22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Amazon planuje zwolnić 10 000 pracowników w miarę narastania strat: raport

Amazon planuje zwolnić 10 000 pracowników w miarę narastania strat: raport

Nowe Delhi:

Według raportów Amazon planuje zwolnić tysiące pracowników i wdrożyć środki cięcia kosztów, ponieważ ostatnie kilka kwartałów było nierentowne. Według raportów firma może zwolnić do 10 000 pracowników począwszy od tego tygodnia The New York Times.

Jeśli łączna liczba zwolnień utrzyma się na poziomie około 10 000, będzie to największa redukcja w historii Amazona. Stanowiłoby to mniej niż 1 procent siły roboczej w firmie, która zatrudnia ponad 1,6 miliona osób na całym świecie.

The New York Times poinformował, powołując się na anonimowe źródła, że ​​zwolnienia będą dotyczyły grupy sprzętowej, w tym grupy odpowiedzialnej za asystenta głosowego Alexa, a także działów handlu detalicznego i zasobów ludzkich.

Amazon po wielomiesięcznym przeglądzie ostrzegł pracowników w niektórych nierentownych jednostkach, aby szukali innych możliwości w firmie, — poinformował Wall Street Journal.

Raport pojawia się zaledwie kilka tygodni po tym, jak gigant e-commerce ostrzegł przed spowolnieniem wzrostu w pracowitym okresie świątecznym, kiedy generował szczytową sprzedaż. Amazon powiedział, że dzieje się tak, ponieważ konsumenci i firmy mają mniej pieniędzy do wydania z powodu wyższych cen.

Największy na świecie sprzedawca internetowy spędził większość tego roku, dostosowując się do gwałtownego spowolnienia wzrostu handlu elektronicznego, ponieważ kupujący wrócili do nawyków sprzed pandemii. Amazon przełożył otwarcia magazynów i zamroził zatrudnienie w grupie detalicznej.

Dyrektor generalny Amazon, Andy Jassy, ​​zobowiązał się do usprawnienia operacji w obliczu spowolnienia wzrostu sprzedaży i niepewności gospodarczej.

Oddział Alexa od dawna podlega redukcjom, ponieważ urządzenia aktywowane głosem grupy nie stały się jeszcze obowiązkowymi produktami i często lądują w szafkach konsumentów.

Po doświadczeniu „najbardziej dochodowej ery w historii” w latach pandemii COVID-19, w których nastąpił gwałtowny wzrost wydatków konsumentów online, „wzrost Amazona zwolnił do najniższego poziomu od dwóch dekad, gdy pandemia zrewolucjonizowała”. Raport powiedział.

READ  Meta ukarała grzywną w wysokości 1,3 miliarda dolarów za naruszenie unijnych zasad ochrony danych

Amazon jest najnowszy Firma technologiczna do wykonywania głębokich cięć Do swojej bazy pracowników, aby przygotować się na potencjalne spowolnienie gospodarcze.

W zeszłym tygodniu Twitter zwolnił prawie 50% siły roboczej po tym, jak został sprzedany Elonowi Muskowi. Firma macierzysta Facebooka Meta zwolniła również 11 000 pracowników.

Polecane wideo dnia

Policja w Delhi aresztuje mężczyznę, który zabił żywego partnera, pociął jego ciało na 35 kawałków