20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Co wiesz w tym tygodniu?

Co wiesz w tym tygodniu?

Oto wnioski z dzisiejszej porannej odprawy i oto, co możesz zrobić Subskrypcja Otrzymywane codziennie rano na Twoją skrzynkę odbiorczą z:

Giełdy powróciły do ​​rekordowych poziomów, a indeks S&P 500 zakończył się w piątek na poziomie 4959, co stanowi najwyższy poziom zamknięcia w historii. Po burzliwym tygodniu notowań wszystkie trzy główne indeksy odnotowały wzrosty w ciągu tygodnia.

Akcje początkowo spadły po słabych wynikach technologicznych Microsoft (MSFT) i Alphabet (GOOG, GOOGL), a w środę doszło do dalszej wyprzedaży, gdy przewodniczący Fed Jerome Powell powiedział, że marcowa obniżka stóp procentowych nie jest „przypadkiem podstawowym”.

Jednak ogromne zyski META i Amazona (AMZN) oraz lepszy niż oczekiwano styczniowy raport o zatrudnieniu wprawiły akcje w tryb wzrostowy.

Krótkie zdjęcie z poranka

Krótkie zdjęcie z poranka

W ciągu tygodnia indeksy S&P 500 (^GSPC) i Dow Jones Industrial Average (^DJI) wzrosły o ponad 1%, podczas gdy Nasdaq Composite (^IXIC) wzrosły o niecałe 1%.

Masa zysków spółek, w tym raporty Eli Lily (LLY), Disneya (DIS), Spotify (SPOT), McDonald's (MCD), Chipotle (CMG) i Pepsi (PEP), powitają inwestorów w przyszłym tygodniu w obliczu lekkiego spowolnienia gospodarczego. Harmonogram.

Trwa debata na temat obniżek stóp procentowych

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell ostudził nadzieje inwestorów na marcową obniżkę stóp procentowych podczas konferencji prasowej po styczniowym posiedzeniu Fed. Powell powiedział, że bank centralny potrzebuje „większej pewności” co do ścieżki spadkowej inflacji, zanim obniży stopy procentowe.

Ekonomiści uważają, że styczniowy raport o zatrudnieniu, który pokazał, że w ciągu miesiąca amerykańska gospodarka utworzyła 353 000 miejsc pracy, wzmacnia argument Fed, że może poczekać z obniżkami stóp procentowych bez wpędzania gospodarki w recesję. Jednak w raporcie wyrażono również obawy, że inflacja ponownie zacznie rosnąć, a płace wzrosną w ciągu miesiąca o 4,6%, co stanowi najwyższe tempo wzrostu od lipca 2023 r.

READ  AT&T zamknie swój flagowy sklep w centrum San Francisco

„Po środowym posiedzeniu FOMC podtrzymaliśmy zaufanie do naszych oczekiwań co do marcowej obniżki stóp procentowych” – napisał w piątek w nocie do klientów Thomas Simons, amerykański ekonomista z Jefferies. „Jednak po dzisiejszych danych trudno przewidzieć, jak to się potoczy. O ile nie nastąpi duża zmiana w danych lutowych lub bardzo słabe dane o inflacji od chwili obecnej do połowy marca, FOMC prawdopodobnie się nie utrzyma. Stopy procentowe w marcu pozostaną stabilne. „

Inwestorzy oceniają obecnie około 20% szans na obniżkę stóp procentowych na marcowym posiedzeniu. Według CME FedWatch. W czwartek szansa wynosiła około 40%, a miesiąc temu było to około 80%.

Zaloguj się, aby zarabiać

Wygląda na to, że wyniki spółek w zeszłym tygodniu dobiegły końca. Według FactSet po tym, jak zyski indeksu S&P 500 spadły w tym kwartale o ponad 1%, seria zysków w zeszłym tygodniu wywróciła do góry nogami główną narrację, wygrywając zyski firm technologicznych Apple, Meta, Alphabet, Amazon i Microsoft.

Z najnowszych danych FactSet wynika, że ​​w czwartym kwartale zyski mają wzrosnąć o 1,6%. Warto zaznaczyć, że zweryfikowano także szacunki za I kwartał. W zeszłym miesiącu analitycy obniżyli szacunki zysków za pierwszy kwartał o 1,4%, poniżej średniej pięcioletniej wynoszącej 2,1%.

Według FactSet w tym tygodniu 104 spółki z indeksu S&P 500 mają opublikować wyniki finansowe.

Ogólnie cicho na froncie gospodarczym

Po napadzie danych makroekonomicznych, które pokazały, że gospodarka amerykańska miała gorący start w pierwszym kwartale, inwestorzy będą mieli kilka punktów danych do analizy w przyszłym tygodniu. Tygodniowa liczba nowych bezrobotnych będzie w dalszym ciągu uważnie śledzona w związku z ogłaszaniem przez firmy zwolnień, a poniedziałkowa aktualizacja aktywności w sektorze usług przyciągnie uwagę inwestorów.

ORLANDO, Floryda – 01 lutego: Znak wita gości w pobliżu wejścia do Walt Disney World 1 lutego 2024 r. w Orlando na Florydzie.  Sędzia federalny oddalił pozew przeciwko gubernatorowi Florydy Ronowi DeSantisowi, który według Walt Disney Co. złoży odwołanie od swojej straty w procesie sądowym.  Sprawa dotyczy przejęcia przez gubernatora zarządzania specjalnym obszarem Disneya po tym, jak Disney sprzeciwił się ustawodawstwu Florydy, które krytycy nazwali… ORLANDO, Floryda – 01 lutego: Znak wita gości w pobliżu wejścia do Walt Disney World 1 lutego 2024 r. w Orlando na Florydzie.  Sędzia federalny oddalił pozew przeciwko gubernatorowi Florydy Ronowi DeSantisowi, który według Walt Disney Co. złoży odwołanie od swojej straty w procesie sądowym.  Sprawa dotyczy przejęcia przez gubernatora zarządzania specjalnym obszarem Disneya po tym, jak Disney sprzeciwił się ustawodawstwu Florydy, które krytycy nazwali...

Znak wita gości w pobliżu wejścia do Walt Disney World, 1 lutego 2024 r., w Orlando na Florydzie (Joe Raedle/Getty Images) (Joe Rydell za pośrednictwem Getty Images)

Kalendarz tygodniowy

Poniedziałek

Zarobki: Allegiant (ALGT), Caterpillar (CAT), Chegg (CHGG), Estée Lauder (EL), McDonald's (MCD), Palantir (PLTR), Tyson (TSN)

READ  Tesla wycofuje 2 miliony samochodów, aby ograniczyć korzystanie z funkcji autopilota po prawie 1000 wypadkach

Wiadomości ekonomiczne: S&P Global US Services PMI, styczniowy finał (oczekiwane 52,9, 52,9 poprzednio), S&P Global Composite PMI, styczniowy finał (oczekiwane 52,3), ISM Services, styczeń (oczekiwane 52, 50,5 poprzednie)

Wtorek

Zarobki: Amgen (AMGN), Chipotle (CMG), Elf Beauty (ELF), Eli Lilly (LLY), Spotify (SPOT), Fiserv (FI), Ford (F), Hertz (HTZ), BP (BP), Snap (SNAP), Toyota (TM)

Nie ma żadnych znaczących wiadomości gospodarczych.

Środa

Zarobki: Alibaba (BABA), ARM Holdings (ARM), CVS (CVS), Mattel (MAT), Paycom (PAYC), PayPal (PYPL), Roblox (RBLX), Uber (UBER), Walt Disney (DIS), Wayne Kurorty (Wayne)

Wiadomości ekonomiczne: wnioski hipoteczne MBA, 2 lutego (poprzednio -7,2%), kredyt konsumencki, grudzień (oczekiwane 16,5 miliarda dolarów, poprzednio 23,75 miliarda dolarów)

Czwartek

Zarobki: Affirm (AFRM), Aurora Cannabis (ACB), Bill.com (BILL), ConocoPhillips (COP), Expedia (EXPE), Hershey's (HSY), Pinterest (PINS), Spirit (SAVE), Take-Two Interactive ( tak)

Wiadomości ekonomiczne: wstępne wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, 3 lutego (oczekiwane 215 000, poprzednio 224 000), miesięczny zapas zapasów hurtowych, grudzień końcowy (poprzednio 0,4%), miesięczny handel hurtowy, grudzień (poprzednio 0%)

Piątek

Zarobki: Canopy Growth (CGC), Pepsi (PEP)

Wiadomości gospodarcze: recenzje CPI

Josh Schaeffer jest reporterem Yahoo Finance. Śledź go na X @_joshschafer.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z najnowszymi wiadomościami giełdowymi i dogłębną analizą, w tym wydarzeniami dotyczącymi zmian akcji

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance