15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Apple debiutuje w systemie iOS 18 z konfigurowalnym ekranem głównym oraz aktualizacjami do systemów macOS i watchOS

Apple debiutuje w systemie iOS 18 z konfigurowalnym ekranem głównym oraz aktualizacjami do systemów macOS i watchOS

Firma Apple (AAPL) zaprezentowała szereg aktualizacji oprogramowania dla swoich najpopularniejszych produktów, w tym iOS – systemu operacyjnego obsługującego iPhone’a, iPadOS, watchOS, macOS i nie tylko. Aktualizacje wprowadzają szereg zmian w urządzeniach Apple, od ulepszonej aplikacji Zdjęcia na iPhone’a po nową aplikację Vitals na Apple Watch.

Funkcje te pojawiają się również w momencie, gdy firma wdraża strategię sztucznej inteligencji w swoich różnych produktach i usługach. Firma ogłosiła nową platformę generatywnej sztucznej inteligencji firmy Apple Intelligence, wraz z ulepszoną wersją Siri i dostępem do GPT-4o OpenAI dla produktów iPhone, iPad i Mac. Więcej na ten temat tutaj.

Oto największe aktualizacje, które pojawią się na urządzeniach Apple jeszcze w tym roku.

Najnowsza wersja systemu iOS, nazwana iOS 18, będzie zawierała nowy, konfigurowalny ekran główny dla iPhone’a, który umożliwia zmianę układu ikon według własnego uznania, dzięki czemu nie trzeba już trzymać ich w ścisłej siatce, jak to miało miejsce wcześniej, od czasu Pojawił się iPhone. Po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 2007 roku. Możesz także zmienić kolor ikon swoich aplikacji, aby nadać im niestandardowy wygląd.

Centrum sterowania również otrzymuje znaczne ulepszenia, umożliwiając dodawanie i ponowne konfigurowanie skrótów do aplikacji dla aplikacji innych firm. Jeśli chodzi o prywatność, Apple ogłosił nową funkcję o nazwie Zablokuj aplikację, która wymaga od użytkowników używania Face ID do otwierania i uzyskiwania dostępu do niektórych aplikacji. Nowa opcja ukrytego folderu pozwoli Ci także ukryć niektóre aplikacje na iPhonie.

Tymczasem aplikacja Wiadomości będzie teraz umożliwiać planowanie wiadomości tekstowych i efektów tekstowych, takich jak animowane słowa i emoji wyświetlane na ekranie. Aplikacja Mail będzie miała nowy wygląd z etykietami na urządzeniu, które będą dzielić wiadomości na sekcje, takie jak najważniejsze e-maile, promocje lub aktualizacje z innych notatek.

READ  Epic przekazuje dwa tygodnie wpływów z Fortnite na pomoc dla Ukrainy

Firma Apple wreszcie wprowadziła usługi Rich Communication Services (RCS) do swojej aplikacji Wiadomości. Dzięki tej funkcji użytkownicy iPhone’a będą mogli wysyłać wysokiej jakości zaszyfrowane zdjęcia, filmy i SMS-y do użytkowników Androida. Jednak nadal będziesz musiał radzić sobie z nieprzyjemnymi zielonymi bąbelkami czatu.

Dyrektor generalny Apple Tim Cook uczestniczy w dorocznej konferencji programistów w siedzibie firmy w Cupertino w Kalifornii, USA, 10 czerwca 2024 r. REUTERS/Carlos Barria

Dyrektor generalny Apple Tim Cook uczestniczy w dorocznej konferencji programistów w siedzibie firmy w Cupertino w Kalifornii, USA, 10 czerwca 2024 r. (Reuters/Carlos Barria) (Reuters/Reuters)

Aplikacja Apple Wallet będzie teraz zawierać funkcję Tap for Cash, która umożliwi szybkie zapłacenie znajomemu za pomocą Apple Cash poprzez zbliżenie swoich telefonów do siebie.

Tryb gry pojawi się także na iPhonie. W tym trybie Twój iPhone automatycznie ograniczy aktywność w tle, aby gry działały płynnie i bez opóźnień.

Aplikacja Zdjęcia na iOS 18 otrzymuje dużą aktualizację, która umieszcza siatkę zdjęć całej biblioteki na górze ekranu i przycisk filtru, który pozwala organizować zdjęcia. Możesz także przeglądać zdjęcia w sekcji Ludzie i zwierzęta, która pozwala przeglądać kolekcje zdjęć konkretnych osób, a także zwierząt domowych.

iPadOS 18 firmy Apple jest wyposażony w wiele takich samych funkcji, jak iOS 18, w tym nową aplikację Zdjęcia i konfigurowalny ekran główny. W oprogramowaniu pojawią się także nowe aktualizacje funkcji takich jak SharePlay, która pozwala przejąć kontrolę nad iPadem innego użytkownika, aby ułatwić mu nawigację i dostosowywanie ustawień. Firma pracuje również nad udostępnieniem aplikacji kalkulatora na iPada, czego brakowało od jakiegoś czasu. Aplikacja będzie zawierać funkcję notatek matematycznych, która umożliwi pisanie równań matematycznych na ekranie za pomocą Apple Pencil, a iPad natychmiast je rozwiąże.

Firma Apple ogłosiła także VisionOS 2, drugą wersję systemu operacyjnego obsługującego zestaw słuchawkowy Vision Pro. Firma twierdzi, że aplikacja do zdjęć na urządzeniu AR/VR umożliwi teraz konwersję tradycyjnych ujęć 2D na obrazy 3D przy użyciu uczenia maszynowego, dzięki czemu będziesz mógł oglądać swoje zdjęcia z różnych perspektyw.

READ  Starfield zbliża się do mety, gdy Phil Spencer i Pete Hines zauważyli rozgrywkę w usłudze Xbox Live

Pojawiły się także nowe sposoby poruszania się po systemie operacyjnym, takie jak podniesienie otwartej dłoni w celu wyświetlenia ekranu głównego. Mac Virtual Display, który umożliwia wyświetlanie lustrzanego obrazu ekranu komputera Mac na Vision Pro, również otrzyma aktualizację umożliwiającą tworzenie większych wirtualnych wyświetlaczy, a Apple twierdzi, że dodaje obsługę pociągów, umożliwiającą korzystanie z Vision Pro w podróży, podczas jazdy po szynach. Ta funkcja ma na celu zapobieganie dziwnemu przesuwaniu się ekranu podczas podróży. Podobna opcja dotyczy lotów.

Apple twierdzi, że Vision Pro będzie dostępny także w większej liczbie krajów, w tym w Chinach, Japonii i Singapurze w czerwcu, a w lipcu w krajach europejskich.

Ze swojej strony system watchOS 11 firmy Apple oferuje nowy tryb treningowy, który może sprawdzić, jak treningi wpływają na organizm w miarę upływu czasu. Zegarek użyje algorytmu, aby oszacować, jak ciężko trenujesz. Będziesz wtedy mógł ocenić swój poziom wysiłku w skali od 1 do 10. Apple Watch wykorzysta te dane, aby pomóc Ci zrozumieć, w jakim stopniu trening pomaga Ci poprawiać się z biegiem czasu.

Na szczęście możesz także wstrzymywać pierścienie treningowe, dzięki czemu możesz poinformować Apple Watch, czy bierzesz dzień wolny od ćwiczeń lub czy doznałeś kontuzji uniemożliwiającej ćwiczenia.

Nowa aplikacja Vitals na zegarek umożliwi Ci głębszy wgląd w ogólny stan zdrowia i poinformuje Cię, kiedy tętno, temperatura i sen odbiegają od normalnych zakresów.

MacOS Sequoia, na którym działają komputery Mac i MacBook, oferuje wiele funkcji dostępnych w systemach iOS 18 i iPadOS 18, w tym notatki matematyczne w aplikacji Kalkulator i bardziej wyrazisty tekst w Wiadomościach, a także nową funkcję iPhone Mirroring, która umożliwia bezprzewodowy dostęp i kontrolę. . Na iPhonie z komputera Mac.

Będziesz także mógł przenosić aplikacje po ekranie, umieszczając je w różnych ćwiartkach, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń wystawową. Tymczasem Safari umożliwia podsumowywanie artykułów i usuwanie elementów rozpraszających uwagę na stronach internetowych, co z pewnością będzie miało wpływ na reklamodawców internetowych.

READ  AMD przedstawia chipsety X670 Extreme, X670 i B650 do płyt głównych AM5 pierwszej generacji

Apple wprowadza także nową wersję swojego pakietu gier, aby udostępnić więcej gier opartych na systemie Windows na komputerach Mac i MacBookach. Firma od lat zagłębia się w przestrzeń gier i wydaje się, że przynosi to efekty, w miarę jak coraz więcej programistów zaczyna wydawać tytuły na systemy firmy. Przykład: firma Ubisoft ogłosiła, że ​​jej najnowszy tytuł, „Assassin’s Creed”, będzie dostępny jeszcze w tym roku na komputery Mac i iPhone.

Apple zazwyczaj udostępnia najnowsze aktualizacje oprogramowania jesienią, wraz z uruchomieniem systemu iOS wraz z iPhonem. Możesz spodziewać się, że iPadOS, VisionOS, watchOS i macOS pojawią się mniej więcej w tym samym czasie.

Zapisz się do biuletynu Yahoo Finance Tech.Zapisz się do biuletynu Yahoo Finance Tech.

Zapisz się do biuletynu Yahoo Finance Tech. (Finanse yahoo)

Wyślij e-mail do Daniela Howleya na adres [email protected]. Śledź go na Twitterze pod adresem @Daniel Holly.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z najnowszymi wiadomościami technologicznymi, które będą miały wpływ na giełdę.

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance