29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcja MTA aresztuje 44 oszustów, którzy są winni prawie 1 milion dolarów opłat

Akcja MTA aresztuje 44 oszustów, którzy są winni prawie 1 milion dolarów opłat

metro

W tym tygodniu w ramach kontroli MTA aresztowano 44 pojazdy należące do osób stale uchylających się od uiszczania opłat, które są winne prawie 1 milion dolarów z tytułu niezapłaconych opłat i grzywien – podają urzędnicy.

„Chodzi o podstawową sprawiedliwość” – powiedział Janno Lieber, prezes MTA – powiedział w piątek reporterom.

„To nie w porządku, że kierowcy, niektórzy w mercedesach i porsche, wsiadają na nasze mosty i tunele i unikają wielotysięcznych opłat drogowych”.

Czterodniowe ataki na moście Verrazano-Narrows łączącym Staten Island z Brooklynem doprowadziły do ​​zajęcia wszelkiego rodzaju samochodów osobowych i ciężarowych – od białego BMW i czarnego mercedesa sedan po śmieciarkę należącą do prywatnej firmy transportowej.

„Z tyłu stoi Range Rover, a facet jest winien 50 000 dolarów” – powiedział Leeper.

Funkcjonariusze MTA zatrzymali ten pojazd na moście Verrazzano Narrows Bridge w piątek po tym, jak czytnik tablic rejestracyjnych oznaczył go jako ciągłe naruszenie opłat. Marek A. Hermanna/MTA

Wszystkie pojazdy miały fałszywe tablice rejestracyjne spoza stanu, których nowojorski system bezgotówkowego poboru opłat nie mógł wyśledzić, lub legalne tablice zakryte plastikowymi osłonami blokującymi fotoradary.

W piątek na konferencji prasowej prezes MTA Jano Lieber pokazał przykłady fałszywych papierowych tablic rejestracyjnych. Marek A. Hermanna/MTA

44 oskarżonych jest winnych MTA łącznie 922 500 dolarów, co stanowi niewielki ułamek z 46 milionów dolarów przychodów, jakie MTA oszacowało. Stracił, aby uniknąć opłat W 2022 r.

Ustalono, że część osób, które utknęły w siatce holowniczej, nie była ubezpieczona lub prowadziła pojazd z zawieszonym prawem jazdy.

Pojazdy złapane w ramach akcji MTA są przechowywane pod mostem Verrazzano Narrows do czasu uiszczenia opłat drogowych i kar. Marek A. Hermanna/MTA

Władze poinformowały, że pojazdy zostały skonfiskowane, a rejestracja samochodów zawieszona do czasu rozstrzygnięcia sprawy z ich właścicielami.

Funkcjonariusze z MTA, nowojorskiej policji i policji stanu Nowy Jork przechwycili w tym roku 2705 pojazdów za uchylanie się od opłat drogowych – co stanowi wzrost o 50% w porównaniu z 2022 r. – podczas gdy agencja tranzytowa stara się zniwelować ogromną lukę budżetową, która jej zdaniem uzasadnia plan cenowy. nowe zatory.

READ  Akcje Arm: Akcje projektanta chipów AI Arm podskoczyły o 16% po największej ofercie publicznej od prawie dwóch lat

Załaduj więcej…
https://nypost.com/2023/12/16/metro/mta-crackdown-nabs-44-toll-cheats-who-owe-nearly-1m-in-fees/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site 20% przycisków

Skopiuj adres URL udostępniania