30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Chiny twierdzą, że Xi Jinping zadał cios krajowemu Covidowi, próbując złagodzić obawy dotyczące bezpieczeństwa szczepionek | Korona wirus

Urzędnicy twierdzą, że chińskie szczepionki przeciwko Covid-19 są bezpieczne i zostały przekazane przywódcom państwowym i rządzącej partii komunistycznej, ponieważ Pekin podejmuje wysiłki mające na celu rozwianie obaw społecznych o bezpieczeństwo, które mogą utrudnić kampanię szczepień.

„Wszyscy przywódcy państwowi i partyjni w Chinach zostali zaszczepieni przeciwko Covid-19 domowymi zastrzykami” – powiedział w sobotę Zeng Yixin, zastępca szefa Narodowej Komisji Zdrowia.

W Chinach „przywódcy państwowi i partyjni” to określona klasa wyższych urzędników na szczeblu krajowym i ich zastępcy na szczeblu krajowym, do których należą prezydent Xi Jinping i premier Li Keqiang.

Komentarz Zenga, który nie sprecyzował, kiedy urzędnicy otrzymali nokautujący cios i ile otrzymali dawek, pojawił się około dwa lata po tym, jak kraj rozpoczął kampanię szczepień przeciw COVID. Chiny pozostają w tyle za wieloma innymi krajami, jeśli chodzi o informowanie swoich obywateli o stanie szczepień ich przywódców.

Eksperci i urzędnicy ostrzegają, że niższe wskaźniki szczepień dla osób starszych prawdopodobnie nadwyrężą zasoby zdrowotne, jeśli wirus się rozprzestrzeni, i sprawi, że Chiny będą mniej skłonne do wyjścia z tego rozprzestrzeniania się. Ścisła polityka „Covid Zero Dynamic” Co wymaga ścisłej kwarantanny dla międzynarodowych podróżnych i różnych ograniczeń w przemieszczaniu się osób i lokalnych firm na obszarach lokalnych ze spotkaniami.

Narodowa Komisja Zdrowia ogłosiła w niedzielę, że Chiny zgłosiły 982 przypadki nowego koronawirusa 23 lipca, w porównaniu z 817 nowymi przypadkami dzień wcześniej. Większość przypadków miała miejsce w północno-zachodniej prowincji Gansu i południowej prowincji Guangxi.

Kraj osiągnął wskaźnik szczepień 89,7% i podał około 56% z 1,41 miliarda ludzi dawkę przypominającą, ale tylko 61% osób w wieku powyżej 80 lat zakończyło szczepienie podstawowe.

Jednak bardziej agresywne impulsy ze strony urzędników z pierwszej linii, w tym ograniczanie dostępu do miejsc publicznych dla osób niechronionych, wywołały reakcje w Internecie i wkrótce zostały wycofane.

READ  Zakazać rosyjskim turystom? Unia Europejska jest podzielona w kwestii ograniczeń wizowych dla zwykłych Rosjan.

Głównym problemem wśród osób niezaszczepiających się jest bezpieczeństwo szczepionek stosowanych w Chinach, a opowieści o ciężkiej chorobie po szczepieniu wywołują strach w Internecie i krytykę braku przejrzystości chińskiego rządu i producentów szczepionek.

„Szczepionki przeciw Covid nie powodują białaczki ani cukrzycy, nie wpływają na rozwój genetyczny, nie powodują przerzutów guza ani wzmocnienia zależnego od przeciwciał, a to jest nieodpowiedzialna dezinformacja w Internecie” – powiedział Wang Fusheng, ekspert ds. chorób zakaźnych w szpitalu afiliowanym. z armią chińską.

Na konferencji prasowej Wang powiedział, że wskaźnik hospitalizacji z powodu cukrzycy i białaczki był taki sam w latach 2018-22.

W przypadku osób w wieku powyżej 60 lat pełne szczepienie pierwotne chińskimi szczepionkami zmniejsza ryzyko poważnej choroby o 89%, podczas gdy dawka przypominająca obniża ryzyko do 95% w porównaniu z osobami nieszczepionymi, twierdzi Feng Zijian, urzędnik z Środek. Chińskie Stowarzyszenie Medycyny Prewencyjnej.

Najczęściej używane chińskie typy zostały wykonane przez Sinovac i Sinopharm. Kraj nie zatwierdził jeszcze produktów Covid wyprodukowanych za granicą.