29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Celeste 64: Parts of the Mountain to niewielka (i grywalna) kontynuacja 3D

Celeste 64: Parts of the Mountain to niewielka (i grywalna) kontynuacja 3D

Maddy Makes Games świętuje szóstą rocznicę Celeste, przedstawiając najbardziej ambitną wersję kultowej platformówki w historii. Celeste 64: Odłamki Gór, które możesz Zagraj teraz na itch.iowyobraża sobie w pełni trójwymiarową wersję kultowej platformówki na N64, z wielokątną grafiką i unikalnymi wyzwaniami związanymi z przemierzaniem.

W opisie gry czytamy: „Przeżyj ponownie magię Celeste Mountain wraz z Madeline w tej małej, ale serdecznej platformówce 3D. Stworzona w ciągu tygodnia przez zespół Celeste z okazji szóstej rocznicy powstania gry”.

IGN skontaktował się z Maddy Makes Games, aby uzyskać więcej informacji na temat rozwoju Celeste 64. Jednak nie jest to pierwszy raz, gdy pierwotni twórcy wymyślili Celeste na nowo. Aby uczcić trzecią rocznicę istnienia, Maddy Makes Games wypuściło uroczą pół-sequel Pico-8 – maszyny wirtualnej emulującej możliwości 8-bitowych komputerów osobistych z lat 80-tych.

Celeste 64, mimo że powstał w krótkim czasie, zawiera zaskakującą ilość zawartości, w tym dodatkowe etapy z muzyką przypominającą Super Mario Sunshine. Zawiera także dialogi, które mają miejsce po oryginalnej grze, co czyni ją mini-sequelem.

Wydana w 2018 roku oryginalna gra Celeste została doceniona za ostre sterowanie i zapadającą w pamięć muzykę. W retrospektywie opublikowanej w zeszłym roku nazwaliśmy ją „jedną z najważniejszych gier transpłciowych wszechczasów”.

Celeste 64 mogłaby być Został on pobrany na komputer z systemem Windows, a wersja na macOS zostanie wydana „wkrótce”. Zespół gry pracuje obecnie nad błędami i awariami.

Kat Bailey jest dyrektorką wiadomości IGN i współgospodarzem Nintendo Voice Chat. Czy masz jakieś rady? Wyślij jej bezpośrednią wiadomość na adres @the_katbot.

READ  Daty wysyłki Pixel Fold są opóźnione i zbliżają się do lipca