29 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Blokada MLB kończy się jako właściciele, gracze zgadzają się na nowe CBA

Blokada MLB kończy się jako właściciele, gracze zgadzają się na nowe CBA

Zamknięcie Major League Baseball dobiegło końca.

Właściciele MLB i związek graczy uzgodnili nowy układ zbiorowy pracy w czwartek, kończący 99-dniowe zamknięcie, które rozpoczęło się 2 grudnia. To była druga najdłuższa przerwa w historii MLB.

Właściciele złożyli ostateczną ofertę graczom we wczesnych godzinach czwartkowego popołudnia, a umowa została uzgodniona przez graczy stosunkiem głosów 26 do 12. Przedstawiciele 30 graczy głosowali 26-4 za porozumieniem, podczas gdy ośmiu członkowie Podkomisji Wykonawczej głosowali 8-0 przeciwko umowie, Według Johna Heymana z MLB Network. Właściciele następnie głosowali 30-0 za ratyfikacją umowy później w czwartek wieczorem, kładąc oficjalny koniec finalizacji.

Pomimo narzuconych przez MLB terminów uratowania całego sezonu na 28 lutego i 9 marca, żadne mecze nie zostaną pominięte w 2022 roku. Każda drużyna zagra w 162-meczowym składzie, a dzień otwarcia wyznaczono na 7 kwietnia – dokładnie tydzień po nim. zaplanowany. Termin został pierwotnie zaplanowany na 31 marca. Koniec sezonu zostanie przedłużony o dodatkowe trzy dni, a dwuosobowi gracze rozegrają dziewięć przejazdów, aby nadrobić stracony czas. Gracze otrzymają pełne pensje w 2022 roku.

Gracze muszą zgłosić się na wiosenny trening do niedzieli 13 marca, a bezpłatna agencja może zostać ponownie otwarta już w czwartek wieczorem.

Oto inne kluczowe szczegóły nowego układu zbiorowego pracy (przez Jeffa Bassana z ESPN):

  • 12-drużynowy stadion po zakończeniu sezonu, z sześcioma drużynami w każdej lidze w fazie play-off.
  • Podobnie jak w NBA, reklamy z naszywkami na koszulkach i naklejkami na kaskach będą dozwolone.
  • 45-dniowy okres dla MLB na wprowadzenie zmian w przepisach – wśród nich: zegar na boisku, zakaz zmian i większe zasady sezonu 2023.
  • Wyznaczony hitter będzie używany w każdym z turniejów.
  • Przeprowadzony zostanie projekt loterii, mający na celu zniechęcenie czołgów.
  • Projekty zachęt do wybierania, aby zniechęcić do manipulacji czasem obsługi (podobnie jak sytuacja Chrisa Bryanta z 2015 r.).
  • Będzie ograniczona liczba razy, kiedy zawodnik będzie mógł zostać wybrany do mniejszych lig w jednym sezonie.
READ  Gwiazdy i Phillies w dużej serii? Widzieliśmy to już wcześniej.