29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Buttigieg wzywa prezesów linii lotniczych do zapewnienia niezawodności tego lata po falach zawirowań

Buttigieg wzywa prezesów linii lotniczych do zapewnienia niezawodności tego lata po falach zawirowań

Pasażerowie ustawiają się w kolejce na międzynarodowym lotnisku Johna F. Kennedy’ego po tym, jak linie lotnicze ogłosiły, że kilka lotów zostało odwołanych podczas rozprzestrzeniania się koronawirusa Omicron w Wigilię Bożego Narodzenia w Queens w Nowym Jorku, 24 grudnia 2021 r.

dio nalio wiśnia | Reuters

Sekretarz ds. transportu Pete Buttigieg wezwał w czwartek dyrektorów generalnych linii lotniczych, aby upewnili się, że mogą niezawodnie realizować swoje harmonogramy tego lata po gwałtownym wzroście Opóźnienia i odwołania W tym roku według osoby zaznajomionej z wezwaniem.

Minister zapytał linie lotnicze, jakie kroki podejmują, aby zakłócenia podczas Dnia Pamięci nie powtórzyły się w weekend 4 lipca i przez resztę lata. Buttigieg nakłonił również linie lotnicze do poprawy obsługi klienta, aby pasażerowie mogli to zrobić Szybka zmiana rezerwacji„Produktywność i współpraca” – powiedziała osoba, opisując rozmowę.

Linie lotnicze cierpią z powodu rutynowych zakłóceń, takich jak pogoda w połączeniu z brakiem personelu i zwiększonym zapotrzebowaniem na podróże. Linie lotnicze JetBlueA linie lotnicze DeltaA Duchowe Linie LotniczeA Poludniowo-zachodnie linie lotnicze A Linie lotnicze Alaska Już masz Redukcja ich harmonogramy podróży wiosną i latem, aby dać sobie więcej miejsca na radzenie sobie z zamętem.

Ponad 7100 lotów w USA zostało przełożonych, a prawie 1600 odwołanych z powodu licznych burz, które utrudniły podróż do i z niektórych najbardziej ruchliwych lotnisk w kraju, według strony internetowej FlightAware śledzącej loty.

Czwartkowe spotkanie odbyło się po tym, jak senatorowie Richard Blumenthal (D-Connect) i Edward Markey (D-Mass.) na początku tego miesiąca napisali do amerykańskiej grupy lotniczej Airlines for America, aby lobbować za dodatkowymi informacjami na temat zakłóceń w weekend w rocznicę.

„Doceniamy możliwość spotkania się z Sekretarzem Transportu Buttigiegiem, aby omówić nasze wspólne zobowiązanie do nadania priorytetu bezpieczeństwu i ochronie wszystkich podróżnych, którzy tego lata ponownie spotkają się z przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami” – Nick Calio, dyrektor generalny American Airlines, który reprezentuje główne Amerykańskie linie lotnicze, powiedział w oświadczeniu.

READ  Chiny twierdzą, że są gotowe do współpracy ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie umowy audytowej z nadchodzącymi wyzwaniami

Dyrektorzy linii lotniczych czasami obwiniają kontrolę ruchu lotniczego.

Federalna Administracja Lotnictwa w zeszłym miesiącu zaprosiła linie lotnicze na Florydę na spotkanie na temat ostatnich zakłóceń lotów w stanie, gdzie przeszkody lotnicze obejmują częste burze, ćwiczenia wojskowe i starty w kosmos, a także zwiększone zapotrzebowanie.

Federalna Administracja Lotnictwa, która wzięła udział w czwartkowym spotkaniu, poinformowała, że ​​zwiększy liczbę personelu w głównym ośrodku ruchu lotniczego na Florydzie. Wśród innych środków.