1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Chiński premier Li Qiang stara się zgromadzić Azję za Pekinem

Chiński premier Li Qiang stara się zgromadzić Azję za Pekinem

Chiński premier Li Qiang przemawia do międzynarodowej publiczności na Boao Forum for Asia w Boao, Hainan, 30 marca 2023 r.

Lintao Zhang | Wiadomości Getty Images | Obrazy Getty’ego

BOAOA, Chiny — chiński premier Li Qiang starał się zgromadzić kraje azjatyckie za Chinami w swoim pierwszym publicznym wystąpieniu przed międzynarodową publicznością jako premier.

W środę Li stwierdził, że Chiny działały „odpowiedzialnie” w swojej roli dużego kraju i ogólnie przyczyniły się do pokoju na świecie.

„Pokój jest warunkiem rozwoju”, powiedział mi po mandaryńsku, co zostało przetłumaczone przez CNBC.

Media państwowe podały, że podczas forum Li spotkał się z dyrektor zarządzającą MFW Kristaliną Georgievą.

Coroczne forum Boao dla Azji, którego gospodarzem są Chiny, jest przez niektórych postrzegane jako odpowiedź regionu na spotkanie światowych przywódców Światowego Forum Ekonomicznego, które odbywa się co roku w Davos w Szwajcarii.

Przemówienie Li ma miejsce, gdy Chiny rozpoczęły w tym miesiącu ofensywę uroku, aby zatrzymać i przyciągnąć inwestycje zagranicznych firm. Kraj w styczniu złagodził kontrole graniczne po prawie trzech latach surowych ograniczeń Covid-zero.

W szczególności dyrektor generalny Apple, Tim Cook, odwiedził Pekin. W ogłoszeniu państwowym podano, że był jednym z kilku dyrektorów, którzy spotkali się z Li w poniedziałek na zakończenie konferencji zorganizowanej przez rząd, China Development Forum.

Cook spotkał się także z Cheng Shanjie, przewodniczącym Narodowej Komisji ds. Rozwoju i Reform, chińskiej agencji planowania gospodarczego.

Chiny „mają nadzieję, że Apple będzie nadal aktywnie wypełniać korporacyjną odpowiedzialność społeczną i wzmacniać ochronę danych osobowych i informacji” – głosi oświadczenie komitetu na spotkaniu w języku chińskim.

Apple nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

To jest najświeższa wiadomość. . Sprawdź aktualizacje