11 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Prezydent Duda powiedział, że Polska jest gotowa działać jako gwarancja bezpieczeństwa rozdartej wojną Ukrainy

Polska, która wspierała Ukrainę przez całą rosyjską okupację, zasygnalizowała niedawno, że zgodzi się działać jako gwarancja bezpieczeństwa dla Ukrainy. Rozwój nastąpił po tym, jak prezydent Polski Andrzej Duda powiedział, że Polska jest gotowa zagwarantować Ukrainie bezpieczeństwo. W wywiadzie CNNDuda podkreślił, że Wołodymyr Żeleński pytał, czy Polska powinna być jednym z krajów gwarantujących bezpieczeństwo Ukrainy. Dodał, że obecnie całymi środkami wspierają Ukrainę, w związku z czym jako sąsiedzi czują się za to odpowiedzialni.

Polski przywódca dodał, że Warszawa wzięłaby udział, gdyby Ukraina poprosiła o gwarancje bezpieczeństwa i pokoju po wojnie. W Polsce schroniły się już miliony ukraińskich uchodźców, którzy uciekli z rozdartego wojną kraju po rosyjskiej okupacji. Duda dodał, że w Polsce Ukraińcy nazywają sąsiadami lub gośćmi i że w Polsce mieszka już ponad dwa miliony Ukraińców. Mówi, że jest jednym z najczęściej wypowiadanych przywódców ukraińskiego prezydenta. Niedawno Andrzej Duda odwiedził Ukrainę i w przemówieniu do Rady Najwyższej Ukrainy 22 maja wezwał do podpisania nowej umowy dobrosąsiedzkiej między Ukrainą a Polską.

Polska kontynuowała pomoc Ukrainie wysyłając sprzęt wojskowy

Warto zauważyć, że Polska kontynuowała pomoc dla Ukrainy wysyłając sprzęt wojskowy i pomoc humanitarną. Jak donosi Radio Information Agency (IAR), Ukraina otrzymała w niedzielę z Polski 18 samobieżnych haubic AHS Krab, gdy Kijów próbował odeprzeć rosyjską ofensywę we wschodnim Donbasie. Polskie radio publiczne. Maksymalny zasięg AHS Krab to 40 kilometrów.

Ponieważ Ukraina stoi w obliczu ciężkich ostrzałów w swoich wschodnich prowincjach, zażądała od Zachodu większej ilości broni dalekiego zasięgu, aby się bronić. Minister obrony Ukrainy Oleksi Resnikov mówi, że Ukraina zaczęła otrzymywać pociski przeciw-rogowe z Danii i samobieżne haubice ze Stanów Zjednoczonych. Polska przeszkoliła około 100 ukraińskich artylerii do obsługi haubic. Rosyjscy urzędnicy ukarali Polskę za wrogość wobec Federacji Rosyjskiej.

READ  Polskie PGNiG chce zwiększyć wykorzystanie Baltic Pipe, zmieniając dotychczasowe stanowisko

Zdjęcie: A.P.

Śledź wszystkie wiadomości i nagłówki dotyczące wojny rosyjsko-ukraińskiej Aktualizacje na żywo dotyczące wojny rosyjsko-ukraińskiej