23 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Amerykanie są wyczerpani finansowo

Amerykanie są wyczerpani finansowo

Recesja to bardzo realna możliwość.

Jak na przykład Rezerwa Federalna Silnie podnieś stawki, aby zwalczyć uporczywość inflacjaTwarde stanowisko może mieć swoją cenę. Już teraz spadające rynki akcji zniszczyły ponad 9 bilionów dolarów W bogactwie amerykańskich rodzin.

Przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell Ostrzegł też przed zbliżającymi się działaniami banku centralnego w walce z podwyżkami cen Może spowodować „trochę bólu” w przyszłości.

Jednak 31% Amerykanów stwierdziło, że nie są przygotowani na spowolnienie gospodarcze i nie robią nic, aby lepiej się do niego przygotować, jak wynika z niedawnego raportu. Raport Bankrate.com.

Więcej modelu finansów osobistych:
Inflacja i wyższe stawki „niebezpieczna kombinacja”
Jak uporczywie wysoka inflacja może wpłynąć na Twój przedział podatkowy
Te kroki mogą pomóc w rozwiązaniu stresującego zadłużenia karty kredytowej

„Zmęczenie recesją, zmęczenie recesją – jakkolwiek chcesz to nazwać, wciąż nadchodzą ciosy w bezpieczeństwo finansowe Amerykanów, najpierw z niszczycielską pandemią koronawirusa, a następnie przez 40-letnią wysoką inflację, a teraz zwiększone ryzyko kolejnej deflacji” Bankrate analityk powiedział.com Sarah Foster.

„Posiadanie ponad dwóch lat motywacji do przygotowania się na trudne czasy gospodarcze może bez wątpienia wydawać się przytłaczające” – powiedziała.

„To nie jest wina ludzi, ale jest to odpowiedź na ogromną presję wywieraną na nich” – dodał Jeffrey Galak, profesor marketingu na Carnegie Mellon University i ekspert od zachowań konsumenckich.

„Ludzie spędzili dwa i pół roku zarządzając globalną pandemią, niepewną przyszłością finansową, zawirowaniami politycznymi i rosnącą inflacją” – powiedział. „W pewnym momencie ludziom zabraknie woli dalszego dokonywania dobrych wyborów na przyszłość”.

W podziale na pokolenia młodsi dorośli, czyli pokolenie X, są bardziej narażeni na „stres stagnacyjny” w porównaniu z pokoleniem milenijnym, pokoleniem Xer i wyżu demograficznego.

Są także grupą, która ma tendencję do mówienia, że ​​pandemia skróciła ich lata, w których się kształtowały, powiedział Foster i są obrażeni krótkotrwałym „gorącym latem”.

READ  Kontrakty terminowe Dow Jones: rajd na giełdzie wciąż musi się odbyć

„Zmęczenie recesją jest wstydliwym kuzynem wydatków odwetowych” – powiedziała. „Amerykanie są pozbawieni wielu czynności, które dają im szczęście. To rodzaj finansowej obojętności”.

Zmęczenie recesją jest wstydliwym kuzynem wydatków odwetowych.

Sarah Foster

Analityk Bankowy

Nawet jeśli gospodarka wyjdzie z recesji, konsumenci już zmagają się z ekstremalnie wysokimi cenami i prawie połowa Amerykanów twierdzi, że coraz bardziej się zadłużają.

W przypadku utraty miejsc pracy skutki będą szeroko odczuwalne, chociaż każde gospodarstwo domowe doświadczy regresji w różnym stopniu, w zależności od dochodów, oszczędności i statusu finansowego.

Mimo to jest ich wiele Metody przygotowania które według Fostera są uniwersalne.

Jak przygotowujesz się do recesji?

  1. Uprość swoje wydatki. Spójrz na swój budżet, aby zobaczyć, na co wydajesz pieniądze i czy można zaoszczędzić kilka dodatkowych dolarów tygodniowo Umieść go na koncie oszczędnościowym. „Każda niewielka ilość pomaga, zwłaszcza gdy stopy oszczędności wciąż rosną” – powiedział Foster.
  2. Ukryj dodatkową gotówkę w zabawnym pudełku. Recesja lub strach przed nimi, powiedział Foster, mogą mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie psychiczne, zwłaszcza jeśli odetniesz się od działań, które wiążą się z wydawaniem pieniędzy. „Pudełko zabawy może pomóc ci wybrać to, co najbardziej cię ekscytuje, bez całkowitego pozbawiania się siebie”.
  3. Wyeliminuj impulsywne zakupy. Nawet jeśli coraz więcej Amerykanów twierdzi, że jest zbyt zestresowanych, wydaje więcej na zakupy pod wpływem impulsu. Kupujący wydają średnio 314 USD miesięcznie na automatyczne zakupy, w porównaniu z 276 USD w 2021 r. Znalazłem ostatnią ankietę. Foster radził pomyśleć o tych wydatkach, zwłaszcza jeśli chodzi o drogie przedmioty, aby spróbować pozbyć się pośpiechu.
  4. Rozważ zmianę pracy. Foster powiedział, że podczas gdy gospodarka zwalnia, rynek pracy pozostaje silny i wielu pracowników może to wykorzystać na swoją korzyść. Typowy pracownik, który zmienił pracę między kwietniem 2021 a marcem 2022 Zarobki wzrosły o 10%Pew Research Center stwierdził, po uwzględnieniu inflacji. Siła przetargowa pracowników może być fajna, ale pozostaje silna – na razie.
  5. Pozostań zainwestowany. Podczas gdy niedawny spadek na rynku może zniechęcić obecnych lub potencjalnych inwestorów, „akcje są znacznie zdyskontowane w porównaniu z rekordowymi wartościami z zeszłego roku”, powiedział Foster, „co oznacza, że ​​bessa może być dobrą okazją do skupienia się na długoterminowych celach inwestycyjnych .”
  6. Poszukaj dodatkowych źródeł dochodu. Mogą istnieć sposoby inwestowania w swoje obecne hobby i zainteresowania, aby pokryć wyższe koszty utrzymania lub zaoszczędzić dodatkowe pieniądze. Najbardziej dochodowy biznes poboczny Można to zrobić w domu, na przykład pisać CV lub transkrypcję audio. W przeciwnym razie rozważ sprzedaż niechcianych ubrań lub artykułów gospodarstwa domowego, aby uwolnić trochę gotówki.
  7. Zmień sposób myślenia. Zamiast skupiać się na tym, czego nie powinieneś kupować, Foster zaleca zastanowienie się nad swoimi długoterminowymi celami i sposobem, w jaki Twoje pieniądze mogą pomóc Ci je osiągnąć. „Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest zakup domu, czy wcześniejsza emerytura, upewnij się, że dopasowujesz ten cel do swoich indywidualnych nawyków związanych z wydatkami” – powiedziała.

Subskrybuj CNBC na YouTube.