5 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje spadają, a akcje banków spadają w obliczu obaw przed recesją

Giełda miała zakończyć zwycięski tydzień w piątek, ponieważ JPMorgan Chase Bank doprowadził do spadku akcji banków po tym, jak ostrzegł, że recesja jest podstawą tego roku.

Dow Jones Industrial Average spadł o 84 punkty, czyli 0,1%, podczas gdy Standard & Poor’s 500 spadł o 0,4%. Nasdaq Composite spadł o 0,3% i był na dobrej drodze do pięciodniowej passy.

Akcje wciąż zmierzają ku zwycięskiemu tygodniowi, a Nasdaq jest na dobrej drodze do opublikowania najlepszego tygodniowego wyniku od listopada. Nasdaq rośnie w tym tygodniu o około 3,5%. S&P wzrósł o 1,8%, a Dow Jones o 1,5%.

JPMorgan Chase odnotował przychody, które przekroczyły oczekiwania, ale bank ostrzegł przed przeznaczaniem większej ilości pieniędzy na pokrycie strat kredytowych, ponieważ „umiarkowana recesja” jest „głównym problemem”. Bank odnotował rezerwy w wysokości 2,3 mld USD na straty kredytowe w kwartale, co oznacza wzrost o 49% w porównaniu z trzecim kwartałem. Akcje spadły o ponad 3%.

Akcje Wells Fargo spadły o około 4% po tym, jak bank podał swoje dane kwartalne. Bank of America nieznacznie spadł, pomimo lepszych od oczekiwań wyników za czwarty kwartał.

Delta Airlines odnotowała również zyski i przychody, które przekroczyły szacunki za czwarty kwartał 2022 r. Jednak akcje spadły o około 6%.

Inwestorzy czekali na te wyniki, aby uzyskać lepszy wgląd w kondycję gospodarki.

„Gdy wśród analityków nasila się przeciąganie liny na temat perspektyw recesji – i głębokości recesji – raporty o zyskach banków wraz z ich wytycznymi powinny pomóc wyjaśnić, jak radzą sobie firmy i konsumenci” – powiedział Quincy. Crosby, główny globalny strateg w LPL Financial.

READ  Platforma wydawcy: Formuła dla niemowląt Cronobacter i Salmonella Epidemia: wciąż mam pytania