28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Burmistrz Oakland: Plan Johna Fishera w Las Vegas może nie być wykonalny w przypadku klasy premium

Burmistrz Oakland: Plan Johna Fishera w Las Vegas może nie być wykonalny w przypadku klasy premium

Burmistrz Oakland Sheng Thao mówi, że władze Las Vegas i Nevady uczą się tego, co wiedzą od jakiegoś czasu: że trudno jest dowieźć właściciela drużyny Oakland A, Johna Fishera, do mety na nowym stadionie.

„Widzimy, jak ma te same problemy, jadąc do Las Vegas” – powiedziała Thao. Sportowiec Czwartek. „Istniało przekonanie, że plan, który miał na początku, jest wykonalny. Teraz widzimy to w rzeczywistości, może plan jest niewykonalny. Pozostaje pytanie, czy plany są niewykonalne, czy też własność nie jest wykonalna?”

W miarę narastania obaw związanych z przeniesieniem drużyny „A” do Las Vegas Thao powiedziała, że ​​jej miastu nadal zależy na pozostawieniu zespołu w Oakland i że prowadzi rozmowy z potencjalnymi grupami właścicieli, którzy chcą zaakceptować propozycję miasta dotyczącą nowego boiska do gry na Howard Station lub być może jednego z nich . W tym samym miejscu, co obecny dom zespołu, Oakland Coliseum.

Grupa A osiągnęła w maju ubiegłego roku porozumienie w sprawie budowy stadionu piłkarskiego o wartości 1,5 miliarda dolarów na terenie hotelu Tropicana przy Las Vegas Strip. Właściciele Major League Baseball zatwierdzili to posunięcie jednomyślnie w listopadzie. Ale pozostaje wiele przeszkód.

Zespół ma trudności ze znalezieniem tymczasowego domu na lata 2025–2027. Skarga prawna zagraża finansowaniu ze środków publicznych nowego stadionu w Las Vegas. Pod znakiem zapytania stoi logistyka instalacji obiektu kopułowego na dziewięcioakrowym terenie Tropicana, podobnie jak harmonogram zakończenia budowy do planowanego otwarcia parku w 2028 r.

Nawet biorąc pod uwagę wszystkie te problemy, Oakland nadal ma wielką szansę na utrzymanie zespołu. Przedstawiciele Major League wielokrotnie kwestionowali wykonalność propozycji stadionów miejskich. Thao powiedziała, że ​​nie rozmawiała z Fisherem, odkąd poinformował ją o zamiarze przeniesienia się zespołu do Las Vegas w kwietniu, ani z komisarzem Robem Manfredem od czasu spotkania z nim podczas meczu All-Star w lipcu. Podczas spotkania Thao i jej zespół przekazały szczegółowe informacje na temat wysiłków miasta na rzecz utworzenia parku na nabrzeżu stacji Howard.

READ  Fantasy Football: Najlepsze cele do rezygnacji na każdej pozycji, aby popchnąć twoją drużynę do play-offów fantasy | Wiadomości, rankingi i prognozy dotyczące fantasy football

Stanowisko Thao pozostaje niezmienione: chce, aby franczyzobiorcy pozostali w Oakland, niezależnie od tego, czy podlegają Fisherowi, czy nowemu właścicielowi. Odmówiła wskazania potencjalnych nabywców, ale stwierdziła, że ​​kupnem klubu i utrzymaniem go w mieście interesuje wiele grup. Jako możliwości wymieniono nowy park na terenie Koloseum oraz park na stacji Howard.

Ujęcie z drona stacji Howard w 2019 r. (Jane Tyska/MediaNews Group/The Mercury News via Getty Images)

Fisher nie dał jednak żadnych sygnałów, że chce sprzedać klub.

„Nie można kupić czegoś, co nie jest na sprzedaż” – powiedziała Thao. „Mamy nadzieję, że MLB rozumie, że John Fisher sprzedający zespół lub John Fisher, który wraca z nami do stołu, aby przeprowadzić z nami prawdziwą dyskusję na temat tego, czy jest to stacja Howard, czy Koloseum, to najlepsza ścieżka dla wszystkich”.

Thao zauważyła, że ​​w Koloseum znajduje się już stacja Bay Area Rapid Transit (BART). Obydwa zakłady spełniają wymogi kalifornijskiej ustawy o jakości środowiska i są „gotowe do przeprowadzenia procesu” – stwierdziła. Celem miasta jest po prostu udostępnienie obiektu światowej klasy zainteresowanej grupie właścicieli.

„Mamy możliwości tutaj, w mieście Oakland, realne opcje” – powiedziała Thao.

Odmienne stanowisko ligi A i MLB sprawia, że ​​wznowienie negocjacji pomiędzy zespołem a miastem jest bardzo mało prawdopodobne. Ale droga A do Las Vegas wciąż nie jest gładka.

W środę w artykule zacytowano burmistrz Las Vegas Carolyn Goodman Wywiad podcastowy z Front Office Sports Powiedziała również, że według niej plany A dotyczące lokalizacji w Tropicanie są „nielogiczne” ze względu na problemy z ruchem drogowym i dodała, że ​​zespół powinien pozostać w Oakland.

Goodman, która technicznie rzecz biorąc nie jest burmistrzem obszaru, do którego planuje się przenieść firma, wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​jest „podekscytowana” przyjazdem zespołu do Las Vegas. Powtórzyła jednak również swoje przekonanie, że w „idealnym świecie” właściciel A „chciałby mieć nowy stadion na wodzie w Auckland”.

READ  Padres składają oświadczenie w zwycięskiej serii przeciwko Braves

Na horyzoncie pojawia się także nowy pozew. Ustawodawca Nevady i gubernator zatwierdzili finansowanie stadionu w Las Vegas w wysokości 380 milionów dolarów, ale komitet działań politycznych wspierany przez związek nauczycieli złożył w poniedziałek pozew przeciwko stanowi i gubernatorowi Joe Lombardo, atakując legalność ustawy, która stworzyła społeczeństwo pieniądze.

Tymczasem drużyna A nie zdecydowała jeszcze, gdzie będzie grać w latach 2025–2027, pomiędzy ostatnim sezonem w Oakland a planowanym debiutem w Las Vegas. Komisarz Rob Manfred powiedział po czwartkowych spotkaniach właścicieli, że zespół musi podjąć decyzję w sprawie tymczasowej lokalizacji w „najbliższych kilku miesiącach”. Dodał, że byłby „rozczarowany”, gdyby rodzina A nie przeniosła się do swojego parku w Vegas przed planowanym otwarciem w 2028 roku.

Oczekuje się, że rodzina A straci szacunkowo 70 milionów dolarów rocznych przychodów z lokalnej telewizji, jeśli opuszczą Bay Area przed wygaśnięciem kontraktu z NBC Sports California, który obowiązuje do 2033 roku. Być może uda im się odzyskać część tych pieniędzy w zmienionej telewizji pakiet obejmujący Las Vegas i Sacramento lub Salt Lake City, które są kandydatami na tymczasowy dom zespołu. Jednak kontrakt z NBC Sports California stanowi silną zachętę dla zespołu do pozostania w Bay Area, czy to w Coliseum, czy w Oracle Park, siedzibie San Francisco Giants.

Thao powiedziała, że ​​nie rozmawiała z urzędnikami pierwszego zespołu na temat pozostania zespołu w Auckland i podkreśliła, że ​​takie posunięcie będzie miało swoją cenę.

„Będziemy potrzebować pewnych zapewnień tutaj, w mieście Oakland” – powiedziała Thao. – Nie możemy ciągle dostawać okruchów czy co tam od ciebie. Zasługujemy na więcej.

„Jeśli w międzyczasie zostaną i będą chcieli grać w Auckland, zawsze mówiłem o tym, jak nazwa pozostanie tutaj, w Auckland i że musimy przygotować się na posiadanie powiększonego zespołu. Takie są moje prośby. Ale oczywiście rozmowy muszą być być. Moje drzwi są zawsze otwarte.

READ  Były trener Cardinals, Cliff Kingsbury, dołącza do personelu Lincolna Rileya w USC jako asystent ofensywny

Czy Thao staje się coraz bardziej optymistyczna?

„To nie pierwszy raz, kiedy biorę udział w rodeo w związku z pracą przy tej nieruchomości. Myślę, że wiedzieliśmy, że istnieje ryzyko, że nie będziemy w stanie ukończyć projektu (w Las Vegas), Thao powiedziała. „Zawsze mówiłam, dopóki nie położysz Łopaty na ziemię, będziemy walczyć.”

(Górne zdjęcie burmistrza Auckland Sheng Thao: AP Photo/Jeff Chiu)