20 kwietnia, 2024

Bramki Brazylijczyka Richarlisona podkreślają cel kołowrotka w zdobyciu Pucharu Świata

Zawieszenie

LUCILLE, Katar – Kiedy siedzisz i zaczynasz się zastanawiać, czy idea Brazylii wykracza poza rzeczywistość, jeśli oczekiwanie na piękną piłkę nożną często znika na pierwszy rzut oka, Brazylijczycy mogą ci przypomnieć, że zawsze są zdolni do czegoś, co sprawi, że twoje oczy wyskoczą z głowy.

Tak właśnie stało się w czwartkowy wieczór, kiedy gol Lucille w Pucharze Świata był tym samym po dwóch burzliwych dniach wieków. Tam, gdzie we wtorek Arabia Saudyjska grała z Argentyną, teraz mecz odbył się w 73. minucie w Brazylii nad Serbią. Pierwsze zwycięstwo Brazylii ugruntowało wynik 2:0. Pochodzi od Richarlisona, 25-latka, który ostatnio dużo strzelał. To sprawiało, że ludzie sapali i być może mimowolnie wrzeszczeli.

Wydał dźwięk wysokości, który niósł niewątpliwy dźwięk podziwu i utrzymywał się dłużej niż większość takich dźwięków. To sprawiło, że długoletni trener reprezentacji Brazylii, Tite, wpadł w szał przytulania, kiedy wstał, by przytulić swoją drużynę, mówiąc później: „Czasami uczuć nie da się wyjaśnić”. A spotkania pomeczowe zrobiły taki szum, jakiego nie można uzyskać od piw bezalkoholowych, które serwują na tych stadionach.

„Myślę, że to był piękny gol” — powiedział Richarlison o swoim motocyklu wirującym ze środka pola karnego. Wspomniał o poprzednich bramkach i podobnych bramkach z Fluminense w Brazylii i Evertonem w Anglii i powiedział: „Dzisiaj miałem okazję stworzyć akrobatyczną bramkę, co było bardzo miłe, myślę, że to jedna z najpiękniejszych bramek w mojej karierze. To było bardzo trudny mecz dla nas, więc myślę, że był to jeden z najlepszych goli, jakie kiedykolwiek zdobyłem”.

Strzelił 88 bramek w meczach klubowych, 19 w meczach międzynarodowych, a dwie z tych 19 padły w czwartkowy wieczór, więc jest mnóstwo bramek do oceny. „Jak mówi nasz nauczyciel, Titi, „Wyczuwasz bramkę” — powiedział Richarlison. „I tak się dzieje”. Przyniosło to premię tym, którzy przyjechali na stadion w oczekiwaniu na piękno w postaci nowych, czystych wagonów metra i lśniących nowe stacje metra wypełnione starym i niezawodnym elektrycznym żółtym.

READ  Zwycięstwo Josha Dobbsa w Vikings staje się coraz bardziej szalone dzięki filmom i historiom po meczu

To, co z pewnością zobaczyli i ocenili w drodze powrotnej do domu w języku portugalskim i wielu innych językach, udało się ukryć coś, co trudno ukryć. Neymar, najsłynniejsza postać Brazylii, obecnie 30-letni mieszkaniec Paryża, doznał kontuzji kostki w drugiej połowie, grał jeszcze 11 minut, zanim jego trener to zauważył, zasłużył na pochwałę trenera za tolerancję na ból i stał się przedmiotem leczenia zespołu wystąpieniu na konferencji prasowej, na której stwierdził, że jest za wcześnie, by mówić za dużo.

„Jesteśmy przekonani, że Neymar będzie nadal grał” – powiedział Tite. „Będzie nadal grał na mistrzostwach świata”. Jeśli tak jest, mógłby pomóc Brazylii w staraniach o pierwszy tytuł mistrza świata od 20 lat, a także śledzić brazylijski rekord strzelecki Pele’a, który wynosi 77, a Neymar ma 75. Jeśli nie, cóż, inne gwiazdy tam są. umiejętności na żółto, oba gole w czwartek poszły na karuzelę przez Viniciusa Jr. do Richarlisona.

Stało się to w 62. minucie, kiedy Vinicius Jr., 22-letni cud energii, dokładności i pracowitości Realu Madryt, przechwycił piłkę, którą Neymar stracił na lewym skraju pola karnego i nagle wbił ją w pole karne. internet. , gdy bramkarz Vanja Milinkovic-Savic wyciągnął się, by ją uratować, zanim Richarlison z łatwością ją nadepnął.

To sprawiło, że było 1-0, a to nie było to, co ludzie ładowaliby do banków pamięci.

To pamiętne trafienie przyszło po 11 minutach i ponownie zostało przygwożdżone ustawieniem Viniciusa Juniora. Działał oczywiście z lewej flanki, tym razem wślizgując kulę celowniczą przez wąski pas ludzkich przeszkód. Znalazła drogę do Richarlisona w środku pudła, a potem doszła do Whoa.

Richarlison posłał go lewą nogą i wyrzucił w powietrze. Następnie obrócił się, obrócił ciało i prawą stopą jechał na rowerze. Być może nie było nawet centymetra nad lewym ramieniem serbskiego obrońcy Milosa Veljkovicia, kiedy latający i odbijający but Richarlisona prawie odrzucił głowę Veljkovicia. Utrzymała swoją linię krzyku i pobiegła tuż za lewym słupkiem, Milinkovic-Savic był tak bezradny w swojej późnej pozycji, jak mógł być każdy z ośmiu miliardów ludzi na Ziemi. Po raz drugi w krótkim czasie cała brazylijska drużyna stłoczyła się w narożniku, by świętować.

READ  Seahawks podnoszą poziom Seana Manniona i wskazują na status Geno Smitha w porównaniu z 49ers – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

„Idzie w górę”, powiedział Tite o balu, „i przełożył cały swój plan” i co za umiejętny plan zmiany harmonogramu.

Brazylia w końcu wystąpiła w 22. Mistrzostwach Świata Mężczyzn, 22. turnieju, do którego Brazylia się zakwalifikowała. Zostałeś ostatnim z VIP-ów, który rozpoczął ten Puchar Świata z poszczególnych miejsc w kalendarzu. Jej fani przybyli z całego świata, w bród, z głośnym głosem serenadującym ich w zwykłym nie mogącym się doczekać. Kilku czerwono-niebieskich Serbów wmieszało się w tłum i ruszyło w stronę stadionu Lucille, futurystycznej konstrukcji, która nocą wygląda jak oświetlona mydelniczka.

Widzieli, jak Brazylia, rodzaj faworyta turnieju, okrążyła niektórych z bardziej zdolną Serbią przez pierwszą połowę bez większego wrażenia. 61-letni Tite, który zarządza Brazylią od 2016 roku, powiedział: „Podczas przerwy musiałem powiedzieć moim zawodnikom, żeby się uspokoili, ponieważ najpierw musimy dojść do siebie. [lightness] Musimy podać piłkę”.

Powiedział: „Musimy obniżyć poziom adrenaliny”.

Dokonali korekty pozycji, a asystent Kleber Xavier szybko powiedział: „Ciągle zwiększaliśmy tempo, rozszerzaliśmy ruchy i tworzyliśmy szanse”, a następnie stworzyliśmy ogłuszacz.

Grupa G opuściła bramkę startową, a Brazylijczycy zremisowali ze Szwajcarami trzema punktami, a Richarlison ogłosił „cudowną noc” z „pięknym zwycięstwem”, aż „mamy teraz jeszcze sześć meczów do osiągnięcia naszego celu”, ale najpierw sprawdzić, czy Neymar wróci do hotelu. Tite powiedział, że Serbia, która wygrała swoją grupę kwalifikacyjną, „zawsze bardzo naciskała” w meczu, „więc wymagało to wielu z nas”. Wszystko to stanowiło niepewny początek dążenia Brazylii do podniesienia ich rekordowej sumy pięciu tytułów mistrzowskich do sześciu i stwierdziło za jednym zamachem, że brazylijska rzeczywistość czasami sprowadza się do pomysłu.