22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Aktualizacje na żywo: co najmniej 151 zabitych w halloweenowej ścisku Itaewon

Aktualizacje na żywo: co najmniej 151 zabitych w halloweenowej ścisku Itaewon

Ponieważ śledczy nadal układają dokładny łańcuch wydarzeń, które doprowadziły do ​​śmierci co najmniej 151 osób w ciągu Widoczny wzrost tłumu Ekspert zasugerował, że w sobotni wieczór w dzielnicy Itaewon w Seulu nie było „momentu rozpoczęcia”.

Według miejscowego komendanta straży pożarnej dziesiątki tysięcy ludzi wyszło na ulice stolicy Korei Południowej, aby świętować Halloween, gdy doszło do incydentu, a wielu z nich przybyło do nocnego życia Itaewon – obszaru, z którego oba przypadki są znane. wibrujący życie nocne A także wąskie uliczki i zaułki.

Naoczni świadkowie twierdzą, że wąskie uliczki i zaułki stają się zatłoczone ludźmi zbierającymi się na zewnątrz barów, pubów i restauracji.

W pewnym momencie wydawało się, że wielu próbowało uciec z tego obszaru — chociaż urzędnicy stwierdzili, że na miejscu nie było wycieku gazu ani pożarów, gdy otrzymali pierwsze telefony alarmowe dotyczące ludzi „pochowanych” w tłumie o 22:24.

Juliette Kayem, ekspert ds. zarządzania katastrofami i analityk ds. bezpieczeństwa narodowego w CNN, powiedziała, że ​​gęstość miasta mogła odegrać rolę w tragedii.

W panice Kayyem powiedział, że połączenie wąskich uliczek i zatkanych uliczek „z pewnością byłoby śmiertelne”, a ponieważ ludzie w Seulu są tak przyzwyczajeni do tłumów, mogli nie zauważyć niebezpieczeństwa.

„Ludzie w Seulu są tak przyzwyczajeni do przebywania w zatłoczonych miejscach, że możliwe, że nie przeszkadzały im zatłoczone ulice”.

Powiedziała, że ​​panika jest często czynnikiem w takich tragediach i że „kiedy panika się pojawia i nie masz dokąd pójść, prawdopodobnie zostaniesz zmiażdżony”.

Dodała jednak, że kiedy pojawiają się takie paniki, „często nie ma chwili wyzwolenia”.

Powiedziała jednak, że chociaż trudno jest ustalić, co mogło spowodować upadek, władze „spodziewały się dużej liczby … przed sobotnią nocą”.

READ  Władimir Putin podda się operacji onkologicznej i przeniesie władzę

„Po stronie władz spoczywa odpowiedzialność za monitorowanie wielkości tłumu w czasie rzeczywistym, aby mogły wyczuć potrzebę wyprowadzenia ludzi” – powiedział Kim.