15 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Angela Alvarez, lat 95, zdobyła tytuł najlepszej nowej latynoskiej artystki w historycznym remisie

Angela Alvarez, lat 95, zdobyła tytuł najlepszej nowej latynoskiej artystki w historycznym remisieCNN

Angelę Alvarez W czwartek przeszedł do historii Latin Grammy, zdobywając tytuł Najlepszego Nowego Artysty w wieku 95 lat.

Piosenkarka zrównała się w tej kategorii z muzykiem i autorką tekstów Silvaną Estradą, ale już ustanowiła rekord imprezy, będąc nominowanym jako najstarszy muzyk, który kiedykolwiek był nominowany w tej kategorii.

„Chcę zadedykować tę nagrodę Bogu i mojemu ukochanemu krajowi, Kubie, którego nigdy nie zapomnę” – powiedziała Alvarez, odbierając nagrodę na scenie podczas Latin Grammys w Las Vegas.

Urodzona na Kubie pasja do muzyki zaczęła się w jej młodości. Jej ojciec zniechęcił ją do kontynuowania kariery muzycznej, ale znalazła radość w występach dla swojej rodziny. Matka czworga dzieci, babcia dziewięciorga dzieci i prababka 15-latki wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych w latach 60. według Billboardu.

Przez lata śpiewała swojej rodzinie o swoim życiu i stworzyła kolekcję piosenek, które skomponowała. Dzięki zachęcie i wsparciu wnuka ostatecznie nagrała i wydała kompilację swoich piosenek w 2021 roku.

Jej nominacja do Latin Grammy była dla niej zaskoczeniem, Alvarezie dla CNN en Español w zeszłym miesiącu.

„Czułam się bardzo dumna, że ​​mogę opowiedzieć swoją historię, dotknąć ludzi, którzy mogli przejść przez to samo lub więcej niż ja. Są ludzie, którzy się poddają, ale ja się nie poddałam” – powiedziała.

Alvarez zakończyła swoje czwartkowe przemówienie inspirującymi słowami.

Alvarez powiedział: „Dla tych, którzy nie spełnili swojego marzenia, jakkolwiek ciężkie jest życie, zawsze istnieje wyjście, a z wiarą i miłością możesz to urzeczywistnić, obiecuję”. „Nie jest za późno.”

READ  Whoopi Goldberg przyznaje, że „cieszy się, że żyje”, świętując swoje 68. urodziny w The View po serii „trudnych” problemów zdrowotnych