20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje w Hongkongu wzrosły o prawie 4% przed chińską odprawą Covid

Akcje w Hongkongu wzrosły o prawie 4% przed chińską odprawą Covid

Ceny ropy skoczyły o ponad dolara przed odprawą w Chinach

Ceny ropy wzrosły przed konferencją prasową Rady Państwa w Chinach, ponieważ inwestorzy nadal śledzą rozwój sytuacji – zmniejszając część strat, które odnotowali w poniedziałek, kiedy osiągnęły najniższy poziom od prawie roku.

The Pośrednie kontrakty terminowe typu futures w Zachodnim Teksasie Wzrosła o 1,76% do 78,59 USD za baryłkę, podczas gdy rosła Kontrakty terminowe na ropę Brent Wzrosła o 2,28% do 85,00 USD za baryłkę.

Jednak rynki ropy naftowej mogą „błędnie oceniać wiadomości o zamknięciu Chin” – napisał w notatce Rystad Energy.

„[The latest lockdowns’] Potencjalny wpływ na krótkoterminowy popyt na chińską ropę, szczególnie w transporcie, prawdopodobnie będzie niewielki” – czytamy w notatce, powołując się na badania firmy dotyczące rzeczywistego ruchu drogowego w Chinach.

Według własnych badań Rystad Energy, nawet jeśli liczba codziennych przypadków Covid-19 stale rośnie, miasta takie jak Szanghaj nie wykazały spowolnienia ruchu drogowego.

-Lee Ying Chan

Chińskie wskaźniki pojawiają się przed konferencją covidową

Indeksy w Chinach skoczyły o ponad 2%, ponieważ inwestorzy uważnie obserwowali rozwój polityki tego kraju w związku z koronawirusem po odnotowaniu strat na poprzedniej sesji.

Chiński CSI 300 wzrósł o 2,97% w sesji porannej, podczas gdy chiński CSI 300 wzrósł Szanghajska łódź skoczył o 2,2%. The Składnik Shenzhen Indeks wzrósł o 2,172%.

Lokalne media podały, że chińska Rada Państwa zorganizuje konferencję prasową na temat środków związanych z COVID-19 o godzinie 15:00 czasu lokalnego lub o 2:00 czasu wschodniego.

I naród był świadkiem Zmniejszenie liczby codziennych infekcji Po raz pierwszy od ponad tygodnia.

– Evelyn Cheng, Jihee Lee

Akcje nieruchomości notowane na giełdzie w Hongkongu wzrosły po tym, jak Chiny zmieniły zasadę pozyskiwania funduszy

Akcje związane z deweloperami nieruchomości notowanych na giełdzie w Hongkongu wzrosły po tym, jak chiński organ nadzoru ogłosił, że zniesie zakaz pozyskiwania funduszy kapitałowych dla tego sektora.

READ  Argentyński minister gospodarki Sergio Massa dąży do utworzenia szerokiej koalicji po zwycięstwie w pierwszej turze wyborów

Chińska Komisja Regulacyjna Papierów Wartościowych ogłosić Pięć działań wspierających rynek nieruchomości, w tym zniesienie wieloletnich ograniczeń dotyczących sprzedaży udziałów przez deweloperów w celu pozyskania finansowania.

Grupa Seifi Holding skoczył o 13,01% w pierwszej godzinie handlu, park wiejski również wzrosła o 13,36%, Grupa Logana wzrosła o 10,23% i Grupa Longfora 9,88% zysku.

– Jihe Lee

Hongkong jest na dobrej drodze do najlepszego miesiąca od kwietnia 1999 r

Hongkong Indeks Hang Seng Jest na dobrej drodze do osiągnięcia najlepszego miesiąca od kwietnia 1999 r., kiedy indeks wzrósł o 21,85%.

Indeks wzrósł o ponad 3% do wtorku rano i o około 22% w listopadzie, zgodnie z danymi Refinitiv.

HSI zamknął 1,57% w poniedziałek, najgorszy dzień w tygodniu, kiedy Hang Seng stracił 1,87% 21 listopada.

Gina Francola i Jay Lee

Stopa bezrobocia w Japonii pozostała bez zmian, a sprzedaż detaliczna była poniżej szacunków

Japonia Stopa bezrobocia Październik był płaski od wrześniowego odczytu 2,6%, według oficjalnych danych. Liczba ta jest nieco wyższa niż mediana prognozy 2,5% ekonomistów ankietowanych przez Reutera.

The Stosunek pracy do kandydataktóry mierzy aktywne możliwości zatrudnienia na osobę poszukującą pracy, wyniósł 1,35. Wskazuje, że na 100 kandydatów dostępnych jest 135 miejsc pracy, co wskazuje, że rynek pracy w Japonii jest nadal napięty.

Kraje sprzedaż W październiku wzrosła o 4,3 procent w ujęciu rocznym, wyprzedzając oczekiwania na 5-procentowy wzrost prognozowany w osobnym sondażu Reutera.

Najnowszy odczyt oznacza pierwsze osłabienie wzrostu sprzedaży detalicznej od czerwca br.

Jihe Lee

Bullard mówi, że Fed powinien kontynuować działalność w przyszłym roku

Jamesa Pollarda w Jackson Hole, Wyoming.

Dawid A. Grosjean | CNBC

Louis, prezes Rezerwy Federalnej z St. Louis, James Bullard, powiedział w poniedziałek, że Fed powinien nadal podnosić swoją referencyjną stopę procentową w nadchodzących miesiącach i że rynek może nie docenić możliwości, że Fed stanie się bardziej agresywny.

READ  Rosja szuka na swoich wodach wraku północnokoreańskiej broni nuklearnej: urzędników

„Będziemy musieli kontynuować nasze podwyżki stóp procentowych do 2023 roku i istnieje pewne ryzyko, że będziemy musieli pójść wyżej niż [5%]”- powiedział Pollard podczas webinaru Barrona na żywo.

Bullard wywołał falę na rynkach finansowych na początku tego miesiąca, kiedy powiedział, że podwyżki Fed mogą „Tylko ograniczone efektyO inflacji io tym, że referencyjna stopa procentowa może wymagać podwyższenia do 5-7%.

Bullard, głosujący członek Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, powiedział, że Fed będzie musiał opóźnić wszelkie obniżki stóp procentowych w przyszłym roku, nawet jeśli obraz inflacji zacznie wykazywać trwałą poprawę.

„Myślę, że prawdopodobnie będziemy musieli pozostać tam przez cały 2023 i do 2024, biorąc pod uwagę historyczne zachowanie podstawowej inflacji PCE lub średnią inflację obniżoną przez Dallas Fed. Myślę, że spadną. To jest mój punkt odniesienia. Ale prawdopodobnie wygrali — powiedział Bullard.

– Jesse Pound

Ceny kryptowalut spadają, ale szybko wracają do normy po ogłoszeniu bankructwa BlockFi

Cena bitcoina spadła w poniedziałek po tym, jak BlockFi oficjalnie ogłosiło, że złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11 w następstwie bankructwa FTX.

Bitcoin na krótko spadł do około 16 000 $, ale już się odbił. Najnowszy był tylko 1% spadkiem do ponad 16 300 $, mierzony przez Coin. Akcja w cenie eteru wykazała podobne odbicie.

BlockFi jest w złej kondycji od wiosny, po tym jak implozja projektu Terra doprowadziła do upadku Three Arrows Capital. W tym czasie firma zaakceptowała pakiet ratunkowy od FTX, który pomógłby jej uniknąć bankructwa. Oczywiście FTX składa teraz wniosek o upadłość.

— Tanayi McHale

CNBC Pro: Goldman Sachs wspomniał o globalnych producentach samochodów narażonych na spowolnienie w Chinach

Według Goldman Sachs wiele globalnych firm jest silnie narażonych na Chiny, w tym niektórzy z największych światowych producentów samochodów, którzy generują od 20% do 40% swojej globalnej sprzedaży w tym kraju.

READ  Rosyjska policja starła się z protestującymi po skazaniu działacza Phila Alsinova

W notatce dla klientów z 22 listopada — przed ostatnimi protestami — bank inwestycyjny opisał ekspozycję światowego przemysłu motoryzacyjnego na chińskich konsumentów.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

Giełdy kończą poniedziałkową sesję spadkami

Po zwycięskim tygodniu Święta Dziękczynienia trzy główne indeksy zakończyły poniedziałek spadkiem, ponieważ inwestorzy wyprzedali w związku z rosnącymi obawami o zakłócenia w łańcuchu dostaw w związku z protestami związanymi z Covid-19 w Chinach.

The Średnia przemysłowa Dow Jones Stracił 1,45%, czyli 497,57 pkt, i zamknął się na poziomie 33 849,46 pkt. The Standard & Poor’s 500 Spadł również o 1,54%, zamykając się na poziomie 3 963,94. The NASDAQ Composite Spadł o 1,58% i zamknął się na poziomie 11049,50.

– Alexa Haringa