3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Hong Hao: Chiny uciszają wybitnego analityka rynku w miarę pogłębiania się recesji gospodarczej

Hong Hao: Chiny uciszają wybitnego analityka rynku w miarę pogłębiania się recesji gospodarczej

podczas weekendu, Tencent (TCEHY) WeChat zamroził konto publiczne Hong Hao, dyrektora zarządzającego i szefa działu badań w BOCOM International, ramieniu bankowości inwestycyjnej Bank of Communications, banku państwowego i piątego co do wielkości w Chinach.

Powiadomienie opublikowane na koncie WeChat mówiło: „Cała zawartość została zablokowana. Użytkownikowi zabroniono korzystania z konta”. Dodała, że ​​konto „naruszyło” rządowe zasady dotyczące Internetu, bez dopracowania. Nie określił również pracy, która doprowadziła do zawieszenia.

Konto w Hongkongu na Weibo (WB), który miał ponad 3 miliony obserwujących, również został usunięty. Wyszukiwanie konta w CNN Business spowodowało wyświetlenie komunikatu, że użytkownik „już nie istnieje”.

Blokady Covid odbiły się na drugiej co do wielkości gospodarce świata. Najnowsze dane z sondażu rządowego – opublikowane w sobotę – pokazują, że aktywność w przemyśle i usługach spadła do najniższego poziomu od lutego 2020 r.

Polityka Pekinu nierozprzestrzeniania koronawirusa, wraz z rozprawianiem się z dużymi firmami technologicznymi, zmniejszaniem się nieruchomości i ryzykiem związanym z wojną rosyjską na Ukrainie, doprowadziły w ostatnich miesiącach do bezprecedensowej ucieczki kapitału przez zagranicznych inwestorów. juany ostatnio Spadł do najniższego poziomu od 17 miesięcy.
W ostatnich dniach chińscy przywódcy wielokrotnie zapewniali o reformie gospodarki. Prezydent Xi Jinping wezwał we wtorek do zwołania Wydatki na infrastrukturę Spree, aby przyspieszyć wzrost. Biuro Polityczne Partii Komunistycznej obiecało w piątek Konkretne działania wspierające gospodarkę internetową.

Hong i Bocom International nie odpowiedziały na prośby o komentarz w komentarzu w mediach społecznościowych. Weibo też nie odpowiedział.

Nie tylko on wyraża rosnące zaniepokojenie kondycją chińskiej gospodarki i rynków.

Shan Weijian, założyciel i prezes PAG z siedzibą w Hongkongu, niedawno skrytykował rząd za politykę, która doprowadziła do „głębokiego kryzysu gospodarczego”, jak podaje brytyjski dziennik The Guardian. czasy finansowe, powołując się na komentarze, które poczynił na spotkaniu z brokerami. PAG nie odpowiedział na prośbę o komentarz.
Zagraniczni inwestorzy opuszczają Chiny.  Wojna w Rosji jest najnowszym wybuchem

Chińscy regulatorzy nasilili kontrolę mediów społecznościowych w obliczu rosnącego niezadowolenia publicznego z powodu blokady Covid w tym kraju.

w kroku do Zmniejsz anonimowość ludzi w sieciWeibo powiedział użytkownikom w czwartek, że zacznie publikować lokalizacje adresów IP na stronach ich kont i podczas publikowania komentarzy, aby zwalczać „złe zachowanie”.

Chińscy giganci technologiczni od zeszłego roku rozprawiają się z ludźmi, którzy negatywnie komentują gospodarkę. W październiku Tencent zawiesił ponad 1400 kont WeChat po tym, jak rząd rozprawił się z postami internetowymi uznanymi za szkodliwe dla gospodarki.

READ  Bill Gates mówi, że NFT są „w 100% oparte na większej teorii oszustwa”

Tencent powiedział ten Konta głosiły niedźwiedzie głosy na temat rynków finansowych, „wypaczały” interpretację polityki gospodarczej lub rozpowszechniały plotki. Wśród nich było konto publiczne prowadzone przez Chen Guo, głównego stratega w Essence Securities z siedzibą w Shenzhen.

Może doprowadzić do zakazu korzystania z mediów społecznościowych?

Nie jest do końca jasne, który z postów Hong Hao spowodował niedawny zakaz.

Najnowsze raporty zamieszczone na jego koncie publicznym WeChat nosiły tytuły: „Strzeż się ucieczki kapitału” i „O co należy się martwić chińskimi ADR-ami”. ADRy to papiery wartościowe emitowane przez Chińskie spółki notowane w Stanach Zjednoczonych.

Po katastrofalnym IPO Didi, Chiny chcą przejąć kontrolę nad zagranicznymi notowaniami
W tych raportach Hong ostrzegał przed dumpingiem zagranicznych inwestorów w chińskich akcjach i zwracał uwagę na największy napływ kapitału od początku epidemii. Za pozostawanie w tyle oskarżył również chińskie represje technologiczne, a nie nowe amerykańskie przepisy dotyczące notowania zagranicznych firm Epicka sprzedaż w chińskich interakcjach (ADR) w marcu.

W innej notatce, 21 marca, Hong oczekiwał również, że Shanghai Composite Index spadnie poniżej 3000 punktów.

Ostatni poniedziałek, Shanghai Composite spadła do mniej niż 3000 Po raz pierwszy od 21 miesięcy wzrost liczby przypadków Covid-19 w Pekinie wywołał obawy, że chińska stolica może dołączyć do Szanghaju i innych dużych miast w zamknięciu.

Według Refinitiv Icon chińska giełda jest w tym roku drugim najgorzej wypadającą na świecie w tym roku, po Rosji.