14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Caleb Dressel zapewnia sobie miejsce w sztafecie olimpijskiej.  Simone Manuel kwalifikuje się do trzecich igrzysk

Caleb Dressel zapewnia sobie miejsce w sztafecie olimpijskiej. Simone Manuel kwalifikuje się do trzecich igrzysk

INDIANAPOLIS — Siedmiokrotny złoty medalista olimpijski Caeleb Dressel wybiera się na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, gdzie w środowy wieczór w Indianapolis zakwalifikował się, zajmując trzecie miejsce w finale biegu na 100 m stylem dowolnym mężczyzn z czasem 47,53 sekundy.

Dressel wystartuje w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym w Paryżu, ponieważ na 100 m stylem dowolnym nie zajął miejsca w pierwszej dwójce. Nie zakwalifikował się jeszcze w żadnej konkurencji indywidualnej, ale ma szansę to zrobić jeszcze w tym tygodniu na 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem motylkowym.

Chris Guiliano (1.), Jack Alexie (2.) i Hunter Armstrong (4.) zamknęli pierwszą czwórkę na 100 m stylem dowolnym, a każdy z nich zakwalifikował się do sztafety 4×100 m stylem dowolnym w Paryżu.

Dressel zdobył złoto na 100 m stylem dowolnym mężczyzn w Tokio, gdzie zdobył także złote medale na 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem motylkowym. Dressel zdobył także złoto jako członek męskiej sztafety 4×100 stylem dowolnym i sztafety mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich w Rio i Tokio. Każdy medal, jaki zdobył do tej pory na igrzyskach olimpijskich, był złoty.

Dressel pozostaje jednak pewną zagadką. Od połowy 2022 r. do początków 2023 r. zrobił sobie ośmiomiesięczną przerwę w pływaniu, po czym nagle wycofał się z zawodów o mistrzostwo świata w 2022 r. i zniknął z reflektorów. Na Mistrzostwach USA w 2023 r. nie udało mu się zakwalifikować do Mistrzostw Świata w 2023 r., a jego najlepszym wynikiem było zaledwie czwarte miejsce na 50 m stylem motylkowym. Opowiadał, jak potrzebował tego czasu z dala od sportu i jak go to przywróciło. W zeszłym roku 27-latek odzyskał siły fizyczne i psychiczne, wydawało się, że wrócił do formy i znów zaczął wyglądać jak część twarzy amerykańskiego pływania mężczyzn.

READ  Przedłużenie kontraktu Nicka Bosy wśród 49-latków wśród graczy NFL w AAV – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

W środę wieczorem inna weteranka pływania i dwukrotna złota medalistka olimpijska Simone Manuel zakwalifikowała się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, swoich trzecich igrzysk, w sztafecie 4 x 100 stylem dowolnym. Zajęła czwarte miejsce za Kate Douglas, Tori Hosk i Gretchen Walsh. Do sztafety kwalifikuje się czterech najlepszych pływaków.

„To dla mnie wszystko znaczy” – powiedział płacząc Manuel (27 lat). „Właściwie to cud, że w ogóle tu stoję”.

Manuel, u której przed startem w Tokio zdiagnozowano zespół przetrenowania, powiedziała, że ​​jest z siebie dumna, że ​​pobiegła w sztafecie po wszystkim, przez co przeszła w ciągu ostatnich kilku lat, po załamaniu organizmu. Powiedziała, że ​​uzyskanie pozwolenia na powrót na basen i treningi z pełną mocą zajęło dużo czasu, co dało jej zaledwie 18 miesięcy na przygotowanie się do prób olimpijskich w USA.

„Każdy, kto naprawdę zna moją podróż, wie, jakie to trudne” – powiedział Manuel. „Zaczynałem od zera, aby stać się, moim zdaniem, najlepszą olimpijską drużyną pływacką w historii… Zdecydowanie nie był to wynik, jakiego oczekiwałem, ale kiedy naprawdę pomyślę o tym, jak daleko zaszedłem i jaką górę osiągnąłem, naprawdę byłem. trzeba było się wspinać.

„Myślę, że to dla mnie naprawdę ważne, aby spojrzeć wstecz i być z siebie dumnym, że nadal walczyłem przez ten proces i zaufałem sobie”.

Wśród innych kwalifikacji, które odbyły się w środę w Paryżu, znalazł się 17-letni Thomas Hellman, który zwyciężył w biegu na 200 m stylem motylkowym mężczyzn. Jest najmłodszym pływakiem płci męskiej, który w tym roku wziął udział w kadrze olimpijskiej.

Według USA Swimming, środowa sesja finałowa ustanowiła także rekord frekwencji na krytych zawodach pływackich – na stadionie Lucas Oil Stadium wzięło udział 22 209 fanów. Poprzedni rekord został ustanowiony pierwszego dnia imprezy, gdy na stadionie, który był także stadionem drużyny Indianapolis Colts, wzięło udział 20 689 kibiców.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Al Bello/Getty Images)