30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Blokada MLB kończy się wraz z MLBPA, właściciele osiągają porozumienie CBA: Pięć dań na wynos z baseballem wkrótce powróci

Blokada MLB kończy się wraz z MLBPA, właściciele osiągają porozumienie CBA: Pięć dań na wynos z baseballem wkrótce powróci

Major League Baseball i Związek Zawodników MLB osiągnęły porozumienie w sprawie nowego układu zbiorowego pracy w czwartek, kończąc zawieszenie narzucone przez właściciela ligi.

Związek głosował za zatwierdzeniem nowej propozycji marginesem 26-12 (zwykła większość, czyli 20 głosów, wystarczyła do przyjęcia nowej umowy, ale warto zauważyć, że wszyscy ośmiu członków Podkomisji Wykonawczej głosowało „ nie”). Właściciele ratyfikowali nową pięcioletnią umowę CBA w czwartek wieczorem, głosując za nią 30-0. Niedługo spodziewana jest działalność pozasezonowa MLB (wolny handel i agencja). Gracze zgłoszą się na wiosenne treningi w nadchodzących dniach, a zespoły MLB mają rozegrać pełny sezon 162 meczów w 2022 roku. Dzień otwarcia to 7 kwietnia, według Jima Bowdena z CBS Sports HQ.

Zamknięcie zakończyło się w 99. dniu. Właściciele po raz pierwszy uchwalili zamknięcie 2 grudnia, kiedy poprzednie CBA wygasło, co oznaczało pierwszą awarię MLB od strajku graczy z lat 1994-95. Chociaż liga określiła prace jako mechanizm obronny, który, jak liczyła, przyspieszy negocjacje, właściciele czekali ponad sześć tygodni na złożenie swojej pierwszej propozycji. Rozmowy nabrały tempa w ostatnim tygodniu lutego, kiedy obie strony spotykały się codziennie na Florydzie. Czwartkowe porozumienie osiągnięto po wielogodzinnych negocjacjach w tym tygodniu w Nowym Jorku.

Poniżej znajdują się niektóre z najistotniejszych szczegółów zgłoszonych z zaakceptowanej propozycji, Według Kena Rosenthala z The Athletic:

  • Próg CBT: 230 mln USD w 2023 r., a szczyt 244 mln USD w ostatnim roku CBA
  • CBT عقوبة Klasa kary: Wprowadzenie nowego nominału zaczynającego się od 60 milionów dolarów po dochodach (najwyższy stosowany poziom to 40 milionów dolarów powyżej wyniku);
  • Minimalne wynagrodzenie: 700 000 $, osiągając maksimum 78 000 $ w ostatnim roku CBA;
  • Zbieraj nagrody przed ARB: 50 milionów dolarów
  • Format posezonowy: 12 drużyn

Komisarz Rob Manfred wcześniej ogłosił anulowanie pierwszych dwóch tygodni sezonu zasadniczego 2022, kiedy rozmowy utknęły, ale wszystkie mecze wróciły zgodnie z harmonogramem. Podobno wymyślane w dni wakacyjne i podwójne głowy.

READ  Gwiazda Warriors wykluczona z meczu Thunder – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Przez cały czas związek dążył do podniesienia płac minimalnych i progów podatkowych w równowadze konkurencyjnej; Wdrożenie scentralizowanego pakietu nagród dla graczy przed ocenianiem, który byłby oparty na wynikach; oraz wprowadzenie pewnych środków, które ograniczyłyby zachowania antykonkurencyjne, takich jak czołgi. Ze swojej strony właściciele traktowali priorytetowo sezon poza sezonem, międzynarodowy projekt i możliwość wprowadzania zmian w przepisach, prawdopodobnie obejmujących instalację zegara stadionowego i większych baz, a także ograniczenie pozycji obronnych.

To był pierwszy w historii ligowy przestój, który zaszkodził sezonowi zasadniczemu.

Oto pięć wniosków z nowego CBA.

1. Transakcja przybrała malowniczą trasę

Zawarcie umowy zajęło 99 dni od rozpoczęcia przerwy (2 grudnia), co czyni ją najdłuższą przerwą w historii ligi, a także pierwszą przerwą w sezonie zasadniczym. (Poprzedni rekord należy do 32-dniowego przestoju w 1990 r.)

Właściciele czekali ponad sześć tygodni po umieszczeniu zamka, aby zrobić swój pierwszy pokaz dla graczy. Potem obie strony spotkały się tu i tam, ale dopiero pod koniec lutego zaczęły spotykać się kilka razy, osobiście, każdego dnia.

Liga oficjalnie odwołała pierwsze dwie serie sezonu 1 marca, ale obie drużyny pozostały zaangażowane i nadal przebijały sztucznie narzucony termin ligi po sztucznie narzuconym terminie. W czwartek liga wyznaczyła „termin” o godzinie 15:00, który minął, a gracze nie głosowali za ratyfikacją lub odrzuceniem umowy, która zawierała klauzulę zobowiązującą federację do wycofania skargi na ligę w skróconym sezonie 2020. . (Związek twierdził, że liga zdecydowała się rozegrać mniej meczów, niż mogła.)

Pomimo wszystkich publicznych kłótni i negocjacji z falstartem, liga i związek były w stanie utrzymać sezon 162 meczów, choć w innym formacie.

2. Więcej pieniędzy dla młodych graczy

Jednym z największych celów związku w tych negocjacjach było nagrodzenie graczy, którzy byli na wczesnym etapie kariery. Sposób, w jaki skonfigurowany jest system wynagrodzeń MLB, gwarantuje, że gracze z mniej niż trzyletnim stażem pracy zasadniczo zarobią nie więcej niż minimum ligowe, bez względu na to, jak dobrze grają.

Nowe prawo CBA nie tylko podniosło minima ligowe o ponad 100 000 USD (w 2021 r. było to 575 500 USD), ale także wprowadziło pakiet premii przedarbitrażowych, finansowany w wysokości 50 mln USD. Gracze, którzy nie są jeszcze uprawnieni do arbitrażu, będą mieli możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy w oparciu o swoją rangę w Wygrane powyżej zastąpienia. Nie zapewni im to ich wartości rynkowej ani niczego podobnego, ale jest ogromnym wsparciem dla talentów, które w przeciwnym razie byłyby opłacane znacznie niżej w porównaniu z ich wynikami. Podczas negocjacji zasugerowano, aby pieniądze z puli zostały podzielone między 30 najlepszych graczy wstępnie oceniających w oparciu o WOJNĘ.

3. Teraz trwa 12 drużynowy sezon po sezonie

Od czasu stworzenia Wild Card Game w 2012 roku, 10 drużyn co roku wykonuje prace poza sezonem, z wyjątkiem sezonu 2020, który został skrócony na czas pandemii. Liczba ta wzrośnie teraz do 12 drużyn. (Właściciele zapłacili za format 14-zespołowy.) Dokładne szczegóły nie są znane, ale liga oparła się technice „duchowej wygranej” stosowanej w Japonii i Korei Południowej.

4. Będą zmiany zasad i poprawki ujednolicone

Wspomniany sezon 2020 objął również światową zjazdę DH. To CBA z pewnością uczyni tę nową normalność, tworząc 15 nowych miejsc pracy dla graczy w procesie. W ramach umowy liga zyskała możliwość wprowadzenia zmian w przepisach na sezon 2023, m.in. ograniczenia na pozycjach obronnych; oraz instalowanie większych baz dla celów BHP. Dwie bazy na boisku z ostatnich dwóch sezonów, siedem podwójnych rund i drugi biegacz do bazy, aby rozpocząć dodatkowe inningi, nie są częścią tej nowej umowy.

Czołgi stały się gorącym tematem w baseballu w ciągu ostatniej dekady. To CBA spróbuje przynajmniej ograniczyć to zachowanie, wprowadzając loterię z sześcioma drużynami. CBA zachęca również zespoły do ​​promowania swoich najlepszych perspektyw, gdy są gotowe, a nie finansowo, za pomocą premii za wybór draftu. Gracze będą mieli również ograniczoną liczbę razy, gdy będą mogli zostać wybrani w jednym sezonie.

Oprócz rozszerzonego okresu pozasezonowego, liga stworzy nowy strumień przychodów, umożliwiając zespołom umieszczanie naszywek reklamowych na koszulkach i odznak na kaskach, na ESPN.

5. Projekt międzynarodowy pobudzi więcej rozmów

Jak wspomniano w innym miejscuObie strony zgodziły się kontynuować rozmowy na temat projektu międzynarodowego do końca lipca. Jeśli mogą zgodzić się na strukturę, kompensacja wyboru projektu jest usuwana z okna. Jeśli nie, kompensacja draftu zostanie przywrócona, a międzynarodowy proces amatorski pozostanie niezmieniony.