30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Błąd Wiadomości Google powoduje, że aparat jest włączony i rozładowuje baterię

Błąd Wiadomości Google powoduje, że aparat jest włączony i rozładowuje baterię

Nowy błąd w Wiadomościach Google polega na tym, że aparat pracuje w tle, szybko rozładowując baterię i nagrzewając urządzenie.

Aktualizacja: Google rozpoczęło wdrażanie poprawki dla aplikacji Wiadomości.

W aplikacji Wiadomości Google jest łatwy sposób na szybkie zrobienie zdjęcia, natychmiastowe dołączenie go do wiadomości i wysłanie do znajomego. W widoku dołączania zdjęć z galerii dostępny jest również kanał na żywo z aparatu, aby zrobić natychmiastową migawkę widoku miniatur lub możesz go rozwinąć, aby uzyskać lepszy widok.

W ostatnich aktualizacjach aplikacji Google Messages zauważono go również na jednym z naszych własnych urządzeń Wspomniałem na ReddicieCzasami błąd aplikacji powoduje, że obraz z kamery jest odtwarzany nawet wtedy, gdy nie jest wyświetlany na ekranie – także wtedy, gdy wiadomości są w tle. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​powoduje to znaczne rozładowanie baterii i nagrzewa się, jak można się spodziewać.

Ponieważ nie było wyraźnego powodu zwiększonego użycia, musieliśmy wyśledzić problem za pomocą wskaźników prywatności Androida 12 dla kamery i mikrofonu. Gdy wystąpi problem, Twój Android 12 pokaże, że Google Messages aktywnie korzysta z aparatu. Najprostszym sposobem na zatrzymanie problemu w tej chwili jest zamknięcie aplikacji z „najnowszego” widoku.


Aktualizacja 22 kwietnia: w oświadczeniu krawędźFirma Google potwierdziła, że ​​przyczyna tego błędu rozładowania baterii została zidentyfikowana, a trwałe rozwiązanie jest już wdrażane dla użytkowników aplikacji Wiadomości Google. Nie jest jasne, jaką wersję będzie zawierać poprawka. Najnowsza wersja beta Wiadomości Google została wydana 19 kwietnia.


Mówiąc szerzej, jeśli nie korzystasz z wizjera w Wiadomościach Google, najłatwiejszym sposobem na całkowite wyeliminowanie tego problemu w krótkim czasie jest odmówienie aplikacji uprawnień do korzystania z aparatu w telefonie. Aby to zrobić na telefonie Pixel, naciśnij i przytrzymaj ikonę aplikacji Wiadomości w programie uruchamiającym, a następnie dotknij ikony informacji. Powinno to spowodować przejście do aplikacji Ustawienia, w której możesz dotknąć „Uprawnienia”, aby zarządzać dozwolonymi uprawnieniami Wiadomości Google. Stąd będziesz chciał dotknąć „Aparat” i ustawić przełącznik na „Nie zezwalaj”.

READ  Układ M3 Pro jest niewiele szybszy od układu M2 Pro w niezweryfikowanym wyniku testu porównawczego

Jeśli napotkasz podobny problem na swoim telefonie, daj nam znać w komentarzach, w tym z jakiego telefonu korzystasz i czy rejestrujesz się w celu uzyskania aktualizacji beta Wiadomości Google.

Więcej o Aplikacjach Google:

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji: