26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Boeing Starliner przeznaczony na ISS został pomyślnie wystrzelony po dwóch poprzednich nieudanych próbach

Boeing Starliner przeznaczony na ISS został pomyślnie wystrzelony po dwóch poprzednich nieudanych próbach

Statek kosmiczny Boeing Starliner pomyślnie wystrzelony na orbitę czwartkowy wieczór Z Przylądka Canaveral W drodze do Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, NASA Powiedziała.

Oczekuje się, że bezzałogowy statek kosmiczny przewiezie około 800 funtów ładunku Dok na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Około 19:10 czasu wschodniego w piątek NASA wyjaśniła na odprawie po uruchomieniu. Właz zostanie otwarty w sobotę rano.

To była późna premiera Pierwsza udana premiera Boeinga Po dwóch poprzednich nieudanych próbach dotarcia do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

„Co za niesamowity start” – powiedziała podczas briefingu Kathy Lueders, zastępca administratora w NASA Space Operations Directorate. „Pracowaliśmy nad kilkoma rzeczami… ale ogólnie rzecz biorąc, samochód jest tak daleko – wypalił się i jest gotowy do premiery i naprawdę nie możemy się doczekać jego debiutu na Międzynarodowym Stacja Kosmiczna.”

Test lotu orbitalnego Boeinga 2 NASA: co wiesz

Rakieta Atlas V należąca do United Launch Alliance i statek kosmiczny Boeing CST-100 Starliner startują z kompleksu Space Launch Complex 41, czwartek, 19 maja 2022 r., ze stacji kosmicznej Cape Canaveral na Florydzie. (Joel Kosky/NASA przez AP/AP Newsroom)

Steve Stitch, kierownik programu Commercial Crew w NASA, ujawnił, że dwa silniki statku kosmicznego zawiodły, dodając, że tworzenie kopii zapasowych rozpoczęło się pomyślnie. „Musimy wykonać więcej pracy, aby dowiedzieć się, dlaczego im się nie udało” – powiedział. Na statku kosmicznym znajduje się łącznie 12 silników odrzutowych.

SPACEX z sukcesem wystrzeliwuje NASA CREW-4 ASTRONAUTÓW ZWIĄZANYCH z Międzynarodową Stacją Kosmiczną

Dodał, że urządzenie do sublimacji, które „podświetla wodę w kosmos, aby schłodzić statek kosmiczny”, było początkowo trochę powolne, ale działało dobrze po wejściu na orbitę.

Joel Montaband, kierownik programu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej NASA, nazwał ją „historyczną” misją, mówiąc, że „zapewnia drugą załogę dla zespołu ISS i ogólnie dla programu NASA”.

Uruchomienie Boeinga NASA

Rakieta ULA Atlas V niosąca statek kosmiczny Boeing Starliner unosi się z platformy 41 w Cape Canaveral Space Force Station na misję Orbital Flight Test 2 (OFT-2) 19 maja 2022 r. w Cape Canaveral na Florydzie 19 maja 2022 r. . (Zdjęcie: Paul Hennessy/Anadolu Agency za pośrednictwem Getty Images/Getty Images)

Zarówno Boeing, jak i SpaceX otrzymały kontrakty od NASA w 2014 roku na budowę statku kosmicznego zdolnego do transportu załóg na Międzynarodową Stację Kosmiczną, ale SpaceX była jedyną firmą Aby zabrać astronautów tak daleko.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Poprzednie nieudane próby Boeinga miały miejsce w 2019 roku, kiedy statek kosmiczny nie mógł zadokować z powodu poważnego problemu z oprogramowaniem, a w 2021 roku, kiedy inżynierowie stwierdzili, że nie więcej niż tuzin zaworów w module serwisowym może otworzyć się przed startem, według Boeinga. Washington Post.