29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Arc tworzy agenta AI, który przegląda za Ciebie

Arc tworzy agenta AI, który przegląda za Ciebie

Kredyty obrazkowe: Firma przeglądarkowa

Przez wiele lat Google (lub jakakolwiek inna wyszukiwarka) była główną bramą, dzięki której ludzie mogli odkrywać strony internetowe i inne treści. Firma przeglądarkowaktóry tworzy Arc Browser, stara się to zmienić, budując sztuczną inteligencję, która przegląda sieć za Ciebie i podaje wyniki z pominięciem wyszukiwarek.

Firma przedstawiła mapę drogową produktu, która mówi o uruchomieniu w ciągu najbliższych kilku miesięcy nowego narzędzia, za pomocą którego możesz powiedzieć przeglądarce, czego ma szukać, a ona automatycznie przeszuka sieć i poda Ci odpowiednie informacje.

W opublikowanym dzisiaj filmie Josh Miller, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy, wyjaśnia, że ​​użytkownicy będą mogli wpisać na przykład „rezerwacja dla dwóch osób w Llama Inn lub Kings Imperial”, a przeglądarka wyświetli wyniki z dostępnym czasem sloty — które będą dostępne w nadchodzących miesiącach. Użytkownicy mogą następnie zarezerwować stolik, przechodząc jednym kliknięciem na konkretną stronę internetową.

Plan produktu

Firma rozpoczęła już część tych prac. Tylko niektóre z tych funkcji wykorzystują LLM, ale wszystkie mają na celu „udostępnienie Internetu” – twierdzi firma.

Na początku tego tygodnia wypuściła nową aplikację przeglądarkową na iPhone'a o nazwie Arc Search. Aplikacja posiada funkcję „Przeglądaj dla mnie”, która odczytuje co najmniej sześć linków związanych z danym tematem i tworzy nową stronę internetową ze zdjęciami i filmami podczas podsumowania informacji.

Kredyty obrazkowe: Zrzut ekranu wykonany przez TechCrunch

Dzisiaj startup uruchamia funkcję o nazwie „Instant Links”, która przeniesie Cię bezpośrednio do linku zamiast wyświetlać wyniki z wyszukiwarki. Na przykład, jeśli wyszukasz „zwiastun Gladiatora 2”, nowa funkcja przeniesie Cię bezpośrednio do zwiastuna w serwisie YouTube. Działa to również w przypadku folderów, więc jeśli wyszukasz hasło na przykład „folder recenzji Apple Vision Pro”, zostanie utworzony folder zawierający recenzje Vision Pro z różnych publikacji.

READ  Ubisoft wyłącza usługi online dla 90 nieaktualnych gier

Jeszcze w tym miesiącu firma wprowadzi funkcję Live Folder. Będą działać podobnie jak foldery, ale te foldery zostaną automatycznie zaktualizowane po wystąpieniu zdarzenia, takiego jak nowy wpis na blogu. W filmie Miller pokazuje również, że można aktualizować filtry folderów. Przykładami mogą być nowy artykuł na dany temat lub ktoś, kto wspomniał o Tobie w liniowym narzędziu do śledzenia problemów. Wygląda na połączenie czytania kanałów RSS i aktualizacji strony, ale nie wiemy, czy umożliwia śledzenie zmian na stronie.

Łuk fabularny

Przeglądarki zazwyczaj zarabiają pieniądze, zawierając umowy ze swoimi wyszukiwarkami Stosy reklamlub w niektórych przypadkach oferują subskrypcje. Producent przeglądarek twierdzi, że Chrome i inne przeglądarki są w stanie wygenerować więcej wyszukiwań, co przełoży się na większy napływ pieniędzy z reklam. Chce więc wyeliminować pośredników i dostarczyć wyniki bezpośrednio do Ciebie.

Arc Browser chce zmienić sposób, w jaki przeglądamy Internet i szybko uzyskiwać wyniki. Próbuje także wykorzystać agentów AI w inny sposób, nie umieszczając ich na pasku bocznym do pisania postów. W październiku 2023 roku firma udostępniła nowe funkcje AI, w tym zmianę nazw pobranych kart i plików oraz wyświetlanie podsumowania podglądu łącza.

Z drugiej strony, w miarę jak agenci wykorzystujący sztuczną inteligencję stają się coraz bardziej widoczni w Internecie, pojawiają się pytania o to, w jaki sposób zwrócić wartość wydawcom i blogom, które pobierają i podsumowują ich treści.

ostatni rok, w filmieFirma oświadczyła, że ​​nigdy nie będzie sprzedawać danych użytkowników stronom trzecim za pieniądze. Ale zbada metody takie jak Arc for Teams. Ale jeszcze niczego nie ogłosiła.

Należy również przeprowadzić dyskusję na temat tego, w jaki sposób sztuczna inteligencja wybiera „najlepsze” wyniki. W przypadku różnych osób preferencje mogą być inne, a wynik może nie być dla nich najlepszy.

READ  Google testuje wersję beta nowego Pixel Call Screen, prawdopodobnie z AI

Wraz ze wzrostem popularności programów LLM start-upy takie jak OpenAI i Perplexity namawiają ludzi, aby uzyskiwali odpowiedzi na swoich platformach. Gracze zajmujący się wyszukiwarkami, tacy jak Google, Microsoft i DuckDuckGo, również przerzucili się na wyszukiwanie oparte na sztucznej inteligencji. Dlatego Arc uważa, że ​​nadszedł czas, aby wprowadzić nowy sposób wyszukiwania w przeglądarce internetowej.