29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje w USA rosną, co daje indeksowi S&P 500 najlepszy miesiąc od 2020 roku

Akcje w USA rosną, co daje indeksowi S&P 500 najlepszy miesiąc od 2020 roku

Główne indeksy giełdowe wzrosły w piątek, kończąc swój najlepszy miesiąc od 2020 roku, aby odrobić część strat ze słabej pierwszej połowy.

Indeks S&P 500 wzrósł w lipcu o 9,1%, podczas gdy indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 6,7%, co jest najsilniejszym miesięcznym wskaźnikiem dla każdego indeksu od listopada 2020 r. Waga ciężka Nasdaq Composite wzrosła o 12% w najlepszym miesiącu od kwietnia 2020 r.

Inwestorzy oswoili się w ostatnich dniach z tą ideą spowolnienie wzrostu gospodarczego Fed może zachęcać Podnosić ceny w wolniejszym tempie. Zachęciły ich także pozytywne sygnały w trakcie sezonu wyników, gdy oczekiwania co do kwartalnego wzrostu wyników wzrosły w ciągu ostatniego miesiąca.

Ale zarządzający pieniędzmi i stratedzy również debatują, czy akcje mogą utrzymać ostatnie wzrosty w obliczu Dalsze zacieśnianie polityki pieniężnej I niepokojące sygnały dotyczące gospodarki. Wielu jest sceptycznych.

„Wydaje się, że rynek przedwcześnie ogłosił zwycięstwo nad inflacją”, powiedział Samir Samana, starszy analityk rynku globalnego w Wells Fargo Investment Institute. „To dość dalekie od tego, co Fed i prezydent Powell określili w tym tygodniu”.

Piątkowy indeks S&P 500 wzrósł o 57,86 punktu, czyli 1,4%, do 4 130,29. Dow Industries dodał 315,50 punktów, czyli 1%, do 32 845,13. Indeks Nasdaq Composite wzrósł o 228,09 punktów, czyli 1,9%, do 12 390,69. Wszystkie trzy wskaźniki zakończyły tydzień wzrostami.

Jednak główne indeksy pozostają głęboko ujemne w 2022 r., po tym, jak S&P 500 zakończył czerwiec z najgorsza pierwsza połowa Od 1970 r. Indeks spadł o 13% w skali roku.

Sprzeczne sygnały ekonomiczne zmuszają inwestorów do wytyczania swoich ścieżek naprzód bez jasnego wyobrażenia o tym, jak rozwiną się warunki biznesowe w nadchodzących miesiącach. Czwartkowe dane pokazały amerykańską gospodarkę skurcz drugi kwartał z rzędu, który spełnia powszechną definicję recesji. Jednocześnie pracodawcy nadal dodawali miejsca pracy, a stopa bezrobocia pozostawała niska.

READ  Bank of America ostrzega, że ​​S&P 500 może spaść o 20% w nadchodzących miesiącach w związku z nadejściem recesji

„To dziwna dynamika posiadania naprawdę silnego środowiska biznesowego przy słabszym środowisku gospodarczym” – powiedział Michael Vogelzang, dyrektor ds. inwestycji w Captrust z siedzibą w Raleigh w Północnej Karolinie. „Nie sądzę, aby ktokolwiek mógł naprawdę zrozumieć, gdzie to się stanie bez większej ilości danych”.

Piątkowe dane pokazały silny wzrost konsumpcji i płaceMogłoby to wywrzeć presję na Rezerwę Federalną, by podniosła stopy procentowe w celu kontrolowania inflacji. Płace i świadczenia pracowników wzrosły w drugim kwartale o 1,3% – w tempie niemal rekordowym – i Wydatki konsumentów wzrosły 1,1% w czerwcu, przyspieszając od maja.

Prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, powiedział, że bank centralny podniósł stopy procentowe o trzy czwarte punktu procentowego i zasygnalizował możliwość bardziej znaczących podwyżek w celu zwalczania wysokiej inflacji. Zdjęcie: Manuel Balce Ceneta / AP

Piątkowe wzrosty były szeroko zakrojone, a awansowało dziewięć z 11 sektorów indeksu S&P 500. Grupa energetyczna prowadziła z zyskiem 4,5%, podczas gdy sektor dóbr konsumpcyjnych odnotował ostatni wzrost, spadając o 0,7%.

pomiędzy poszczególnymi zapasami,

Firma Procter & Gamble

Akcje spadły o 9,15 USD, czyli 6,2 procent, do 138,91 USD po tym, jak producent golarek i produktów do prania Gillette, Ariel, powiedział, że kupujący byli Zacznij ograniczać wydatki Po miesiącach gwałtownej inflacji.

Amazon.com

Akcje wzrosły o 12,67 USD, czyli 10%, do 134,95 USD po tym, jak podała firma technologiczna Przychody kwartalne rosły szybciej niż oczekiwali analitycy.

jabłko

Akcje wzrosły o 5,16 USD lub 3,3% do 162,51 USD po tym, jak poinformowały o sprzedaży iPhone’a Rośnij dalej w ostatnim kwartale.

Wysokie ceny energii szybują w górę szewron W drugim kwartale odnotował zysk w wysokości 11,6 mld USD, co oznacza wzrost akcji o 13,39 USD, czyli 8,9%, do 163,78 USD. kolego giganta naftowego

ExxonMobil

Rozpiętość Zarobienie 17,9 miliarda dolarów, Akcje wzrosły o 4,29 USD, czyli 4,6%, do 96,93 USD.

Na rynku obligacji rentowność amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych spadła w piątek do 2,642% z 2,680% w czwartek. Rentowności poruszają się w kierunku przeciwnym do cen obligacji i W ostatnich tygodniach spadła Bazując na oczekiwaniach, Fed wkrótce spowolni tempo podwyżek stóp.

Tymczasem rentowność dwuletniej amerykańskiej obligacji skarbowej ustaliła się w piątek na poziomie 2,897%. Rozszerza to zakres, w jakim obligacje krótkoterminowe obracają się z wyższą rentownością niż ich długoterminowy odpowiednik, co jest znane jako odwrócona krzywa dochodowości, która jest postrzegana jako ostrzeżenie przed możliwą recesją.

Inwestorzy bacznie obserwują wszelkie wskazówki z banku centralnego dotyczące przyszłego przebiegu polityki pieniężnej.

Po podniesieniu referencyjnej stopy procentowej o 0,75 pkt. proc. na drugie z rzędu posiedzenie w środę, Rezerwa Federalna zasygnalizowała, że W pewnym momencie prawdopodobnie ustąpi Mierzyć wpływ wyższych stawek na gospodarkę. Około 73% spółek z indeksu S&P 500, które podały wyniki kwartalne, przekroczyło oczekiwania dotyczące zysków, uspokajając menedżerów finansowych, którzy obawiają się, że zarobki zaczną spadać.

Jednak wielu inwestorów pozostaje ostrożnych co do perspektyw gospodarki i akcji. z Inflacja na najwyższym poziomie od 40 latNiektórzy twierdzą, że banki centralne w Stanach Zjednoczonych i innych krajach nadal będą się spieszyć z podwyżką stóp procentowych. Napięcia pogłębiły dane pokazujące kurczenie się amerykańskiej gospodarki drugi kwartał z rzędu.

„Główną ideą jest to, aby nie spadły z klifu” – powiedział o zyskach Brian O’Reilly, szef strategii rynkowej w Mediolanum International Funds. „Popyt konsumencki jest nadal stosunkowo silny”.

Jednak pan O’Reilly powiedział, że wierzy, że odbicie akcji będzie słabnąć. „Nadal mamy do czynienia z bardzo trudną sytuacją gospodarczą” – powiedział, dodając, że niewiele wskazuje na to, że inflacja osiągnęła szczyt.

Traderzy pracują w tym tygodniu na parkiecie nowojorskiej giełdy.


obrazek:

Spencer Platt / Getty Images

Rynki zagraniczne były mieszane. Indeks Stoxx Europe 600 wzrósł o 1,3%.

Chińskie akcje spadły po tym, jak kwartalne posiedzenie rządu nie dostarczyło pakietu stymulacyjnego. Politbiuro, czołowy organ decyzyjny Chin, przyznało w czwartek, że kraj to zrobi Brak celu rocznego wzrostu w tym roku. Wskazała, że ​​rząd zastosuje się do środków zerowej tolerancji wobec Covid-19 i podejmie tylko ostrożne kroki, aby wesprzeć słabnący rynek nieruchomości.

Indeks Hang Seng dla Hongkongu spadł o 2,3%. Chiński Shanghai Composite zamknął się o 0,9% niższy.

Sprzedaż chińskich udziałów technologicznych nastąpiła tuż po doniesieniu Wall Street Journal, że miliarder Jack Ma jest Planuje zrezygnować z kontroli Ant, spółka zależna

Ali Baba.

Ten ruch może opóźnić pierwszą ofertę publiczną Anta o rok lub dłużej.

W innych krajach azjatyckich Nikkei 225 z Tokio był płaski, podczas gdy koreański Kospi Composite zyskał 0,7%.

Napisz do Karen Langley na adres [email protected] i Joe Wallace na adres [email protected]

Chcemy usłyszeć od Ciebie