3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Buffett powraca, by zaatakować Bitcoin, twierdząc, że „nic nie wytwarza”

Buffett powraca, by zaatakować Bitcoin, twierdząc, że „nic nie wytwarza”

Inwestor-miliarder Warren Buffett po raz kolejny skrytykował bitcoina, twierdząc, że nie „wziąłby” wszystkich światowych BTC za jedyne 25 USD.

Ma 91 lat, a jego majątek wynosi około 124 miliardów dolarów Zapaleni krypto sceptycy Bitcoin został nazwany „kwadratową trucizną na szczury”. Jego argumenty często dotyczą zasobów cyfrowych, które nie oferują namacalnej wartości, a społeczność szybko podkreśliła przy tej okazji, że istnieje mnóstwo przypadków użycia i korzyści w kryptowalutach, których Buffett prawdopodobnie nie zbadał.

Przemawiając na dorocznym zgromadzeniu udziałowców Berkshire Hathaway 30 kwietnia, Buffett zawieszony o kryptowalutach w związku z rosnącą adopcją sektora w głównym nurcie. Zauważył, że chociaż nie miał pojęcia, czy wartość BTC wzrośnie w przyszłości, był pewien, że „niczego nie produkuje”.

Buffett argumentował, że z radością wypisałby „popołudniowy czek” na 25 miliardów dolarów za 1% całej amerykańskiej ziemi uprawnej lub „domów mieszkalnych”, ponieważ oba produkują usługi użyteczności publicznej w świecie rzeczywistym, ale nawet nie wyda 25 dolarów na 100% dostarczanie bitcoinów.:

„Teraz, jeśli powiesz mi, że masz wszystkie bitcoiny na świecie i zaoferujesz mi je za 25 USD, nie wezmę ich, ponieważ co mam z nimi zrobić? Muszę ci je jakoś sprzedać. Wygrałeś Nie rób nic. Mieszkania będą produkować czynsz, a farmy produkują żywność.

„Zasób, aby mieć wartość, musi coś komuś dać. Dopuszczalna jest tylko jedna waluta”.

Znani zwolennicy kryptowalut kpili z komentarzy Buffetta na Twitterze przez weekend.

Marc Andreessen, współzałożyciel największej firmy kryptowalutowej, Andreessen Horowitz (a16z), zauważył, że „to dość szalone, gdy mówi takie rzeczy, gdy ma do czynienia z cukrzycą nago”, odnosząc się do stosu puszek po cukierkach i napojach gazowanych na swoim biurku Buffett podczas przemówienia. .

READ  Nowa funkcja Ubera umożliwia rezerwację kolacji i biletów na koncerty

W odpowiedzi dyrektor generalny Tesli i właściciel Twittera Elon Musk powiedział: „Haha, tak wiele razy mówi „Bitcoin”. Podczas gdy dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, powiedział: „Nie każdy może przestać mówić o Bitcoin”.

Związane z: Top 5 kryptowalut do obejrzenia w tym tygodniu: BTC, LUNA, NEAR, VET, GMT

Jamie Dimon komplementuje kryptowalutę

Jednym z sceptyków kryptowalut, który choć trochę łagodzi swoją pozycję, jest dyrektor generalny JPMorgan, Jamie Dimon.

Pewien bankier nazwał kiedyś Bitcoin „oszustwem” i to zrobił Powtarzaj ciągle Nie jest zainteresowany wspieraniem sektora na poziomie osobistym, pomimo JPMorgan Znacznie rozgrzewają zasoby cyfrowe w ciągu ostatnich dwóch lat.

Rozmawiając w piątek z serwisem informacyjnym KMTV 3 z Omaha, Damon spiczasty Że chociaż nadal nie przepada za kryptowalutami i nalega na ostrożność przy ich inwestowaniu, „będzie bronił twojego prawa do tego”.

Podkreślił również, że kryptografia czasami służy ważnym przypadkom użycia, szczególnie w odniesieniu do płatności transgranicznych:

„Nie jest tak źle. Jeśli powiesz mi” Chcę wysłać 200 $ do przyjaciela w obcym kraju „, może to potrwać dwa tygodnie i kosztować 40 $. Możesz to zrobić za pomocą cyfrowej waluty i zajmie to kilka sekund. „