11 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Co najmniej pięć osób zginęło w trzęsieniu ziemi o sile 6,1 stopnia u wybrzeży Zatoki Iranu

Co najmniej pięć osób zginęło w trzęsieniu ziemi o sile 6,1 stopnia u wybrzeży Zatoki Iranu

DUBAJ (Reuters) – Co najmniej pięć osób zginęło, a 49 zostało rannych w trzęsieniu ziemi o sile 6,1, które nawiedziło południowy Iran wcześnie w sobotę, podały państwowe media, a wkrótce potem region nawiedziły dwa potężne trzęsienia ziemi o sile 6,3.

Około 24 trzęsień ziemi, dwa o sile 6,3 i 6,1 w skali Richtera, nastąpiło po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło wioskę Sayeh Khosh w pobliżu wybrzeża Zatoki Irańskiej w prowincji Hormozgan o 2 w nocy czasu lokalnego. Urzędnicy powiedzieli telewizji państwowej, że ostatnie trzęsienie ziemi miało miejsce około 8 rano.

„Wszystkie ofiary zginęły w pierwszym trzęsieniu ziemi i nikt nie został ranny w kolejnych dwóch, ponieważ ludzie byli już poza swoimi domami” – cytuje agencja informacyjna IRNA Fuad Moragadeh, gubernator prowincji Bandar Lengeh.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Rzecznik służb ratunkowych Mojtaba Khalidi powiedział telewizji państwowej, że połowa z 49 rannych została wypisana ze szpitali.

Urzędnicy powiedzieli, że operacje poszukiwawcze i ratownicze zostały zakończone.

Said Pourzadeh z Kish Island Crisis Task Force powiedział, że trzęsienia ziemi nie miały wpływu na nawigację i loty w Zatoce.

Telewizja państwowa poinformowała, że ​​w ciągu ostatniego miesiąca West Hormozgan nawiedziło 150 trzęsień ziemi i wstrząsów.

Główne linie uskoków geologicznych przecinają się w Iranie, który w ostatnich latach doznał kilku niszczycielskich trzęsień ziemi. W 2003 roku trzęsienie ziemi o sile 6,6 w skali Richtera w prowincji Kerman zabiło 31 000 osób i zniszczyło starożytne miasto Bam.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

READ  WH mówi, że Biden „obecnie nie ma planów” podróży na Ukrainę pomimo wizyty Borisa Johnsona

Relacje z redakcji w Dubaju i Mary May Day w Bengaluru; Montaż przez Chrisa Reese, Sandrę Mahler i Kennetha Maxwella

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.