30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Byju pozywa „drapieżnych” pożyczkodawców na pożyczkę terminową w wysokości 1,2 miliarda dolarów, nie dokona dalszych płatności

Byju pozywa „drapieżnych” pożyczkodawców na pożyczkę terminową w wysokości 1,2 miliarda dolarów, nie dokona dalszych płatności

Kredyty obrazkowe: Obrazy Getty’ego

Indyjski gigant technologiczny Byju’s złożył skargę do Sądu Najwyższego Nowego Jorku, kwestionując przyspieszenie spłaty pożyczki terminowej B w wysokości 1,2 miliarda dolarów, nazywając swoje żądania przedpłaty całej kwoty „w funduszach” i starając się zdyskwalifikować firmę zarządzającą inwestycjami Redwood, z rzekomo przeprowadzając serię taktyk Drapieżnych.

Startup z siedzibą w Bengaluru powiedział, że Redwood kupił duży portfel pożyczki, handlując głównie zagrożonymi długami „w celu nieoczekiwanych zysków”. Byju Weź pożyczkę pod koniec 2021 roku Szukał opcji finansowania, aby sfinansować swój szybki rozwój bez osłabiania udziałów obecnych akcjonariuszy w spółce.

Indyjski Most Valuable Start-up powiedział, że nie dokona żadnych płatności ani odsetek pożyczkodawcom B, dopóki spór nie zostanie rozwiązany.

Posunięcie indyjskiego giganta nastąpiło po tym, jak pożyczkodawcy „nielegalnie” przyspieszyli termin udzielania pożyczek z powodu „niektórych rzekomych niepieniężnych i technicznych niewypłacalności”, twierdzi Byju we wtorek.

„W kontekście tego nieuzasadnionego przyspieszenia TLB, pożyczkodawcy TLB podjęli nieuzasadnione środki egzekucyjne, w tym przejęcie kontroli nad Alfa Byju i powołanie własnego kierownictwa. Niezadowoleni z tej treści, pożyczkodawcy TLB (pracujący za pośrednictwem swojego agenta, Inc.) GLAS Trust Company) w Delaware w celu nadania wiarygodności tym działaniom.

W postępowaniu w Delaware pożyczkodawcy TLB próbowali (bezskutecznie) odmówić Byju umownego prawa do „wykluczenia” pożyczkodawców zaangażowanych głównie w transakcje oportunistyczne. Sąd Delaware odrzucił tę próbę, orzekając, że pożyczkodawcy TLB „nie udowodnili nieodwracalnej szkody ani równowagi odszkodowania.” Zgodnie z wymogami przepisu ograniczającego „to umowne prawo Peugeot”.

Byju powiedział, że nie ma innego wyjścia, jak tylko podjąć kroki prawne. Firma wystosowała również zawiadomienie do podmiotów Redwood, prosząc o ich dyskwalifikację.

Kiedy ta dyskwalifikacja wejdzie w życie, Redwood nie będzie mógł korzystać ze znaczących praw wynikających z TLB. Należy zauważyć, że Byju do tej pory wykazywało niezwykłą powściągliwość, powstrzymując się od korzystania z klauzuli dyskwalifikującej, a zamiast tego przez wiele miesięcy dążyło do polubownego rozwiązania. twardy kupiec-pożyczkodawca” – powiedział Byju w oświadczeniu.

READ  Dogecoin skacze o 29%, gdy trwa rajd Meme napędzany piżmem