1 maja, 2024

Barcelona vs. Real Madryt, Liga Hiszpańska: Wynik końcowy 1:2. Barcelona stoczyła niesamowitą bitwę i przegrała El Clásico w bolesny sposób.

Początek sezonu bez porażki Barcelony zakończył się bolesną porażką 2:1 z Realem Madryt w pierwszej rundzie. el Clasico Sezon trwa Montjuïc Stadion Olimpijski. Pomimo nieobecności kilku swoich najlepszych zawodników z powodu kontuzji, Barcelona całkowicie ogrywała Real Madryt przez 60 minut i zasłużyła na większą część meczu, ale znakomita druga połowa Jude Bellingham dała Los Blancos Wszystkie trzy punkty w tym meczu zdecydowanie nie były zasłużone.

Pierwsza połowa

Barcelona miała świetny początek meczu, głównie dzięki początkowemu ustawieniu taktycznemu Xaviego Hernandeza, który na początku pomylił Real Madryt z piłką i bez niej, a także stworzył dużo przestrzeni między liniami, aby gospodarze mogli ją wykorzystać jako pomocnik. Blaugrana Używaj szybkich, ciętych podań, aby przesuwać piłkę od tyłu do przodu i stworzyć dobry atak.

Zawodnicy potrzebowali zaledwie sześciu minut, aby zostać nagrodzonym za dobrą grę na początku meczu i zdobyć pierwszego gola, gdy Ilkay Gundogan próbował wykonać podwójną operację z Ferranem Torresem na skraju pola karnego i ani razu się nie poddał, zanim zdobył piłkę od Davida Alaby. w pole karne i spokojnie podał pod nogami Kepy Arrizabalagi, dając gospodarzom przewagę.

Real Madryt potrzebował trochę czasu, aby zapoznać się z formacją Barcelony, ale w końcu oswoił się z grą i zaczął cieszyć się posiadaniem piłki, ale nigdy nie był w stanie zagrozić Marcowi-Andre ter Stegenowi w pierwszych 30 minutach. the Blaugrana Zespół w dalszym ciągu grał z doskonałą równowagą i opanowaniem przy piłce przez całą połowę, a w sercu każdego dobrego ataku znajdował się Fermin Lopez, całkowicie neutralizując największe zagrożenia Realu Madryt, w dużej mierze dzięki ekscytującej obronie indywidualnej Ronalda Araujo i Javiego.

Gwizdek rozległ się pod koniec pierwszej połowy, kończąc pierwszą połowę, którą Barcelona zdominowała dzięki bardzo dobremu planowi taktycznemu i wielu świetnym indywidualnym występom, a Katalończycy byli w doskonałej formie przed ostatnią kwartą. Realowi Madryt zabrakło pomysłów i był wyraźnie sfrustrowany, ale miał wystarczająco dużo talentu na boisku i na ławce rezerwowych, aby odwrócić sytuację. Czy Barcelona utrzyma dynamikę, czy też tak się stanie? Los Blancos Reakcja w drugiej połowie?

druga połowa

Barcelona prawie podwoiła prowadzenie zaledwie pięć minut po rozpoczęciu pierwszej połowy, zanim Real Madryt był w stanie odpowiedzieć, gdy Inigo Martinez trafił w słupek, a Araujo zmusił Kepę do zaprzestania odbijania, a katalońskiej drużynie udało się podwoić prowadzenie zaledwie w pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Blaugrana Byli zdeterminowani, aby nie pozwolić gościom rozwijać gry w pierwszych momentach drugiej połowy.

Real Madryt miał nieco większe posiadanie piłki i był bardziej agresywny zarówno przy piłce, jak i poza nią, a Jude Bellingham prawie znalazł się sam na sam z Ter Stegenem, zanim nie wiadomo skąd pojawił się Javi, który fenomenalnym wślizgiem pozbawił Anglika strzału. Strzał na bramkę. To był jedyny moment, w którym Real Madryt stanowił realne zagrożenie, a Barcelona wykonała dobrą robotę, utrzymując kontrolę nad meczem, gdy dobrnęliśmy do końca meczu.

Xavi dokonał pierwszej zmiany na 30 minut przed końcem, gdy Robert Lewandowski wrócił po kontuzji, aby zastąpić Ferrana Torresa i próbować zdobyć najważniejszego drugiego gola dla gospodarzy, a Carlo Ancelotti sprowadził z ławki Lukę Modricia i Joselu, aby spróbować pomóc. Madryckiej drużynie wciąż brakuje kreatywności i siły ataku.

Ter Stegen po raz pierwszy zadziałał przez cały mecz w 67. minucie, kiedy Aurelien Chouamini wystrzelił rakietę spoza pola karnego, która wymagała mocnej obrony bramkarza Barcelony, ale Niemiec nie był w stanie zatrzymać kolejnego długiego pocisku: Bellingham. Spróbował szczęścia z 30 jardów i trafił w górny róg, zanim Ter Stegen zdążył dosięgnąć piłki, i na 20 minut plus doliczony czas gry nagle stało się jasne.

Gol pobudził gości, którzy nagle zaczęli kontrolować grę, a odpowiedzią Xaviego na rosnącą dynamikę Madrytu było wysłanie na boisko Oriola Romeu, aby dodał drużynie trochę siły w defensywie. Blaugrana Linia środkowa. Niedługo potem trener dokonał również dwóch zmian w ataku, a powracający Rafinha i młodzik Lamin Yamal weszli na boisko, aby spróbować ukarać Real Madryt, gdy goście zaczęli wysyłać więcej ataków do przodu.

Gospodarze ponownie zaczęli atakować, a Lewandowski i Gavi byli stosunkowo blisko po strzałach z dystansu, a po trudnym okresie Barcelona w końcu pokazała oznaki ataku w ataku, gdy weszliśmy w ostatnie dziesięć minut.

Mecz wydawał się otwarty i w kluczowych sekundach do zdobycia były trzy punkty, a to Real Madryt je wywalczył: Luka Modrić dośrodkował Daniego Carvajala z bliskiego słupka i piłka przeleciała nad głową bramkarza. Iñigo Martinez idealnie wpisał się w ścieżkę Bellinghama, który w doliczonym czasie gry strzelił swojego drugiego gola dla Madrytu.

Barcelona nie miała czasu na powrót do gry w końcówce, a ostatni gwizdek zakończył passę Barcelony bez porażki w tym sezonie w bolesny sposób. Nie zasłużyliśmy na porażkę i byliśmy lepszą drużyną przez 60 minut, ale Jude Bellingham jest bardzo dobra i wciąż szuka sposobów, aby uratować Real Madryt przed meczami, na które nie zasługuje.

Jestem zraniony wynikiem, ale jestem dumny ze sposobu, w jaki Barcelona zagrała, biorąc pod uwagę okoliczności. Araujo, Firmin i Gavi spisali się fantastycznie, a kiedy wrócą do pełni sił, Barcelona z pewnością będzie mogła w tym sezonie rywalizować o wszystko.

Dalej. prosto.

Barcelona: Ter Stegena; Araujo, Christensen, Iñigo, Balde; Firmin (Romeo 72), Gavi, Gundogan; Cancelo (Jamał 76), Ferran (Lewandowski 61), Feliks (Rafinha 76).

Bramka: Gundogan (6 stóp)

Real Madryt: Kiba; Carvajal, Rudiger, Alaba, Mendy (Camavinga 52); Valverde, Chouamini, Kroos (Modrić 63 min), Bellingham; Rodrygo (Joselu 63), Winicjusz (Vazquez 90+5)

Cele: Bellinghama (68′, 90+2′)