17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Były Bolton Wanderers Pavel Olkovsky wraca do Polski z Kournikiem Zafres

Były Bolton Wanderers Pavel Olkovsky wraca do Polski z Kournikiem Zafres

Były Wędrowcy Defensywny Pavel Olkovsky wrócił do Polski po ośmiu latach grania za granicą.

Prawy obrońca reprezentacji międzynarodowej Kornick wrócił do Jabres, skąd odszedł na początku 2014 roku, aby przejść do FC Kolonia.

Olkovsky opuścił Wanderers w maju 2019 roku, po tym, jak klub przeszedł do zarządzania z graczami, którzy nie byli opłacani przez klub od kilku miesięcy.

Bill Parkinson zapisał się do Bundesligi latem 2018 roku, Olkowski początkowo był inspirowany mistrzostwami i został opisany jako „Rolls Royce” przez byłego szefa Boltonu.

Jednak, gdy problemy płacowe zaczęły się pojawiać jeszcze w tym samym roku, trudno było mu wyemigrować do Wielkiej Brytanii i ostatecznie wdrożył zasadę outsourcingu w swoim kontrakcie po trzech kolejnych miesiącach braku płatności.

Po grze w turecką piłkę z Gaziantepem, teraz cieszy się powrotem do domu – były reprezentant Niemiec – i nowy kolega z drużyny – zamieszkał w mieszkaniu niedaleko Lucasa Podolskiego.

Olkovsky powiedział polskiej gazecie: „Chciałem wrócić do Polski. Teoretycznie mój syn powinien iść do szkoły we wrześniu, a ja gram za granicą od ośmiu lat, co wystarczy.

„Przygotowałem się do powrotu do kraju i mam nadzieję, że ten kierunek pozwoli mi znów cieszyć się grą w piłkę nożną.

„To nie tak, że wracam do domu z nostalgią. Nie jestem zainteresowany przejściem na emeryturę, a jedynie kontynuowaniem gry.

READ  Rosja zawiesza dostawy gazu do Polski, ponieważ sojusznicy zobowiązują się dostarczać samoloty bojowe na Ukrainę - najlepsze informacje wojenne