20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Całkowicie nowy, wygodny w dotyku pasek zadań jest dostępny w najnowszej wersji zapoznawczej systemu Windows 11

Całkowicie nowy, wygodny w dotyku pasek zadań jest dostępny w najnowszej wersji zapoznawczej systemu Windows 11

Powiększenie / Urządzenia z ekranem dotykowym, takie jak Surface, będą korzystać z niektórych nowych funkcji w najnowszych kompilacjach podglądu systemu Windows 11.

Andrzeja Cunninghama

Microsoft jest znany ze swojego wszechstronnego interfejsu z ekranem dotykowym zorientowanym na tablet z Windows 8Od tego czasu firma wydała prawie wszystkie główne wydania systemu Windows, powoli wycofując się z tej decyzji. Spadek ten osiągnął punkt kulminacyjny Okna 11co całkowicie usunęło ostatnie pozostałości trybu tabletu, które przetrwały w systemie Windows 10.

Ale ostatnie dwie kompilacje Windows 11 Insider Preview poprawiły możliwości ekranu dotykowego systemu Windows 11. Wersja została udostępniona użytkownikom kanału deweloperskiego w zeszłym tygodniu Zawierał nowe gesty, zmiany w działaniu okien przyciągania w trybie tabletu oraz kilka innych ulepszeń. A Nowa wersja wydana dzisiaj Całkowity przegląd paska zadań dla ekranów dotykowych.

Windows 11 w swojej obecnej formie dodaje więcej miejsca między ikonami podczas używania urządzenia jako tabletu, ale nowy podgląd idzie dalej. Podczas korzystania z aplikacji pasek zadań skurczy się w wąski pasek u dołu ekranu: nadal jest wystarczająco długi, aby wyświetlać ikony zegara, sieci, dźwięku i stanu baterii, ale wszystkie zainstalowane aplikacje i inne ikony w zasobniku systemowym są ukryte. Przesunięcie palcem w górę od dołu ekranu lub zamknięcie okna aplikacji powoduje wyświetlenie nowej, większej wersji paska zadań z większymi, bardziej przyjaznymi dla palców ikonami i spacjami. Pasek zadań znika ponownie po uruchomieniu aplikacji.

Zwykły pasek zadań Windows 11.
Powiększenie / Zwykły pasek zadań Windows 11.

Andrzeja Cunninghama

W trybie tabletu nowy pasek zadań kurczy się do dolnej części ekranu, pokazując ikony zegara i stanu, ale nic więcej.
Powiększenie / W trybie tabletu nowy pasek zadań kurczy się do dolnej części ekranu, pokazując ikony zegara i stanu, ale nic więcej.

Andrzeja Cunninghama

Przesuń palcem w górę lub zamknij aplikację, a znacznie większa wersja paska zadań z bardziej przyjaznymi dla palców ikonami wysuwa się z dołu ekranu.
Powiększenie / Przesuń palcem w górę lub zamknij aplikację, a znacznie większa wersja paska zadań z bardziej przyjaznymi dla palców ikonami wysuwa się z dołu ekranu.

Andrzeja Cunninghama

Jeśli chcesz wypróbować te funkcje samodzielnie, musisz użyć urządzeń z ekranem dotykowym — system Windows 11 nadal nie ma dedykowanego przełącznika trybu tabletu, jak miało to miejsce w systemie Windows 10. Zamiast tego system operacyjny korzysta z sygnałów z Twojego sprzętu, aby umożliwić i wyłącz poprawki interfejsu użytkownika. Powinieneś zobaczyć nowy pasek zadań automatycznie, jeśli używasz Powierzchnia Na przykład w trybie tabletu lub po przekręceniu zawiasu w laptopie w stylu jogi.

READ  Podobno NVIDIA GeForce RTX 4090 Ti ma 18176 rdzeni i 24 GB/24 Gb/s pamięci

Zdjęcie listy autorstwa Andrew Cunninghama