18 października, 2024

Wynik meczu koszykówki pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Kanadą: Amerykanie wygrywają turniej olimpijski

On gra

LAS VEGAS – Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w koszykówce mężczyzn zagra w pierwszym wspólnym meczu w ramach przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. Kanada została pokonana wynikiem 86-72 W środę w konkursie wystawowym.

Anthony Edwards zdobył 13 punktów, Steph Curry dodał 12 punktów, a Anthony Davis zdobył 10 punktów, 11 zbiórek i cztery bloki dla Stanów Zjednoczonych. LeBron James dodał siedem punktów, pięć zbiórek, trzy asysty i trzy przechwyty w 19 minut, a Jrue Holiday miał 11 punktów, pięć zbiórek, cztery asysty i dwa bloki.

Kandydatem do zdobycia złotego medalu olimpijskiego po raz piąty z rzędu wydaje się amerykańska reprezentacja, a kandydatem jest także kanadyjska reprezentacja, w skład której wchodzą gwiazdy NBA, m.in. Shai Gilgeous-Alexander, Jamal Murray i RJ Barrett zdobyć złoty medal w dążeniu do zdobycia złotego medalu olimpijskiego. Osiągnął swoje pierwsze olimpijskie podium od zdobycia srebrnego medalu w 1936 roku.

W ramach przygotowań do igrzysk olimpijskich Stany Zjednoczone zmierzą się z Australią (15 lipca) i Serbią (17 lipca) w Abu Zabi oraz Sudanem Południowym (20 lipca) i Niemcami (22 lipca) w Londynie. Stany Zjednoczone rozpoczną kampanię olimpijską 28 lipca przeciwko Serbii.

Był to dobry początek harmonogramu wystaw dla Stanów Zjednoczonych, biorąc pod uwagę, że ich skład trenował razem tylko cztery razy i biorąc pod uwagę potencjał medalowy Kanady.

Trener USA Steve Kerr w wyjściowym składzie umieścił Jamesa, Curry’ego, Holidaya, Devina Bookera i Joela Embiida, a Amerykanie prowadzili 11-1.

Jednak luksus, jaki ma Kerr, jakiego nie ma żadna inna drużyna, polega na tym, że jego kolejnych pięciu zawodników to Anthony Edwards, Jayson Tatum, Bam Adebayo, Davis i Tyrese Haliburton. Pomogli wywołać serię 14-3, która zapewniła USA prowadzenie 28-23.

READ  Co 49ers QB Brock Purdy pokazało obrońcy stanu Iowa, TJ Tampie, na studiach – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Stany Zjednoczone prowadziły do ​​przerwy 41-33, a następnie prowadziły 50-37 dzięki dziewięciu punktom z rzędu, w tym dwóm za trzy punkty Curry’ego. Potrójna bramka Edwardsa zapewniła USA prowadzenie 69-54 na koniec trzeciej kwarty.

Amerykańska drużyna pokazała swoją wielkość i silną obronę. Przewyższył swojego kanadyjskiego odpowiednika liczbą zbiórek 53-48, zablokował dziewięć strzałów i ograniczył procent celności kanadyjskiej drużyny do 33,8%. Amerykańska drużyna zdobyła 50,7% celnych strzałów, mimo że z 23 prób trafiła tylko 7 za trzy punkty.

„To dla nas dobry pierwszy mecz. Właśnie rozpoczęliśmy – cztery dni treningów. Widać rdzę po stronie ofensywnej (i) wiele błędów, zwłaszcza w pierwszej połowie. Podoba mi się jednak intensywność obrony i praca nad szkłem” – powiedział Kerr.

„To był więc dobry początkowy wysiłek, musieliśmy nadać ton temu, jak chcieliśmy grać i myślę, że nam się to udało”.

Amerykańska drużyna grała w zaledwie dziesięcioosobowym składzie, gdyż Kevin Durant opuścił mecz z powodu kontuzji łydki, a amerykańska drużyna zastąpił Kawhi Leonarda Derrickiem Whiteem, który dołączy do drużyny w Abu Zabi.

Barrett był na szczycie listy strzelców Kanady z 12 punktami, podczas gdy Dillon Brooks i Gilgeous-Alexander zdobyli po 10 punktów.