19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Badania sugerują, że krążenie „wody mózgowej” może oznaczać, że nasze mózgi używają arytmetyki kwantowej: ScienceAlert

Badania sugerują, że krążenie „wody mózgowej” może oznaczać, że nasze mózgi używają arytmetyki kwantowej: ScienceAlert

W trwających pracach nad realizacją pełnego potencjału Statystyki ilościoweNaukowcy mogą spróbować spojrzeć na nasze mózgi, aby zobaczyć, co jest możliwe: nowe badanie sugeruje, że mózg ma wiele wspólnego z… komputer kwantowy.

Wyniki mogą nas wiele nauczyć o funkcjach neuronów oraz podstawach mechaniki kwantowej. Badania mogą na przykład wyjaśnić, dlaczego nasze mózgi wciąż przewyższają superkomputery w niektórych zadaniach, takich jak podejmowanie decyzji lub uczenie się nowych informacji.

Podobnie jak w przypadku wielu badań nad komputerami kwantowymi, badanie dotyczy idei splot Dwie oddzielne cząstki w powiązanym stanie

„Zaadaptowaliśmy pomysł opracowany na potrzeby eksperymentów, aby zademonstrować istnienie grawitacji kwantowej, dzięki której znane układy kwantowe biorą udział i wchodzą w interakcje z nieznanym układem”. Fizyk Christian Kerskens mówi: z Uniwersytetu w Dublinie.

„Jeśli znane układy są splątane, to nieznane musi być również układem kwantowym. Pokonuje trudności w znalezieniu urządzeń pomiarowych do czegoś, o czym nic nie wiemy”.

Innymi słowy, splątanie lub związek między znanymi systemami może wystąpić tylko wtedy, gdy system pośredniczący w środku – nieznany system – działa również na poziomie kwantowym. Chociaż nieznanego systemu nie można bezpośrednio zbadać, można zaobserwować jego efekty, Jak w przypadku grawitacji kwantowej.

Na potrzeby tych badań cykle protonowe w „wodzie mózgowej” (płynie, który gromadzi się w mózgu) działają jako znany system, ze zwyczajem MRI (MRISkany używane do nieinwazyjnego pomiaru aktywności protonów. Spin cząstki, który decyduje o jej właściwościach magnetycznych i elektrycznych, jest właściwością kwantową.

Dzięki tej technice naukowcy byli w stanie zobaczyć podobne sygnały Potencjał bicia sercaJest to rodzaj sygnału elektroencefalogramu (EEG). Sygnały te zwykle nie mogą być wykryte przez MRIa myślenie jest takie, że pojawiły się, ponieważ rotacja protonu jądrowego w mózgu była spleciona.

READ  Bezprecedensowa okazja do zbadania kolejnego międzygwiezdnego gościa za pomocą Teleskopu Kosmicznego Webba

Obserwacje zespołu wymagają weryfikacji poprzez potwierdzenie w przyszłych badaniach w wielu dziedzinach naukowych, ale wstępne wyniki wydają się obiecujące dla nieklasycznych zdarzeń kwantowych w ludzkim mózgu, gdy jest on aktywny.

„Jeśli splątanie jest tutaj jedynym możliwym wyjaśnieniem, oznacza to, że procesy mózgowe muszą wchodzić w interakcje z spinami jądrowymi, co powoduje splątanie między spinami jądrowymi”. Kerskens mówi:.

„W rezultacie możemy stwierdzić, że te funkcje mózgu muszą być kwantowe”.

Funkcje mózgu, które wyjaśniają odczyty MRI, są również powiązane z pamięcią krótkotrwałą i świadomą świadomością, co sugeruje, że procesy kwantowe – jeśli tak naprawdę jest – odgrywają ważną rolę w poznaniu i świadomość – świadomośćsugeruje Kerskens.

To, co naukowcy muszą teraz zrobić, to dowiedzieć się więcej o tym mało znanym układzie kwantowym w mózgu – a wtedy możemy w pełni zrozumieć, jak to działa. komputer kwantowy które nosimy w naszych głowach.

Nasze eksperymenty przeprowadzono zaledwie 50 metrów od sali wykładowej, w której Schrödinger zaprezentował swoją słynną książkę myśli o życiumoże rzucić światło na tajemnice biologii i na tak trudną do zrozumienia naukowo świadomość.” Kerskens mówi:.

Wyszukiwanie zostało opublikowane w Fizyka Komunikacja Czasopismo.