24 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Commerzbank opublikuje kolejny hit z III kwartału swojego polskiego biznesu, ale trzyma się prognozy na 2022 r.

Commerzbank opublikuje kolejny hit z III kwartału swojego polskiego biznesu, ale trzyma się prognozy na 2022 r.

Joshua Kirby

Commerzbank AG poinformował we wtorek, że kolejny umową polskiej spółki zależnej mBank SA odnotuje kolejny cios w przychodach operacyjnych za trzeci kwartał, ale nadal ma zysk netto w wysokości 1 miliarda euro (960,9 miliona dolarów) za cały rok. Chyba że sytuacja geopolityczna i energetyczna się pogorszy.

MBank utworzy dodatkową rezerwę w wysokości 490 mln EUR w swoim portfelu frankowym z tytułu umów kredytowych denominowanych w walutach obcych. Nowe ustalenia przyniosą łączną kwotę około 1,43 miliarda euro i będą miały negatywny wpływ na dochody operacyjne w trzecim kwartale, powiedział Commerzbank.

Niemniej jednak niemiecki pożyczkodawca powiedział, że trzyma się zysku netto w wysokości ponad 1 mld euro w 2022 r. i dodatnich dochodów operacyjnych w trzecim kwartale.

„Pomimo nowego obciążenia w Polsce utrzymujemy nasz cel w zakresie przychodów na 2022 r., biorąc pod uwagę silny ogólny wzrost przychodów” – powiedziała dyrektor finansowy Commerzbanku Betina Orlopp.

Perspektywy nie zależą od znacznego spowolnienia rozwoju sytuacji geopolitycznej, a niepewność co do dostaw energii nie doprowadzi do dalszych znaczących rezerw, powiedział bank.

Napisz do Joshua Kirby na adres [email protected]; @Joshuagirby

READ  Polska chce od Gazpromu 1,4 mld dol