24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Asystent trenera Warriors Dejan Milojevic zmarł na atak serca

Asystent trenera Warriors Dejan Milojevic zmarł na atak serca

Trener podczas kolacji drużynowej miał zawał serca.

Według organizacji asystent trenera Golden State Warriors, Dejan Milojevic, zmarł na atak serca, którego doznał we wtorek wieczorem podczas kolacji drużynowej.

„Jesteśmy całkowicie zdruzgotani nagłą śmiercią Diane” – powiedział w oświadczeniu trener Golden State Steve Kerr. „To szokujący i tragiczny cios dla wszystkich związanych z Warriors i niezwykle trudny czas dla jego rodziny, przyjaciół i nas wszystkich, którzy mieli przyjemność z nim pracować”.

Milojevic (46 l.) trafił we wtorek do szpitala w Salt Lake City i zmarł w środę rano.

Zespół miał zagrać przeciwko Utah Jazz w środowy wieczór, ale mecz został przełożony.

Milojevic był gwiazdą serbskiej reprezentacji narodowej w latach 90. i 2000., a także kilku europejskich drużyn klubowych. Według Warriors trzykrotnie został wybrany Graczem Roku Ligi Adriatyckiej. Grał między innymi w serbskich klubach Buivok, FMP i Partizan, a wkrótce po przejściu na emeryturę ostatecznie zaczął pracować jako trener.

Trenował drużynę Mega Basket od 2012 do 2020 roku, zdobywając Puchar Serbii w 2016 roku.

Wśród zawodników Milojevica w Mega Basket był Nikola Jokic w latach 2012–2015, który dołączył do zespołu w wieku zaledwie 17 lat. Od tego czasu Jokic zdobył dwie nagrody MVP dla drużyny Denver Nuggets.

„Z wielkim bólem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że Dickie opuścił nas dzisiaj w 46. roku swojego życia” – stwierdziła Mega Basket w oświadczeniu. Udostępnij na Xplatforma znana wcześniej jako Twitter.

Milojevic dołączył do Warriors w 2021 roku i zdobył z drużyną mistrzostwo w 2022 roku.

READ  March Madness 2022 na żywo: drabinka NCAA Women's Championship, wyniki pierwszej rundy, aktualizacje, harmonogram na piątek

„Oprócz tego, że była niesamowitą trenerką koszykówki, Diane była jedną z najbardziej pozytywnych i najpiękniejszych osób, jakie kiedykolwiek znałem, osobą, która swoją pasją i energią wnosiła radość i światło w każdy dzień” – dodał Kerr. „Opłakujemy jego żonę Natasę i dwójkę ich dzieci, Nicolę i Massę. Ich strata jest niewyobrażalna”.