12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Chiński lekarz uderza starszego pacjenta w głowę podczas operacji

Chiński lekarz uderza starszego pacjenta w głowę podczas operacji

Aktualności

W tym tygodniu w Internecie pojawiło się niepokojące wideo, na którym widać, jak chiński chirurg podczas operacji wielokrotnie uderza 82-letniego pacjenta w głowę.

Do rzekomego zdarzenia doszło w 2019 r. w szpitalu okulistycznym w południowo-zachodnim chińskim mieście Guigang, prowadzonym przez firmę Aier China.

Na niepokojącym materiale CCTV, który był Opublikowano na Weibo W tym tygodniu dr Ai Fen, dyrektor oddziału ratunkowego w szpitalu centralnym w Wuhan, lekarz pochyla się nad pacjentem owiniętym w ciemnozielony koc chirurgiczny.

Gdy 82-letnia pacjentka zaczyna zmieniać pozycję pod kocem, wydaje się, że lekarz zadaje jej trzy szybkie ciosy w głowę. W pewnym momencie filmu pojawia się inny pracownik szpitala, który pomaga unieruchomić opadającego pacjenta.

Aier China w swoim oświadczeniu stwierdziła, że ​​lekarz „surowo potraktował pacjentkę w nagłym przypadku”, po tym jak rzekomo nie zastosowała się do ostrzeżeń lekarza, aby nie ruszać głową i gałkami ocznymi.

Materiał wideo opublikowany na chińskim portalu społecznościowym Weibo pokazuje, jak chirurg rzekomo kilkakrotnie uderzył w głowę 82-letniego pacjenta. Weibo

„W trakcie operacji, ze względu na znieczulenie miejscowe, pacjentka poczuła nietolerancję zabiegu i wyciągała rękę, próbując dotknąć [her] oczy. Obszar w pobliżu oczu jest sterylnym obszarem chirurgicznym. „Samo dotknięcie może spowodować infekcję… Lekarz chce uniknąć niebezpieczeństwa.”

Szpital twierdził, że pacjentka nie była w stanie zrozumieć instrukcji chirurga w języku mandaryńskim, ponieważ mówiła wyłącznie lokalnym dialektem. BBC Pisze, że lokalne władze podały, że w wyniku zdarzenia kobieta miała siniaki na czole.

W czwartkowym oświadczeniu linia Air China podała, że ​​chirurg został zawieszony, a dyrektor generalny grupy szpitalnej zwolniony.

Film przedstawiający rzekomy incydent z 2019 r. opublikował dr Ai Fen, wybitny chiński lekarz i dyrektor oddziału ratunkowego Centralnego Szpitala w Wuhan. Weibo
Linie Air China oświadczyły, że szpital nie zgłosił zdarzenia. Weibo

W rozmowie z lokalnymi mediami syn pacjentki powiedział, że administracja szpitala przeprosiła po operacji i wypłaciła 500 juanów (70 dolarów) odszkodowania.

Twierdził także, że jego matka nie widzi obecnie na lewe oko, jednak nie od razu wiadomo, czy było to skutkiem tego, co widać na nagraniu.

READ  Rzut oka na wojnę rosyjsko-ukraińską: co wiemy o 311 dniu inwazji | Ukraina

Aier China stwierdziła, że ​​szpital nie zgłosił zdarzenia, o czym opinia publiczna nie była świadoma, dopóki Ai, która ma ponad 2 miliony obserwujących na platformie, nie udostępniła filmu.

Według BBC Ai toczy od dawna spór z Aier China w związku z operacją, którą przeszła w 2021 r. w jednym ze szpitali tej firmy, w wyniku której – jak twierdzi – prawie oślepła na jedno oko – twierdzi firma zaprzecza.

Załaduj więcej…
https://nypost.com/2023/12/22/news/video-chinese-doctor-punches-elderly-pacjent-in-head-during-surgery/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania