10 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Czy zeznania Powella zagrożą wzrostowi na giełdzie? Apple, Tesla w centrum uwagi

Kontrakty terminowe Dow niewiele się zmieniły przed wtorkowym otwarciem po tym, jak Dow Jones Industrial Average obniżył zyski do zaledwie 40 punktów w poniedziałek. Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell ma zeznawać we wtorek. jabłko (AAPL) Akcje podskoczyły przy rekomendacji kupuj przez analityków Tesli (TSLAAkcje spadały po kolejnej rundzie obniżek cen przez spółkę.
XŚwiadectwo Powella

Planowany jest start prezesa Fed Powella We wtorek dwa dni zeznań w Kongresie, gdzie będzie miał okazję wyjaśnić planowaną reakcję banku centralnego na bardziej odporną gospodarkę. W zeszłym miesiącu Fed podniósł stopy procentowe o ćwierć punktu procentowego, a inwestorzy będą szukać wskazówek co do wysokości podwyżki na posiedzeniu w dniach 21-22 marca tego miesiąca.

Obecnie inwestorzy oceniają 69% szans na podwyżkę stóp procentowych o ćwierć punktu procentowego na następnym posiedzeniu, zgodnie z FedWatch CME.

Następnie, w piątek, zostanie opublikowany raport Departamentu Pracy za luty. Oczekuje się, że zatrudnienie poza rolnictwem wyniesie w lutym 215 000, co oznacza spadek ze styczniowego wzrostu o 517 000, szacuje Econoday.

prowadnik (GWRE) podał mieszane wyniki za drugi kwartał fiskalny pod koniec poniedziałku. Akcje skoczyły o około 1% w rozszerzonym obrocie. Akcje budują dolną bazę na poziomie 78,76 punktów kupna.

Więcej kluczowych raportów o zarobkach w tym tygodniu obejmuje: Hurtownia BJ (BJ), CrowdStrike (CRWD), Artykuły sportowe Dicka (DKS), JD.com (Dynar), MongoDB (mdb), byk branże (chociaż) I Ulta uroda (Ulta).

giełda dzisiaj

W poniedziałek Dow Jones Industrial Average i Standard & Poor’s wzrosły o 0,1%. Zaawansowany technologicznie Nasdaq Composite spadł o 0,1% po tym, jak stracił solidne zyski.

Gigant samochodów elektrycznych Tesla spadł w poniedziałek o 2%. Wśród akcji Dow Jones, Apple wzrósł o 1,85% i Microsoftu (MSFT) wzrosła o 0,6% w dzisiejszym ruchu giełdowym.

Tablica liderów giełdowych IBD Trix (AYX), Sieci Arista (sieć), Sieci Palo Alto (Banu) I siły sprzedaży (CRM) – a także akcje Dow Jones American Express (AXP) I C. B. Morgana Chase’a (JPM) – wśród najlepszych akcji do kupowania i obserwowania, wśród ostatnich wzrostów giełdowych.

Altrex jest Tablica liderów IBD magazyn. A kolumna Salesforce w tym tygodniu zawierała akcje w pobliżu strefy kupna.


4 spółki wzrostowe do kupienia i obejrzenia w CurSrajd giełdowy

READ  Inwestorzy wycofali 140 milionów dolarów z transakcji fuzji z Trump TruthSocial

Dow futures dzisiaj: ceny ropy, rentowności obligacji skarbowych

Przed dzwonkiem otwarcia we wtorek kontrakty futures na Dow Jones, S&P 500 i Nasdaq 100 niewiele zmieniły się w stosunku do wartości godziwej. Pamiętaj, że akcja z dnia na dzień na kontraktach futures na Dow Jones i gdzie indziej niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty obrót podczas następnej zwykłej sesji giełdowej.

Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych odbiła się w poniedziałek, osiągając poziom 3,98%. Ceny ropy odwróciły wcześniejsze straty i wzrosły o około 1%, a kontrakty futures na WTI przekroczyły 80 USD za baryłkę. Kontrakty terminowe na WTI były notowane w pobliżu ostatnich maksimów.


Najnowszy biuletyn IBD, MarketDiem, zawiera praktyczne pomysły dotyczące akcji, opcji i kryptowalut bezpośrednio w Twojej skrzynce odbiorczej.


Co robić, gdy giełda rośnie

Teraz jest ważny moment, aby przeczytać kolumnę Big Picture IBD, w której giełda wraca do „potwierdzonego trendu wzrostowego” po gwałtownych wzrostach w ostatnich sesjach.

Obecny trend wzrostowy się umacnia, co uzasadnia utrzymywanie ekspozycji powyżej 60% do 80%. Ale inwestorzy powinni zwiększać swoją ekspozycję w zdyscyplinowany sposób na wypadek, gdyby zeznania Powella zepsuły imprezę w tym tygodniu.

(Zobacz listy inwentarza IBD jako wada 50 i akcje w pobliżu obszaru zakupu, aby uzyskać dodatkowe pomysły na akcje.)


Pięć akcji Dow Jones do kupienia i obejrzenia już teraz


Kupowanie i oglądanie akcji Dow Jones: American Express, JPMorgan

American Express buduje gigantyczną podstawkę z uchwytami, która pokazuje 182,25 punktów kupna. Akcje spadły zaledwie o 2% od punktu kupna, ponieważ spadły w poniedziałek. Z drugiej strony linia względnej siły akcji znajduje się na nowych maksimach, co jest szczególnie pozytywnym sygnałem przed potencjalnym wybiciem.

Gigant bankowy JPMorgan jest w przedziale zakupów powyżej 138,76 stałych punktów kupna pomimo poniedziałkowej straty w wysokości 0,6%, wynika z analizy wykresów IBD MarketSmith. Akcje również odbijają się od 50-dniowej głównej średniej kroczącej.

akcje JMP Pokazuje 94 złożone klasyfikacje IBD spośród 99 idealnych dla każdej z nich Kontrola zapasów IBD. Rating złożony ma na celu pomóc inwestorom w łatwym znalezieniu akcji o największym wzroście.

Najlepsze akcje do kupowania i oglądania: Palo Alto, Salesforce

Wiodąca firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, Palo Alto Networks, znajduje się w bliskiej odległości od zakupu bazowego na poziomie 193,01 po 12,5% wzroście 22 lutego. Akcje spadły w poniedziałek o 1,9%, zamykając się o około 2% od ostatniego wpisu.

READ  Podobno Exxon Mobil jest zainteresowany kupnem klubu o nazwie Pioneer

Historia z tyłu: W zeszłym tygodniu gigant cyberbezpieczeństwa odnotował bardzo dobre wyniki za kwartał kończący się w styczniu, w którym zysk na akcję wyniósł 1,05 USD, co oznacza wzrost o 81% rok do roku, przy 26% wzroście przychodów do 1,7 miliarda USD.

W zeszłym tygodniu lider Dow, Salesforce, wyprzedził zwyżkową ucieczkę powyżej 178,94 punktów kupna dzięki dobrym wynikom czwartego kwartału. Akcje wzrosły w czwartek o 11,5% i znajdują się w 5% strefie kupna, która wzrosła do 187,89.

Historia z tyłu: Salesforce sprzedaje oprogramowanie w modelu subskrypcyjnym. Jej oprogramowanie pomaga firmom organizować i obsługiwać procesy sprzedaży oraz relacje z klientami. Firma rozszerzyła działalność o marketing, obsługę klienta i e-commerce. Salesforce powiedział, że rozwiązał swój „komitet ds. fuzji i przejęć”, co oznacza, że ​​nie będzie dokonywać dużych przejęć, w obliczu rosnącej presji ze strony aktywnych inwestorów.

Arista, Alteryx trafił do najnowszych punktów skupu

Arista Networks ponownie znajduje się w przedziale kupna powyżej 140,91 punktu bazowego kupna pucharu po poniedziałkowym wzroście o 1,35%. Decydujące odbicie stawia akcje w przedziale kupna, który wzrasta do 147,96.

Historia z tyłu: Arista sprzedaje przełączniki, które przyspieszają połączenia między szafami serwerów komputerowych upakowanymi w centrach danych. Według analityków, Arista zdobywa popularność na tak zwanym rynku „korporacyjnym” – dużych korporacjach, agencjach rządowych i instytucjach edukacyjnych. Zyski wzrosły o 72% w ostatnim kwartale.

Tablica liderów IBD Alteryx wyczyściła linię trendu przy 66,50 wewnątrz uchwytu w piątkowym Pucharze Early Stage. Agresywni inwestorzy mogą kupować po wybiciu powyżej linii trendu, podczas gdy w grę wchodzi również tradycyjne wejście na poziomie 70,73. Akcje są oddalone o około 5% od tego punktu kupna.

Historia z tyłu: Firma z Irvine w Kalifornii stworzyła samoobsługową platformę do analizy danych. Popyt jest wyraźnie silny, ponieważ sprzedaż wzrosła z poziomu 100 mln USD na kwartał w 2021 r. do 216 mln USD w trzecim kwartale 2022 r., co stanowi wzrost o 75% w porównaniu z ubiegłym rokiem i 301 mln USD w czwartym kwartale 2022 r., co oznacza wzrost o 73%. Ten szybki wzrost przychodów jest jednym z powodów, dla których Alteryx odnotował zysk w wysokości 84 centów na akcję w czwartym kwartale, prawdopodobnie największy kwartalny zysk w historii firmy.

READ  Pokrycie kryptowalut: Bitcoin boi się zaangażowania, panie Biden

Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują wiodące akcje z obecnego rajdu giełdowego na IBD Live


Akcje Tesli

Akcje Tesli spadły w poniedziałek o 2% po tym, jak gigant EV ponownie obniżył ceny samochodów amerykańskich w niedzielę wieczorem.Ostatni popyt na pojazdy Tesli może słabnąć po początkowym wzroście wynikającym z obniżek cen w styczniu.

W niedzielę Tesla obniżyła cenę Modelu S o 5000 USD, podnosząc wersję podstawową do 89 990 USD. Tymczasem koszt SUV-a Model X spadł o 10 000 USD, podnosząc wersję podstawową do 99 990 USD, zgodnie z cenami na stronie internetowej Tesli.

Pomimo silnego odbicia od 6 stycznia, akcje wciąż znajdują się poniżej 200-dniowej linii. Ten kluczowy poziom jawi się jako potencjalny obszar oporu. W poniedziałek akcje zamknęły się prawie o 50% w stosunku do 52-tygodniowego maksimum. Agresywni inwestorzy mogą wykorzystać maksimum z 16 lutego na poziomie 217,65 jako potencjalny dochód. Jednak, aby być bezpiecznym, akcje Tesli muszą przekroczyć 200-dniową linię, która jest obecnie poniżej 221.

We wtorek cotygodniowe chińskie dane rejestracyjne dotyczące ubezpieczenia pojazdów elektrycznych mogą być ważnym miernikiem popytu Tesli na największym na świecie rynku pojazdów elektrycznych, który jest w trakcie ogromnej wojny cenowej zainicjowanej przez Teslę.

Liderzy Dow Jones: Apple i Microsoft

Wśród akcji Dow Jones akcje Apple wzrosły w poniedziałek o 1,85%, zamykając się na najwyższym poziomie od 15 lutego. Wczesnym rankiem w poniedziałek Goldman Sachs zainicjował relację z rekomendacją kupuj i ceną docelową 199, która była o 31% wyższa niż piątkowa cena zamknięcia.

Akcje Microsoftu przesunęły się ponad 200-dniową linię po poniedziałkowym wzroście o 0,6%. Akcje nadal spadają o prawie 20% w stosunku do 52-tygodniowego maksimum po ostatnich spadkach. Akcje MSFT wzrosły w poniedziałek o 0,3%.

Może Ci się spodobać:

Akcje o największym wzroście do kupowania i monitorowania

Dowiedz się, jak dostosować czas do rynku ze strategią rynkową ETF IBD

Znajdź najlepsze długoterminowe inwestycje z długoterminowymi liderami IBD

MarketSmith: Badania, wykresy, dane i szkolenia w jednym miejscu

Jak znaleźć akcje wzrostowe: dlaczego narzędzie IBD upraszcza wyszukiwanie najlepszych akcji