14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Barclay Goodreau został przejęty przez Sharks, podczas gdy Rangers rozwiązali kontrakt

Barclay Goodreau został przejęty przez Sharks, podczas gdy Rangers rozwiązali kontrakt

Dziesięcioletnia kariera Barclaya Goodreau w NHL zatoczyła koło.

Dwukrotny zdobywca Pucharu Stanleya, którego Rangersi we wtorek zwolnili, próbując stworzyć miejsce w kadrze, został odebrany przez drużynę, która dała mu w środę jego pierwszy kontrakt w NHL, Sharks, w ramach wcześniej uzgodnionej umowy z San Jose, jak donosi „The Post” jako pierwszy.


W środę Sharks zwolnili Barclaya Goodreau z Rangers. Tim Fuller – „USA Today Sports”.

Były konsultant ds. operacji hokejowych Rangers, Mike Grier, jest obecnie dyrektorem generalnym Sharks, a San Jose obsługuje obecnie pozostałe trzy lata kontraktu Goodrowa.

We wtorek Rangersi złożyli wniosek o zwolnienie Gaudreau.

Gaudreau, który nie został wybrany, podpisał kontrakt z Sharks po pięciu sezonach w Ontario Hockey League w marcu 2014 r.

W pierwszych kilku sezonach przeskakiwał pomiędzy NHL i AHL, ale przez sześć sezonów grał w San Jose, zmagając się jednocześnie z kontuzjami.

Zjednoczenie drużyny ma sens dla Sharks, którym w okresie odbudowy przydałoby się przywództwo weterana.


Rangersi są całkowicie wolni od pozostałych trzech lat kontraktu Barclaya Goodreau.
Rangersi są całkowicie wolni od pozostałych trzech lat kontraktu Barclaya Goodreau. Danny Wilde – USA Today Sports

San Jose jest również w stanie pozyskać kontrakt Goodrowa, ponieważ w okresie pozasezonowym stara się dokonać ruchów, które pomogą im osiągnąć pułap 65 milionów dolarów w sezonie 2024–2025.

Goodrow powinien utrzymać umowę wartą 3 641 667 dolarów rocznie i wrócić w znajome miejsce.

Prezes i dyrektor generalny Rangers, Chris Drury, jest wyraźnie niezadowolony z sprowadzenia go z powrotem po drugiej ostatecznej porażce klubu na konferencji w ciągu trzech lat.

Podczas gdy Gaudreau brał udział w fazie play-off, strzelając sześć goli i dwie asysty w 16 meczach, 31-latek miał problemy ze skutecznością w sezonie zasadniczym.

Gaudreau, który pełnił funkcję zastępcy kapitana od czasu podpisania kontraktu z Rangersami w 2021 roku, pomógł stworzyć zwycięskie podejście i postawę w szatni Blueshirts, a także odgrywał specjalistyczną rolę, która nie zawsze cieszy się uznaniem, na jakie zasługuje.

W 241 meczach dla Rangersów Gaudreau strzelił 28 goli i miał 48 asyst.

READ  Przygotowanie Tydzień 2 Podsumowanie gry Fantasy Football Baltimore Ravens vs. Washington Chiefs | Wiadomości, rankingi i prognozy fantasy football