30 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Firma macierzysta Ticketmaster podobno stoi w obliczu dochodzenia Departamentu Sprawiedliwości

Firma macierzysta Ticketmaster podobno stoi w obliczu dochodzenia Departamentu Sprawiedliwości

Osoba zaznajomiona ze sprawą powiedziała, że ​​pracownicy Departamentu Sprawiedliwości zapytali, czy Live Nation przestrzega umowy w ramach nowego dochodzenia. Urzędnicy agencji coraz bardziej obawiali się takich ugód, wierząc, że najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów antymonopolowych są zmiany w strukturze firmy.


Co bierzemy pod uwagę przed skorzystaniem z anonimowych źródeł. Czy znasz źródła informacji? Jaki jest ich motyw, żeby nam powiedzieć? Czy sprawdził się w przeszłości? Czy możemy potwierdzić informacje? Nawet jeśli odpowiada na te pytania, The Times korzysta z anonimowych źródeł w ostateczności. Reporter i co najmniej jeden redaktor znają tożsamość źródła.

Katastrofa z biletami na koncerty pani Swift w tym tygodniu zaostrzyła skargi w przemyśle muzycznym iw Waszyngtonie, że siła Live Nation ogranicza konkurencję i szkodzi konsumentom. Ale był to również przykład nadzwyczajnego popytu na wysoce pożądany towar przy ograniczonej podaży.

Problemy zaczęły się we wtorek, kiedy system Verified Fan firmy Ticketmaster, który ma na celu wyeliminowanie botów i profesjonalnych skalperów z tego procesu, zaczął rozsyłać kody dostępu do fanów zainteresowanych zakupem biletów na trasę Ms. Swift’s Eras, która ma się rozpocząć w marcu.

Według wpisu na blogu Ticketmaster, który został opublikowany w czwartek, ale usunięty w ciągu kilku godzin, 3,5 miliona fanów zapisało się na program. Firma „zaprosiła” do przedsprzedaży 1,5 mln tych klientów wysyłając im kody, a pozostałe 2 mln trafiło na listę oczekujących.

Tego dnia Ticketmaster otrzymał 3,5 miliarda żądań systemowych, co spowodowało awarię jego aplikacji dla wielu użytkowników; Niektórzy, którzy byli w trakcie kupowania biletów za pomocą swoich kodów, nie mogli sfinalizować transakcji. Według Ticketmaster, tylko we wtorek sprzedano dwa miliony biletów. W środę odbyła się kolejna zapowiedź dla posiadaczy kart Capital One.

Jednak w czwartkowe popołudnie Ticketmaster odwołał swoje plany sprzedaży ogólnych biletów w piątek, kiedy normalnie wyprzedałby wszystkie bilety pozostałe po przedsprzedaży. Nie było jasne, ile biletów zostało już sprzedanych na trasę koncertową pani Swift i ile, jeśli w ogóle, zostało.

READ  Gwyneth Paltrow chce, żeby wszyscy przestali na nią „krzyczeć” z powodu zaprzestania grania w Pepper Potts: „Idź i zadzwoń do Marvela”

W piątek, w swoich pierwszych komentarzach na temat porażki biletowej, pani Swift opublikowała oświadczenie w mediach społecznościowych, mówiąc, że przygląda się sytuacji, aby zobaczyć, jak można ją poprawić. Ale wyraziła również swoje rozczarowanie Ticketmasterem.

Pani Swift napisała: „Nie będę nikogo usprawiedliwiać, ponieważ wielokrotnie pytaliśmy ich, czy mogą obsłużyć tego rodzaju prośbę, i upewniliśmy się, że mogą”.

David McCabe pracuje w Waszyngtonie, a Ben Cesario w Nowym Jorku.