28 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

CEO Shella Ben van Beurden zostanie zastąpiony przez Waela Sawana w przyszłym roku

CEO Shella Ben van Beurden zostanie zastąpiony przez Waela Sawana w przyszłym roku

Wael Sawan zostanie nowym dyrektorem generalnym Shella 1 stycznia.

Ina Fassbender | Afp | Obrazy Getty

gigant naftowy zbieg okoliczności W czwartek ogłoszono, że CEO Ben van Beurden ustąpi pod koniec roku po prawie dziesięciu latach pracy.

Wael Sawan, obecny dyrektor Shell ds. rozwiązań gazowych, energii odnawialnej i zintegrowanej energii, zostanie nowym dyrektorem generalnym firmy 1 stycznia.

Wiadomość pojawia się tuż po spekulacjach, że Shell aktywnie szuka następcy, który zastąpiłby Van Beurdena na stanowisku dyrektora generalnego.

Reuters wspomniany Na początku września, powołując się na dwa niewymienione z nazwiska źródła, w ostatnich miesiącach komitet ds. sukcesji zarządu Shella spotkał się kilka razy, aby zaplanować opuszczenie Van Beurden i przeprowadzić wywiady z potencjalnymi następcami.

Teraz potwierdzono, że Sawan zajmie stanowisko.

Sawan, obywatel Libanu i Kanady, zajmował stanowiska w handlu detalicznym i różnych projektach komercyjnych podczas swojej 25-letniej kariery w Shell.

„Nie mogę się doczekać, aby skierować pionierskiego ducha i niesamowitą pasję naszych ludzi, aby sprostać ogromnym wyzwaniom i wykorzystać możliwości oferowane przez transformację energetyczną” – powiedział Sawan w oświadczeniu, dodając, że podążanie za Vanem było dla nas zaszczytem . Przywództwo Beardena.

„Będziemy zdyscyplinowani i skupieni na wartości, współpracując z naszymi klientami i partnerami, aby dostarczać niezawodną, ​​przystępną cenowo i czystszą energię, jakiej potrzebuje świat”.

Widziany tutaj, przemawiający na wydarzeniu w Niemczech w 2013 roku, Sawan zajmował stanowiska w handlu detalicznym i różnych projektach komercyjnych podczas swojej 25-letniej kariery w Shell.

Adam Perry | Getty Images Aktualności | Obrazy Getty

Akcje Shella wzrosły o 0,7% podczas porannych transakcji w Londynie. Cena akcji wzrosła o ponad 40% od początku roku.

Van Beurden, lat 64, dołączył do Shell w 1983 r. i został dyrektorem generalnym firmy w 2014 r., po tym jak pełnił funkcję dyrektora biznesowego ds. rafinacji i chemikaliów.

READ  Ropa załamuje się po słabych danych z fabryki, które wzbudziły obawy o popyt

Ustępujący dyrektor generalny nadzorował największe od dziesięcioleci przejęcie Shell z Zakup konkurencyjnej Grupy BG o wartości 53 mld USD w 2016 r.firma kierowana przez a Historyczne załamanie zapotrzebowania na energię Stanął w obliczu epidemii wirusa Corona Nasiliła się presja inwestorów Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przez firmę.

„To był przywilej i zaszczyt służyć Shellowi przez prawie cztery dekady i kierować firmą przez ostatnie dziewięć lat”, powiedział Van Beurden.

Dodał: „Jestem bardzo dumny z tego, co wspólnie osiągnęliśmy. Mam ogromne zaufanie do Waela jako mojego następcy. Jest inteligentnym, pryncypialnym i dynamicznym liderem, wiem, że będzie nadal służył Shell z przekonaniem i oddaniem”.

Shell powiedział, że Van Beurden będzie nadal pełnić funkcję doradcy zarządu do 30 czerwca przyszłego roku, po czym odejdzie z firmy.