23 kwietnia, 2024

United Cup: Światowy nr 1 Światek wygrywa otwarcie sezonu w Brisbane, gdy Polska prowadzi z Kazachstanem

Brisbane, grudzień Grając dla Polski na 31. turnieju tenisowym United Cup, numer 1 na świecie kobiet, Ika Świdek, otworzyła sezon zwycięską notą od wygodnego zwycięstwa.

Swiatek nie wykazywała oznak rdzy w swoim pierwszym meczu sezonu 2023, pokonując Julię Putincewą 6:1, 6:3 i prowadząc 1:0 nad Kazachstanem w pierwszej edycji serii mieszanej. Obecnie rywalizacja grupowa odbywa się w trzech miastach Australii, a mianowicie w Perth, Brisbane i Sydney.

Z polską legendą Agnieszką Radwańską, która patrzyła z ławki kapitana, Świdek potrzebował trzech meczów, zanim znalazł rytm i zasięg, które uczynią ją Graczką Roku WTA Tour 2022. W pierwszym meczu Svidek Putincewa miała okazję na wczesny break point, ale Polak zniszczył ją z niezwykłą precyzją.

„Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu” – powiedział Świtek w oświadczeniu na stronie internetowej WTA Tour. – Pierwsze mecze sezonu zawsze są ciężkie. Cieszyłem się, że w ważnych momentach byłem opanowany.

Pracując ponownie 1-1, 0-30 pod presją, Svidek znalazł inny bieg i zdobył 12 kolejnych punktów, aby objąć prowadzenie 4-1. Svitek, który w pierwszych trzech meczach popełnił sześć niewymuszonych błędów, w 27. minucie zgarnął seta i popełnił tylko jeden w pozostałej części seta.

Switek podkreślił swoją reputację pierwszego napastnika trasy w drugim secie. Po powstrzymaniu Putincewej we wczesnych meczach, Swiatek przełamał 3:2 i wygrał po 64 minutach. Świątek zakończył mecz z 22 zwycięzcami uderzeń po ziemi na zaledwie 17 forhendów, podczas gdy Putincewa 5.

Zwycięstwo przedłużyło rekord Switka w pojedynkach bezpośrednich z Putincewą do 2:0.

United Cup to nowe mieszane wydarzenie drużynowe, w którym bierze udział 18 krajów. Rozgrywane przez dwa dni, remisy składają się z dwóch meczów singlowych ATP i dwóch meczów WTA oraz jednego meczu mieszanego.

Zastrzeżenie: ten post został automatycznie opublikowany z kanału agencji bez żadnych zmian w tekście i nie został sprawdzony przez redaktora.