1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wall Street waha się, aby zamknąć się w górę, gdy zbliża się podwyżka stóp Fed

Wall Street waha się, aby zamknąć się w górę, gdy zbliża się podwyżka stóp Fed

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Rynek widzi 22% szansę na podwyżkę stóp o 100 pb przez Fed-CME
  • Akcje kolejowe spadają po negocjacjach mających na celu zapobieżenie strajkowi
  • Indeksy w górę: Dow 0,10%, S&P 0,34%, Nasdaq 0,74%

NOWY JORK (Reuters) – Wall Street zakończyła sesję bezkierunkowo w górę w środę, ponieważ raport o docelowej inflacji w dużej mierze powstrzymał napływ intensywnej wyprzedaży we wtorek, a inwestorzy nacisnęli przycisk „pauzy”.

Trzy wskaźniki zmieniały się w ciągu dnia, ale ostatecznie zakończyły się na plusie. Wszystkim nie udało się odzyskać utraconej we wtorkowej masakrze ziemi, co spowodowało ich największy procentowy spadek od ponad dwóch lat.

„Dzisiaj jest dzień, aby wylizać rany po tym, jak wczoraj odniosłeś fizyczny cios”, powiedział Ryan Detrick, główny strateg rynkowy w Carson Group w Omaha w stanie Nebraska. „To dzień wolny i to trochę powitalny znak”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dane Departamentu Pracy o cenach producentów spadły blisko konsensusu i przyniosły pewną ulgę po wtorkowym wyższym od oczekiwań odczycie CPI. Czytaj więcej

„Debata o inflacji trwała nadal, a wczorajszy dzień był okrutnym przypomnieniem, że jest to trudna walka i że Fed musi pozostać agresywny, aby powstrzymać szalejące stopy inflacji, które obserwujemy” – dodał Detrick.

Raport PPI zapewnił, że inflacja rzeczywiście jest na powolnej i spadkowej ścieżce.

inflacja

Ale wciąż jeszcze długa droga, zanim zbliży się do średniorocznego celu inflacyjnego Fed na poziomie 2%, a rynki finansowe w pełni wyceniły podwyżkę stóp o co najmniej 75 punktów bazowych na zakończenie przyszłotygodniowego posiedzenia FOMC. Według narzędzia FedWatch firmy CME, widzą oni 22% szansę na znaczny wzrost wolumenu o 100 punktów bazowych.

READ  Zyski Citigroup (C) za drugi kwartał 2022 r.

Rentowności dwuletnich amerykańskich obligacji skarbowych, które odzwierciedlają oczekiwania dotyczące stóp procentowych, we wtorek nadal rosły.

Skala i czas trwania przyszłych podwyżek stóp procentowych martwi wielu obserwatorów rynku późnymi skutkami fazy zacieśniania polityki przez Fed, a niektórzy uważają, że recesja jest nieunikniona.

Trader pracuje na parkiecie giełdy nowojorskiej (NYSE) na Manhattanie w Nowym Jorku, USA, 13 września 2022 r. REUTERS / Andrew Kelly

Sektor transportu (.DJT)Postrzegane jako wskaźnik kondycji gospodarczej, który daje wgląd w podażową stronę inflacji, akcje kolejowe ucierpiały w obliczu możliwego strajku.

„Czy Biały Dom naprawdę chce zamknąć kolej i jeszcze bardziej wpłynąć na łańcuchy dostaw, niecałe dwa miesiące przed wyborami w połowie kadencji?” zapytał Dietrich. „Jesteśmy optymistycznie nastawieni, że mogą utrzymać otwarte kraty”.

Operatorzy kolei Union Pacific (UNP.N)Południowe Norfolk (NSC.N) i CSX Corporation (CSX.O) Stracił odpowiednio 3,7%, 2,2% i 1,0%, nawet gdy sekretarz pracy Marty Walsh spotkał się z przedstawicielami związków w Waszyngtonie w rozmowach mających na celu zapobieżenie zamknięciu kolei. Czytaj więcej

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Indeks Standard & Poor’s 500 wzrósł o 30,12 punktu, czyli 0,1%, do 31 135,09 punktu (.SPX) Wzrósł o 13,32 punktu, czyli 0,34%, do 3946,01 punktu, a Nasdaq Composite (dziewiętnasty) Dodał 86,10 punktów, czyli 0,74%, do 11 719,68 punktów.

Sześć z 11 głównych sektorów indeksu S&P 500 zaawansowanych, z zapasami energii (.SPNY) Czołowym zwycięzcom pomagają wyższe ceny ropy spowodowane obawami o dostawy.

Korporacja Starbucks (SBUX.O) Akcje wzrosły o 5,5 procent po tym, jak firma podniosła trzyletnią prognozę zysku i sprzedaży. Czytaj więcej

Tesla Corporation (TSLA.O) Odzyskał z wtorkowego dołka, wzrastając o 3,6% w tym samym dniu, w którym prezydent Joe Biden ogłosił 900 milionów dolarów na finansowanie stacji ładowania samochodów elektrycznych. Czytaj więcej

Wcześniejsze emisje przewyższyły liczebnie spadające emisje na giełdzie nowojorskiej o 1,05 do 1; Na Nasdaq stosunek ten wyniósł 1,06 do 1 na korzyść spadających akcji.

READ  Pięć chińskich spółek państwowych musi zostać wycofanych z giełdy nowojorskiej w związku z napięciami w USA

S&P 500 odnotował dwa nowe maksima w ciągu 52 tygodni i 30 nowych minimów; Nasdaq odnotował 26 nowych maksimów i 219 nowych minimów.

Wolumen na giełdach amerykańskich osiągnął 10,90 mld akcji, w porównaniu ze średnią 10,33 mld w ciągu ostatnich 20 dni sesyjnych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże Stephena Kolba w Nowym Jorku.

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.