15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Aplikacja Reddit tutaj: Apollo, Sync i BaconReader zgasły

Aplikacja Reddit tutaj: Apollo, Sync i BaconReader zgasły

Po miesiącu oburzenia, protestów i niepokojów ze strony społeczności Reddit w końcu zmienił przełącznik, aby zamknąć niektóre aplikacje innych firm.

Apollo, aplikacja na iOS, która stała się punktem zbornym dla ostatnich protestów przeciwko zbliżającym się cenom API Reddita, nie przesyła już żadnych treści z platformy. Kiedy je otwieram, widzę tylko obracające się koło. Deweloper Christian Selig zapewnił mnie, że to Reddit wyłączył rzeczy, a nie on: „Miło było mieć czas”, powiedział w e-mailu do krawędź.

BaconReader, inna popularna aplikacja, zwraca mi komunikat o błędzie: „Żądanie nie powiodło się: błąd klienta (429)”. Po kliknięciu łącza „Kliknij, aby odświeżyć” pojawia się ten sam komunikat o błędzie.

Sync, aplikacja na Androida, również przestała działać, wyświetlając ten komunikat: „Błąd ładowania strony: 401”. Znaleźliśmy również tweeta, który się pojawia błąd I Lemmy komentuje brak miejsc pracy W czwartej aplikacji reddit jest zabawny (RIF), ale w momencie, gdy opublikowaliśmy ten artykuł, jeden krawędź Pracownik może nadal przeglądać treści w aplikacji, gdy nie jest zalogowany. Nie mógł jednak zalogować się na swoje konto.

Użytkownicy byli tak wściekli na sposób, w jaki firma traktuje Seliga i twórców innych popularnych aplikacji innych firm, że zorganizowali protesty, próbując skłonić Reddita do wycofania się. Ale pomimo zaciemnienia ponad 8 000 społeczności, Reddit utknął w miejscu, a teraz niektóre aplikacje są oficjalnie zaciemnione. (Nie każda aplikacja zostanie zamknięta: Narwhal, Relay i Now będą nadal dostępne, chociaż ostatecznie staną się dostępne tylko w ramach subskrypcji).

Sięgnął po komentarz, rzecznik Reddit Tim Rathschmidt odniósł się do firmy Arkusz informacyjny dotyczący ich zmian w interfejsie APIktóry został właśnie zaktualizowany w piątek, a także post z oficjalnego Reddita w piątek wieczorem, potwierdzający nowe limity stawek API Wkrótce zostanie wprowadzony w życie. (Zgodnie z arkuszem informacyjnym pułapy cenowe miały wejść w życie 1 lipca. Nie jestem pewien, w jakiej strefie czasowej Reddit to mierzył, ale jeśli opieramy się na strefach czasowych w USA, oznacza to, że Reddit postanowił wyegzekwować granice na kilka godzin przed czasem, o którym powiedziała, że ​​to zrobi.)

READ  PS5 kexploit: aktualizacja Prosper0gdb (debuggera) + wyrzutnik SELF od Sleirsgoevy, aktualizacja Blockera od 68Logic

W tym tygodniu zapytałem Seliga, czy planuje nadal korzystać z Reddita po zamknięciu Apollo. – Szczerze mówiąc, nie jestem pewien – powiedział. „Zdecydowanie często go używam”.