15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

AKTUALIZACJA NA ŻYWO: Huragan Beryl zmierza w stronę Jamajki, siejąc spustoszenie na Grenadzie

AKTUALIZACJA NA ŻYWO: Huragan Beryl zmierza w stronę Jamajki, siejąc spustoszenie na Grenadzie

Co najmniej trzy osoby zginęły po tym, jak huragan Beryl nawiedził wyspy Carriacou, Petite-Martinique, Grenadę oraz Saint Vincent i Grenadyny – podały władze.

Zgłoszono dwie ofiary śmiertelne w Carriacou i Petite-Martinique, poinformował premier Grenady Deacon Mitchell na wtorkowej konferencji prasowej, cytując Tevina Andrewsa, ministra Carriacou i Petite-Martinique.

Premier Ralph Gonsalves ogłosił w poniedziałek wieczorem, że co najmniej jedna osoba zginęła po uderzeniu huraganu Beryl w wyspę Saint Vincent i Grenadyny.

Skutki huraganu: Mitchell powiedział, że wyspy Carriacou i Petite-Martinique ucierpiały najbardziej na Grenadzie, gdy przeszło przez nie oko huraganu. Premier powiedział, że sytuacja na Grenadzie jest ponura, ponieważ od poniedziałku nie ma prądu.

Mitchell powiedział, że w Carriacou i Petite-Martinique doszło do niemal całkowitego zniszczenia domów, budynków i stacji benzynowych i istnieje „potencjał powszechnej dewastacji”.

Premier powiedział, że ruch w Carriacou i Petite-Martinique jest bardzo ograniczony, a drogi nieprzejezdne z powodu dużej ilości gruzu na ulicach.

Mitchell wyjaśnił, że z powodu zniszczenia stacji benzynowych operatorzy ciężkiego sprzętu nie są w stanie pozyskać paliwa do poruszania się po wyspie oraz usuwania gruzu i dróg.

Premier dodał, że krajowa straż przybrzeżna nie może udać się na wyspy Carriacou i Petite-Martinique ze względu na ostrzeżenie morskie na Grenadzie.

Mitchell powiedział, że specjalny samolot przewiezie komisarza policji Grenady, członków Krajowej Agencji Zarządzania Katastrofami Grenady i zespołu pomocy technicznej do Carriacou i Petite-Martinique. Premier poprosił także o przysłanie z tego rejonu helikopterów.

„Jako naród próbujemy uporać się z rzeczywistością zniszczeń” – powiedział Mitchell.

READ  Wielka Brytania podpisuje umowę o przystąpieniu do bloku handlowego Indo-Pacyfiku o wartości 12 bilionów funtów