28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Christian Horner i Red Bull spotkają się w piątek po zarzutach niewłaściwego zachowania postawionych menadżerowi zespołu  Wiadomości z Formuły 1

Christian Horner i Red Bull spotkają się w piątek po zarzutach niewłaściwego zachowania postawionych menadżerowi zespołu Wiadomości z Formuły 1

Red Bull potwierdził w poniedziałek, że wszczęto dochodzenie w związku z zarzutami postawionymi szefowi zespołu Christianowi Hornerowi; 50-latek kieruje Red Bullem od czasu, gdy zespół dołączył do Formuły 1 w 2005 roku; Red Bull ma zaprezentować swój samochód na rok 2024 15 lutego


13:54, Wielka Brytania, wtorek 06 lutego 2024 r

Red Bull spotka się z Christianem Hornerem w piątek po wszczęciu dochodzenia w sprawie zarzutów niewłaściwego zachowania postawionych szefowi zespołu Formuły 1.

Horner (50 l.) jest szefem zespołu Red Bull od swojego pierwszego sezonu w Formule 1 w 2005 roku, prowadząc zespół z Milton Keynes do siedmiu tytułów kierowców i sześciu konstruktorów w ciągu swoich 19 lat.

Dochodzenie prowadzone przez zewnętrznego prawnika-specjalistę zostało potwierdzone w poniedziałek przez austriacką spółkę-matkę zespołu Formuły 1, a spotkanie Hornera z Red Bullem odbędzie się w piątek. Wiadomości sportowe Sky Rozumie.


zdjęcie:
Horner kieruje Red Bullem od czasu, gdy zespół dołączył do Formuły 1 w 2005 roku

Horner twierdzi, że „całkowicie” zaprzecza tym oskarżeniom.

„Po zapoznaniu się z kilkoma niedawnymi zarzutami firma wszczęła niezależne dochodzenie” – oznajmił Red Bull w poniedziałkowym oświadczeniu.

„Ten proces, który już się toczy, prowadzony jest przez zewnętrznego prawnika specjalistycznego.

„Firma traktuje te sprawy poważnie i dochodzenie zostanie zakończone tak szybko, jak to będzie możliwe. Niestosowne byłoby w tej chwili dalsze komentowanie.”

Rozumie się, że do czasu prowadzenia dochodzenia Horner pozostanie szefem zespołu i podwójną rolą dyrektora generalnego Red Bull Racing.

Planowana premiera samochodu Red Bull 2024, w którym Max Verstappen będzie próbował obronić swój tytuł mistrza świata, przypada na 15 lutego.

READ  Wyniki Texans vs. Colts, najważniejsze wydarzenia, aktualności, nieaktywne i aktualizacje na żywo