21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Brak sportowej rywalizacji gigantów uwidocznił się w miażdżących porażkach z Diamondbacks – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Brak sportowej rywalizacji gigantów uwidocznił się w miażdżących porażkach z Diamondbacks – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

SAN FRANCISCO — W środę w końcówce pierwszej rundy zapolowy drużyny Arizona Diamondbacks, Corbin Carroll, odbił się jednym uderzeniem na środek, przechwycił drugi, a następnie zdobył bramkę. Dwie rundy później Carroll strzelił buntowniczego singla w lewo, ukradł drugi, a następnie zdobył bramkę.

Pod koniec zwycięstwa 7:1 nad Giants Carroll stał się pierwszym debiutantem w historii MLB, który zdobył 25 zdobytych bramek i 50 skradzionych baz. Była to część 14-trafieniowego ataku drużyny Diamondbacks, która zdobyła dwa gole, ukradła trzy bazy, jak zwykle solidnie zaprezentowała się w obronie i pozostawiła Giants z nadzieją na cud w ostatnich 10 meczach sezonu.

„W tej chwili matematyka nie jest po naszej stronie” – powiedział menadżer Gabe Kapler.

Nie ma dobrego sposobu, aby dać się zwieść, będąc w takiej sytuacji, w jakiej znajdują się Giants, ale jest to franczyza, za którą powinno się podążać biuro obsługi, gdy nadejdzie okres poza sezonem. Farhan Al-Zaidi i Kapler pod koniec rozczarowującego sezonu 2022 wielokrotnie powtarzali, że w 2023 roku zespół musi stać się młodszy i bardziej wysportowany, a częścią tego nacisku były ubiegłoroczne mecze przeciwko Diamondbacks pod koniec sezonu.

Arizona była młodsza, szybsza i bardziej dynamiczna. W dywizji, w której na szczycie znajdowały się Los Angeles Dodgers i wolne środki San Diego Padres, Giants dostrzegli powstanie kolejnej potencjalnej potęgi. Członkowie personelu byli zdumieni sposobem, w jaki młodzi Diamentowcy gonili każdą piłkę do przerwy i zdobywali dodatkową bazę z każdym dołkiem.

Kiedy reporter zwrócił uwagę Kaplerowi, że często opowiada o Diamondbackach bez pytania o nich, przyznał, że spędzał dużo czasu myśląc o silnym zespole, jaki tworzą.

Giants obiecali dotrzymać kroku w 2023 roku, choć technicznie rzecz biorąc, są coraz młodsi. Ten sezon został częściowo określony przez wprowadzenie dużej klasy debiutantów, ale jest to grupa, która w większości nie jest gotowa na najlepszy czas. Stojąc przed swoim największym meczem od czasu NLDS w 2021 r., Giants niemal całkowicie polegali na weteranach, a jedynie Patrick Bailey i Luis Matos rozważali dobre opcje debiutanta w tych dwóch meczach na Chase Field.

READ  TCU kontra Kansas State, Georgia kontra LSU i nie tylko

Giants skorzystali ze swojego doświadczenia i już po dwóch meczach znajdowali się w bramce startowej. Najważniejszym zagraniem w tej serii był wtorkowy faul Wilmera Floresa w drugiej połowie. Pozwolił na zdobycie gola zarówno Carrollowi, jak i Ketelowi Marte, a gra, której brakuje w ataku Giants, to grupa z najniższą punktacją w Lidze Narodowej od początku lipca.

Możesz obejrzeć ten mecz i zapytać, ilu obecnych Giants może zdobyć punkty tak jak Carroll i Marte, ale to nie jest właściwe pytanie. Ilu obecnych Gigantów może w ogóle próbować zdobyć bramkę?

Thiro Estradę? z pewnością. Mike Yastrzemski? Najprawdopodobniej wtedy, gdy ścięgna podkolanowe są w dobrej kondycji. Ale to nie jest długa lista.

Carroll i Marty grali na bazie w tej rundzie, ponieważ Mitch Haniger po dwóch outach nie był w stanie trafić do wyskakującego okienka wzdłuż lewej linii pola. To było dziwnie wyglądające zagranie, ale idealnie pasuje do rodzaju zewnętrznej obrony, z której Giants grali przez ostatnie dwa sezony. Z drugiej strony Alec Thomas i pomocnicy Diamondbacks zamknęli grę na 18 rund.

Po dwóch miażdżących porażkach Giants wyglądali na dużych i wolnych, ale nie jest to zaskakujące. Pomimo wszystkich pozasezonowych rozmów o poprawie atletyki, po raz kolejny plasują się na dnie ligi.

Carrollowi zaledwie trzy skradzione bazy dzielą od zremisowania całego składu Giants. Mając 53 lata, zajmują zdecydowanie ostatnie miejsce w głównych ligach i ukradli o 103 bazy mniej niż Diamondbacks. Zajmują ostatnie miejsce w lidze holenderskiej pod względem prędkości sprintu i nie jest tak, że nadrabiają ten brak energii i atletyczności homerami i dodatkowymi trafieniami bazowymi. Z drugiej strony zapolowi Giants plasują się na 26. miejscu powyżej średniej.

Diamondbacks zajmują czwarte miejsce pod względem obrony obwodowej i piąte pod względem prędkości sprintu, co wydaje się całkiem dobrym wskaźnikiem sukcesu, biorąc pod uwagę zmiany zasad poza sezonem. Spośród ośmiu drużyn wyprzedzających Giants w wyścigu posezonowym Holandii tylko Atlanta Braves, które prowadzą na świecie w liczbie zdobytych bramek, znajdują się poza czołową 13-tką głównych lig pod względem szybkości drużynowej. Giants zajmują piąte miejsce z New York Mets, Boston Red Sox, Chicago White Sox i New York Yankees.

READ  World Series 3: Deszcz popycha Phillies-Astros przełożony na wtorek, zmiany w harmonogramie na 2022 Fall Classic

Gra się zmieniła i przez dwa dni na Chase Field tylko jedna drużyna na tym skorzystała. Wydaje się, że Diamondbacks są gotowi dołączyć do Dodgersów jako reprezentanci NL West po sezonie. Obiecawszy, że w 2023 r. zaprezentują inny wygląd, Giants po raz kolejny zawiedli.

Pobierz i śledź podcast Giants Talk