12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Asteroida mija dziś Ziemię, więc naukowcy fotografują ją za pomocą fal radiowych

Asteroida mija dziś Ziemię, więc naukowcy fotografują ją za pomocą fal radiowych

Układ anten HAARP obejmuje 180 anten rozmieszczonych na 33 akrach.

HAARP Tablica anten obiektu obejmuje 180 anten rozmieszczonych na 33 akrach.
obrazek: HAARP

Grupa badaczy Próbować Sygnały radiowe są odbijane od asteroidy o szerokości 500 stóp podczas jej przelotu Grunt Wtorek.

High Frequency Active Aurora Program (HAARP) ma na celu skierowanie swoich anten Na asteroidzie 2010 XC15 skała kosmiczna została sklasyfikowana jako a Blisko-Ziemska asteroida jest potencjalnie niebezpieczna. Wysiłek to bieg próbny przygotowujący do większego organizmu, tzw Apofis, Który będzie miał bliskie spotkanie z naszą planetą w 2029 roku.

„Nowością i tym, co próbujemy zrobić, jest badanie wnętrz asteroid za pomocą radarów długofalowych i radioteleskopów z Ziemi” – powiedział Mark Hynes, główny badacz projektu i inżynier systemów radarowych w NASA Jet Propulsion Laboratory w Południowej Kalifornia. a stwierdzenie. „Dłuższe fale mogą przenikać przez ciało znacznie lepiej niż fale radiowe używane do komunikacji”.

HAARP to ośrodek badawczy w Gakonie na Alasce (jeden z nich był Temat wielu teorii spiskowych). Składa się ze 180 anten wysokiej częstotliwości, z których każda ma 72 stopy wysokości i rozciąga się na 33 akrach. the Obiekt, który wysyła pakiety radiowe w kierunku Jonosfera, zjonizowana część atmosfery Usytuowany Około 50 do 400 mil (80 do 600 kilometrów) nad powierzchnią Ziemi. HAARP wysyła sygnały radiowe do jonosfery i czeka na ich powrót, próbując między innymi zmierzyć zakłócenia powodowane przez słońce.

Przedsiębiorstwo Rozpocznij kampanię naukową w październiku Z 13 eksperymentami, w tym jednym, który obejmował odbijanie sygnałów z Księżyca. W tym czasie badacze HAARP Rozważa wysłanie sygnału radiowego do asteroidy w celu zbadania wnętrza skalistego ciała.

Podczas dzisiejszego eksperymentu T.JAnteny HAARP na Alasce wyślą sygnały radiowe do asteroidy, A potem naukowcy Sprawdzać Jeśli nadejdą odbite sygnały w Tablice antenowe na Uniwersytecie Nowego Meksyku Long Wavelength Array i ok Obserwatorium radiowe Owens Valley o długich falach.

HAARP będzie transmitować sygnał ćwierkający w sposób ciągły z częstotliwością nieco powyżej i poniżej 9,6 MHz; Sygnał będzie powtarzany co dwie sekundy. Podczas największego zbliżenia 27 grudnia asteroida znajdzie się w odległości około dwukrotnie większej od Księżyca do Ziemi.

Wtorkowy eksperyment ma na celu przygotowanie się do zbliżającego się spotkania z asteroidą w 2029 roku. Ta potencjalnie niebezpieczna asteroida, oficjalnie znana jako 99942 Apopis, około 1210 stóp (370 metrów) szerokościwejdzie do środka 20 000 mil (32 000 km) od Ziemia 13 kwietnia 2029 r. Uważano, że NEO stanowi niewielkie zagrożenie dla Ziemi w roku 2068, ale NASA to wykluczyła.

Jednak HAARP chce zbadać asteroidę, aby przygotować się na potencjalne zagrożenia w przyszłości kosmiczne skały. „Im więcej czasu przed potencjalnym uderzeniem, tym więcej możliwości odwrócenia uwagi” – powiedział Haynes.

We wrześniu statek kosmiczny DART NASA cmOscylacja w małym pliku asteroida I udało mu się zmienić orbitę. Taka strategia może być singlem Sposób na przekształcenie kosmicznych skał, które zagrażają Grunt.

Dziś Egzamin Pokazuje możliwości wykorzystania do badań długofalowych sygnałów radiowych wewnątrz asteroid. „Jeśli uda nam się uruchomić systemy naziemne, da nam to wiele okazji do spróbowania wewnętrznego wyczucia tych rzeczy” – powiedział Haynes.

jeszcze: Potężny efekt odbicia wzmocnił eksperyment NASA dotyczący odchylania asteroidy

READ  Zorza polarna będzie widoczna w przyszłym tygodniu w niektórych stanach środkowo-zachodnich – NBC Chicago