28 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Brisbane |  Hadad Mai zakłada Brazylię, podobnie Zwiatek – Polskę

Brisbane | Hadad Mai zakłada Brazylię, podobnie Zwiatek – Polskę

Beatrice Haddad Maia i Felipe Meligeni strzelili bramkę, pokonując Norwegię 2:0 w drugim meczu Brazylii w grupie E, po pierwszej porażce z Włochami.

Mimo że przegapiłem to, cieszyłem się, że uzbroiłem się w cierpliwość i dałem mu jeszcze jedną szansę. Byłem zadowolony z meczu, o którym myślałem. Beatrice Hadad Mia

Światowa 15 Haddad Miah miała dominujący początek sezonu, przegrywając w dwóch meczach z Włoszką Martiną Trevisan w zeszły czwartek.

„Wszedłem na boisko, próbując poprawić swoją grę, zrobić coś lepszego niż to, czego nie mogłem zrobić dwa dni temu” – powiedział Hadad Miah po pokonaniu Norweżki Maleen Helko w dwóch setach 6-4, 6-2. „Starałem się być tak agresywny, jak tylko mogłem. Nawet jeśli nie trafiłem, byłem szczęśliwy, że mogłem być cierpliwy i dać sobie kolejną szansę. Byłem zadowolony ze sposobu, w jaki myślałem o tym meczu” – powiedział.

Hadad Miah, najbardziej ulepszony gracz 2022 roku, walczył ze swoim 319. w rankingu przeciwnikiem z zapierającym dech w piersiach pokazem, biorąc pod uwagę, że 23-letni Norweg debiutował w seniorskiej pro tour.

Podczas solidnego dnia serwowania Haddad Mia nie miała przerwy, tworząc 11 własnych okazji i trzykrotnie przegrywając. Stracił zaledwie 12 punktów po swoim serwisie w dobrym 91-minutowym meczu.

Melijeni rozpoczął w miejscu, w którym jego rodak zakończył, wygrywając 6:3, 6:3 z Viktorem Durasoviciem nr 343 na świecie w grze pojedynczej mężczyzn nr 2.

Brazylijczyk odrobił straty po pierwszej porażce z Włochem Lorenzo Musettim w nowym międzynarodowym turnieju drużyn mieszanych, wykorzystując swój forhend z doskonałym skutkiem w kluczowych momentach 68-minutowego spotkania.

24-latek obronił jedynego break pointa, z jakim miał do czynienia, i zasłużył na decydującą przerwę w drugim secie znakomitym podaniem z forhendu. Thiago Monteiro ma teraz szansę wyrównać remis Brazylijczyka w meczu singlowym nr 1 mężczyzn z Casperem Ruudem nr 3 na świecie w niedzielę.

Roberta Brancha/Getty Images

W sesji wieczornej Polska i Kazachstan grały, a numer 1 na świecie Ika Swiatek pokonał Julię Putincewą 6:1, 6:3 i dał Polsce oczekiwane prowadzenie 1:0.

Kierowana przez polską legendę Agnieszkę Radwańską, Sviatek, która w meczu otwarcia obroniła break pointa, potrzebowała trzech gier, zanim znalazła rytm i zasięg, które uczynią ją Graczką Roku WTA Tour 2022.

„Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu” – powiedział po meczu Świątek. – Pierwsze mecze sezonu zawsze są trudne. Cieszyłem się, że tworzyłem muzykę w ważnych momentach.

Pracując ponownie 1-1, 0-30 pod presją, Svidek znalazł inny bieg i zdobył 12 kolejnych punktów, aby objąć prowadzenie 4-1. Po sześciu niewymuszonych błędach w pierwszych trzech grach, Svidek odrobił straty w 27. minucie, robiąc tylko jeden w pozostałej części seta.

Świątek przełamała 3-2 w drugim meczu, z 22 zwycięstwami na 5 przez Putincewą, aby utrzymać prowadzenie 6-4 minuty później, zdobywając pierwszy polski punkt.

Timofey Skatov wyrównał remis, pokonując Daniela Michalskiego 7:6(7), 6:2. Pierwszy set okazał się kluczowy, z długimi, zaciętymi wymianami trwającymi dwie godziny i 11 minut na gumie.

„To był bardzo trudny mecz, ale tak naprawdę mój kapitan nie był zadowolony, ponieważ grałem za dużo czasu” – powiedział Skatov. „Dzisiaj jest Nowy Rok i powinniśmy trochę świętować! Ale cóż, starałem się grać tak szybko, jak to możliwe.

Świat nr 142 Szatov obronił wszystkie pięć break pointów, z którymi walczył przeciwko Michalskiemu, i zdobył swoje pierwsze zwycięstwo w United Cup.

W niedzielny wieczór Alexander Publick zmierzy się z polską gwiazdą Hubertem Hurcoxem. Następnie wygrał 3: 1 z poprzednich czterech spotkań z Polską na pierwszym miejscu w grze pojedynczej mężczyzn.

Magda Lynette z Polski zagra z Zibkiem Gulambayevą w grze pojedynczej kobiet nr 2 przed decydującym meczem deblowym mieszanym na Pat Rafter Arena.

READ  Polskie partie polityczne przedstawiają plany kampanii przed wyborami powszechnymi w przyszłym miesiącu