29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bezprzewodowe ładowarki Anker Qi2 będą ładować iPhone’a 13, 14 i 15 mocą 15 W

Bezprzewodowe ładowarki Anker Qi2 będą ładować iPhone’a 13, 14 i 15 mocą 15 W

Apple nie odpowiedział na prośbę o komentarz, ale wsparcie to prawdopodobnie obejmie wszystkie ładowarki Qi2. Jedynym pozostałym problemem jest to, że nie można jeszcze kupić certyfikowanych produktów, mimo że firmy takie jak Anker, Belkin i Mophie ogłosiły kilka miesięcy temu urządzenia kompatybilne z Qi2.

Jednak nawet jeśli nazwy produktów nie zostały jeszcze nazwane, mówi Paul Golden z Wireless Power Consortium (WPC, które zarządza specyfikacją Qi2) krawędź Certyfikaty uzyskało już sześć marek nadajników, od Belkin, Anker, BH-EVS, Shenzhen Chipvision Microelectronics, NuVolta i Dongguan Aohai Technology. Niektóre z tych nazw są bardziej rozpoznawalne niż inne, ale spodziewamy się, że wkrótce te urządzenia pojawią się w sprzedaży.

Ładowarki innych firm, które współpracują z iPhone’ami z taką samą szybkością, jak technologia MagSafe, to taki, jakiego oczekiwaliśmy, biorąc pod uwagę, że zaktualizowany profil mocy magnetycznej Qi2 zapewnia magnesy i uwierzytelnianie zapewnione przez Apple. Umożliwi to szybkie ładowarki bezprzewodowe, których będzie można używać zarówno z iPhone’ami, jak i ostatecznie kompatybilnymi urządzeniami z Androidem. Jednak pytaliśmy o to od miesięcy i poza oświadczeniem firmy Belkin na temat iPhone’a 15 nie byliśmy w stanie uzyskać ostatecznych informacji na temat obsługi iPhone’a w zakresie maksymalnych szybkości ładowania.

Rzeczniczka Anker, Mary Woodbury, potwierdziła to w e-mailu do krawędź Że w przeciwieństwie do starszych produktów Qi, które w przypadku iPhone’ów ograniczały się do ładowania z połową prędkości wynoszącej 7,5 W, nowe produkty MagGo mogą obsługiwać ładowanie z mocą 15 W, czyli taką samą maksymalną prędkość, jaką można uzyskać w przypadku sprzętu MagSafe marki Apple. Nie ma też słowa na temat wsparcia dla iPhone’a z serii 12 (lub iPhone’a 13 Mini, którego maksymalna moc wynosi 12 W nawet w połączeniu z ładowarkami MagSafe), które powinny mieć kompatybilny sprzęt, ale mogą wymagać własnych aktualizacji oprogramowania.

READ  Halo Infinite już usuwa swój nowy tryb gry Last Spartan Standing

We wtorek po południu Apple wysłał kandydata do wydania iOS 17.2 z notatką, że dodał kompatybilność Qi2 dla iPhone’a 13 i 14 (iPhone 15 wymienił obsługę Qi2 w chwili premiery), nie wdając się w szczegóły na temat szybkości ładowania urządzeń jednorazowych. – Urządzenia MagSafe.

Kiedy pod koniec sierpnia ogłoszono nowe produkty MagGo, Anker nie podał numerów modeli, cen ani dat premiery, ale stwierdził, że możemy spodziewać się nowego przenośnego power banku z podpórką oraz nowych projektów bezprzewodowych stacji ładujących do ładowania iPhone’a , AirPods i Apple Watch Wszystko w jednym: prosta ładowarka 15 W i magnetyczna stacja ładująca o mocy 67 W do komputera stacjonarnego z gniazdkiem 8 w 1.

Poczekamy na więcej szczegółów, aby sprawdzić, czy którykolwiek z nich dotrze do spodziewanego okna premiery pod koniec 2023 roku i monitorujemy bazę danych produktów Qi WPC pod kątem jakichkolwiek certyfikatów.

Zaktualizowano 6 grudnia o 13:36 ET: Dodano informacje o certyfikatach od Wireless Power Consortium.