,5% w porównaniu z poprzednim miesiącem, mniej niż oczekiwano spadku o 1%. Odczyt był najniższy od maja 2020 r., kiedy produkcja spadła o 6,7%.

READ  Akcje w USA rosną w obliczu podwyżki stóp Fed

– Jihe Lee

Oczekuje się, że aktywność fabryk w Chinach spadnie drugi miesiąc z rzędu

Oczekuje się, że oficjalny PMI dla chińskiego przemysłu za listopad wyniesie 49, poniżej 50 punktów, które oddzielają wzrost od spadku, według analityków ankietowanych przez Reuters.

To nieco poniżej odczytu 49,2 odnotowanego w październiku.

Odczyty PMI są sekwencyjne i przedstawiają miesięczne zmiany aktywności.

– Abigail Ng

Chiny twierdzą, że uważnie obserwują rozwój wirusa, gdy zapytano ich o zmianę polityki

Chińskie władze ds. zdrowia powiedziały, że urzędnicy „uważnie obserwują” rozwój wirusa Covid, gdy zapytano ich, czy protesty w regionie doprowadzą do zmian w polityce niezwiązanej z COVID.

„Chiny uważnie śledzą i obserwują wirusa, który ewoluuje i mutuje” – powiedzieli urzędnicy we wtorkowym tłumaczeniu briefingu.

Christine Wang, Evelyn Cheng

CNBC Pro: Currie z Goldman Sachs mówi, że akcje ropy naftowej są notowane „znacznie poniżej” długoterminowego trendu

Geoff Currie, globalny szef działu badań towarowych w Goldman Sachs, powiedział CNBC, że historycznie akcje ropy były notowane ze znacznie wyższą premią w stosunku do cen ropy naftowej niż przy obecnych poziomach cen..

Na przykład różnica cen między SPDR ETF na ropę i gaz i Ropa Brent na lodzie We wtorek kontrakty futures kosztowały około 66,60 USD. Jest to znacznie poniżej luki 104 USD odnotowanej na początku stycznia 2017 r., zgodnie z danymi Koyfin, jak pokazuje poniższy wykres.

Chiny ogłaszają działania mające na celu zwiększenie szczepień osób starszych

CNBC Pro: Przy gwałtownych spadkach na Wall Street te akcje o zwiększonej marży mogą być bezpiecznymi zakładami

Specjaliści z Wall Street martwią się perspektywami akcji, nakłaniając inwestorów do pozostania w defensywie. Te akcje ze wzrostem marży mogą być bezpiecznymi zakładami.

Profesjonalni subskrybenci mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Xavier Ong

Nasdaq i S&P 500 spadają trzeciego dnia

The Średnia przemysłowa Dow Jones Zamknął 3,07 punktu, czyli 0,01%, wyżej po handlu spadkowym przez większą część dnia. Indeks zakończył dzień na poziomie 33 852,53.

Tymczasem NASDAQ Composite Zamknął się o 0,59%, zamykając się na poziomie 10 983,78. tChodzi o S&P500 Spadł o 0,16%, zamykając się na poziomie 3957,63.

– Alexa Haringa