19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Aktor Bill Cobbs, gwiazda „Ochroniarza” i „Nocy w muzeum”, zmarł w wieku 90 lat.

Aktor Bill Cobbs, gwiazda „Ochroniarza” i „Nocy w muzeum”, zmarł w wieku 90 lat.

Jego rodzina przekazała w oświadczeniu, że aktor „odszedł spokojnie w swoim domu”.

Aktor Bill Cobbs, znany z ról w filmach Noc w muzeum, Ochroniarz, Air Bud i nie tylko, zmarł, powiedział przedstawiciel Cobbsa w Good Morning America. Miał 90 lat.

„Jesteśmy zasmuceni śmiercią Billa Cobbsa” – stwierdziła jego rodzina w oświadczeniu udostępnionym przez jego przedstawiciela. „We wtorek, 25 czerwca Bill zmarł spokojnie w swoim domu w Kalifornii. Ukochany partner, starszy brat, wujek, zastępczy rodzic, ojciec chrzestny i przyjaciel, Bill niedawno i szczęśliwie obchodził swoje 90. urodziny w otoczeniu swoich najdroższych osób”.

„Jako rodzina pocieszamy się wiedzą, że Bill odnalazł pokój i wieczny odpoczynek u swego Ojca Niebieskiego” – kontynuowano w oświadczeniu jego rodziny. „Prosimy o modlitwę i wsparcie w tym czasie”.

W nekrologu opublikowanym przez jego przedstawicielkę, Susan Zachary z Zachary Company, Cobbs został opisany jako „niezwykle utalentowany aktor i reżyser”.

„Kochał swoje rzemiosło, innych aktorów, swoją rodzinę i przyjaciół i niezwykle hojnie dzielił swój czas, energię i wsparcie wschodzących talentów” – czytamy w nekrologu firmy Zachary’ego. „Dla wielu był szanowaną ikoną – i zasłużył na to”.

Cobbs zaczął grać w wieku 36 lat. Jak wynika z nekrologu, zanim zaczął działać, służył w Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych, pracował w IBM i sprzedawał samochody.

Jego pierwszą profesjonalną rolą aktorską była sztuka „Ride a Black Horse” wystawiana przez Negro Ensemble Company. Nadal występował w małych produkcjach teatralnych, zanim dostał swoją pierwszą rolę telewizyjną w „Zupa jarzynowa”, serialu telewizyjnym edukacyjnym w Nowym Jorku.

READ  Źródła podały, że legendarny zapaśnik WWE Ric „The Nature Boy” Flair po raz ostatni pojawi się na ringu w lipcu.

Od tego czasu kariera aktorska Cobbsa nabrała tempa, dzięki licznym rolom telewizyjnym i filmowym. Jego życiorys będzie zawierał ponad 100 filmów fabularnych i programów telewizyjnych.

Do jego licznych ról być może najbardziej godnymi uwagi filmami należą: „Ochroniarz” z 1992 r., w którym zagrał Devaneya i współpracował z Kevinem Costnerem i Whitney Houston, film Disneya „Air Bud” z 1997 r. i „Noc w muzeum”. 1997, 2006 oraz „Oz Wielki i Potężny” w 2013 r.

Ma także na koncie liczne role w serialach telewizyjnych, w tym „The Michael Richards Show”, „Agents of SHIELD”, „The Carmichael Show” i „Rodzina Soprano”.

Gościnna rola pana Hendricksona w filmie „Dino Dana: The Movie” przyniosła mu nagrodę Cobbs Daytime Emmy za wybitną ograniczoną kreację w programie dziennym.

Jako reżyser Cobbs wyreżyserował Spotkanie, opowieść o Martinie Lutherze Kingu Jr. i Malcolmie X.

Aktor, scenarzysta i reżyser Bachir Sylvain, który współpracował z Cobbsem nad projektem, powiedział w oświadczeniu: „Był dla mnie kimś więcej niż tylko mentorem, więcej niż mentorem, więcej niż przyjacielem. Został drugim ojcem, który mnie prowadził przez etapy mojego życia.” „Złożoność życia”.

Niektóre z ostatnich ról aktorskich Cobbsa to programy telewizyjne z 2024 r. „Diarra from Detroit” i „BMF”.